قربون صدقه رفتن به زبان کردی

• شروع کننده موضوع آیلا
  • تاریخ شروع

آیلا

Guest
کامات کردی عاشقانه جملات عاشقانه کوردی قربون صدقه رفتن های زبان کردی شیرینی و جذابیت های خودشو داره که ما اینجا برای شما بهترین و معروفترین آن ها رو جمع آوری کردیم

( همه این ها بعنی دلتنگتم جونم 👈زور بیرت ئه که م گیانه که م

زور بی تاقه تم بوت گیانه که م

هردوجمله همون معنی رو میده

این کوردی سورانیه

دلم زور تنگه لِه تو گیانم

دلم بوت تنگه گیانم

دلم اَرات تنگ بیه گیانم)

« قِزات لِه گیانِم هِناسَکَم » یعنی درد و بلات به جونم نفسم

ربی له قوربانت بم درکم:الهی قربونت برم قلبم

هناسکم:نفسم روحکی:روحمی

گیان و دلمم: جون و دلم

دردت له گیانم:دردت بجونم

بومه نذرت گشت کسگم(فدات شم همه کسم)

هر چی کَس =یعنی همه کَسَم

گیان اَرات =جون برات

خوشم دوی(دوستت دارم)

له دورت گرم(دورت بگردم)

قزات له من کوی(دردت به جونم)

بیا چندتا اصطلاح عاشقانه کردی یاد بگیر :

‏یه جمله‌ی کردی قشنگ هست:
«بِمگِره باوش بِمبِرو بو مال»
یعنی: «بغلم کن ببرم خونه
به طور کلی منظورش اینه که آغوش تو خونمه...»
‏کرد‌ها وقتی میخوان به یکی بگن:
تا ابد کنارمی میگن «مانارِمـ» یعنی:
ماندگار من! واقعا قشنگه.
‏یه واژه کردی دیگه هم هست به اسم "هوژین".
یعنی زندگی بخش یعنی کسی که با اومدنش زندگی رو دوباره تازه میکنه؛
چقدر قشنگه یکی بیاد بدونی که انقدر قراره زندگیت عوض بشه که بهش بگی هوژین من

جمله عاشقانه کردی ۱- له دوریت من به کسم ته نیا توی هه چه کسم

ترجمه فارسی: از دوریه تو من بی کسم و تو همه ی دنیامی

جمله عاشقانه کردی ۲- هه ناسکم ده نوسم خوشم ده ویی مه لی دووباره یه له وانه یه روژیک نه بم که دووباره ی که مه وه

ترجمه فارسی: نفسم… مینویسم دوستت دارم نگو تکراریه شاید یه روز نباشم تا دیگر برایت تکرارش کنم

جمله عاشقانه کردی ۳- غزال چو خمارم هر تو دیرمامید روزگارم هر تو دیرمانارم لیموم سیفم شماممگل وباخ و بهارم هر تو دیرم

ترجمه فارسی: ای آهوی چشم قشنگ من من فقط تو رو دارم ای امید روزهای من من فقط تو رو دارم ای تمام زیبای من من فقط تو رو دارم

جمله عاشقانه کردی ۴- زؤرجار زه مان ده نگی بؤلبؤل ئه تؤرینئئاوی رووبار رؤحی ماسی ئه خنکینئشنه ی به هار نیگای گؤل ئه وه رینئبه لام هه رگیزکه س ناتوانی خؤشه ویستیت له ناودلما بژاکینئ

ترجمه فارسی: چه وقتهایی که صدای بلبل رامی آزاردجویبار روح ماهی راخفه میکندبادبهاری نگاه گل راپرپرمیکنداماهرگز نمیتواند دوست داشتنت را دردلم پژمرده کند

جمله عاشقانه کردی۵- با عالم بژن ته نیا و بی کسهله دارای دونیا هر توم به بسه

ترجمه فارسی: بذار تمام مخلوقات بگن تنها و بی کساز تمام دارایی های دنیاتو رو داشتم باشم واسم کافی وبسه

جمله عاشقانه کردی ۶- گیانا که م زو وه ره نازدارم زو وه رهبه س جاری بت بینم گیانم بو خوت به ره

ترجمه فارسی: جانان من زود بیا نازنینم زودبیا تا برای یک بار هم که شده ببینمتجانم را بگیر و برای خود ببر

جمله عاشقانه کردی ۷- مه ترسه … عاشقبه عاشق بوون ترسی ناوی ئه و په ره که ی شیت ده بیت شیتیش بو خوی دنیایه که!

ترجمه فارسی: نترس عاشق شو… عاشق شدن ترس نداره فوق فوقش دیونه میشی دیونه شدن هم خودش عالمی داره!

جمله عاشقانه کردی ۸- چاوه کانت دوئه ستیره نهه مو شه وی له تاریکی خه یالمدابریکه یان دیدلی منیش مندالیکی بیانو گیربه لام چ بکهم بالام کؤرته وهه رچی ئه که مده ست ناگاته ئاسمانی چاوه کانت

ترجمه فارسی: چشمانت دوستاراند همه شب درتاریکی خیالمچشمک میزنند دل من هم کودکی بهانه گیراماچه کنم قدم کوتاه است وهرکاری میکنم دستم نمیرسد به چشمانت

جمله عاشقانه کردی۹- له گره وچله ی هاوینی ئه م شاره دا هیچ ئاگری گیانم گه رم ناکاته وهبؤیه هه مووساتی کلپه ی هه ناسه ی شه وانی دووریت تیکه ل هه ناسه خؤم ئه که

ترجمه فارسی: درگرمای تابستان این شهرهیچ آتشی درونم راگرم نمیکند همین است که همه وقت شعله آه شبهای دوریت را با آه درونم درهم می آمیزم

جمله عاشقانه کردی ۱۰- زه وی جارجار له ناخه وه ده له رزیت و سه روقژی ده شیوینی تی ناگه م بو؟ بلیی زه ویش دلداریکی وه ک توی نه بی؟

ترجمه فارسی: زمین هربار ازدرون می لرزدو سروگیسوانش رامی لزاند نمی دانم چرا؟ توگویی زمین هم دلداری مثل تو دارد؟

جمله عاشقانه کردی ۱۱- نیازم وابوو بتکه م به چه پکه نیرگزیبؤ سه رمیزمله سه رمای زستانا گه رمت کاته وه ئامیزم

ترجمه فارسی: نیازم بود دسته نرگسی باشی برسرمیزمدرسرمای زمستان گرمت کند آغوشم

جمله عاشقانه کردی ۱۲- ئه ی چرای ته مه ن دلمت پیشکه ش بیگه رله یادت که م قه بر جیگه م بی

ترجمه فارسی: ای چراغ عمر من دلم تقدیمت بادگر ز یادم بری قبر جلیگاهم باشد

جمله عاشقانه کردی ۱۳- گه ر به ده ست من بوایه هه ناسه شم به ده می تو هه لده کیشا!

ترجمه فارسی: گر با میل و خواسته من بود نفس کشیدنم را هم به وسیله دهان تو میکشیدم!

جمله عاشقانه کردی ۱۴- ئافرەتی تیگەیشتوو گەنجینەیەکی گرانبەهایە بۆ پیاو.

ترجمه فارسی: بانو ی عاقل و زیرک گنجی گرانبهاست برای مرد.

جمله عاشقانه کردی ۱۵- هه ر گیز هه ول مه ده که سیک له بیر بکه یت چونکه وات لیدی له جاران زیاتر بیری بکه یت

ترجمه فارسی: هرگز تلاش نکن کسی رو از عمد فراموش کنی چون محاله.. و یجوری میشی بیشتراز قبل، فکر و خیالت سمتش میره!

لینک های مربوط به این تاپیک کلیک کن تا باز بشه?

آموزش زبان هندی و کره ای ?

Haniam

Guest
قربون صدقه رفتن های زبان کردی شیرینی و جذابیت های خودشو داره که ما اینجا برای شما بهترین و معروفترین آن ها رو جمع آوری کردیم

« قِزات لِه گیانِم هِناسَکَم » یعنی درد و بلات به جونم نفسم

ربی له قوربانت بم درکم:الهی قربونت برم قلبم

هناسکم:نفسم روحکی:روحمی

گیان و دلمم: جون و دلم

دردت له گیانم:دردت بجونم

بومه نذرت گشت کسگم(فدات شم همه کسم)

هر چی کَس =یعنی همه کَسَم

گیان اَرات =جون برات

خوشم دوی(دوستت دارم)

له دورت گرم(دورت بگردم)

قزات له من کوی(دردت به جونم)
ممنون گلم آموزش خوبی بود