پاندا تپلی

Guest
صفحه های 28 ،29

هر علت بیرونی که اعصاب را به هم بریزد ، ذهن ما را دچار به هم ریختگی میکند . و آنچه که در درون ما است خود را در ظاهر ما

نمایان می‌سازد. دشمنان ما فقط در درون ذهن ما هستند. و دشمنان انسان، در درون خود او لانه می‌کنند. شخصیت ما اولین و
آخرین دشمن ما است که باید بر آن چیره شویم ، زیرا کل جهان هستی تنها بر اساس قانون عشق ساخته شده است .مسیح چنین
گفت: (( آرامش بر زمین و خیر و نیک بختی به آدمیان هدیه شده است .)) بنابراین کسی که چشم بصیرت دارد ، می داند که باید خود را به همراه همسایه اش به کمال برساند. او تنها باید برای شخصیت خودش کار کند، و پیام نیک بختی و برکت برای تمام انسان‌ها بفرستد . عجیب اینجاست که وقتی انسانی برای دیگری برکت طلب می‌کند، هرگز دیگر از جانب او آزاری نخواهد دید.

برای مثال روزی مردی نزد من آمد تا برای رونق کسب و کارش دعا کنم . وی در کار ماشین‌آلات بود ظاهرا او رقیبی داشت که ادعا می‌کرد ماشین‌آلات بهتری ارائه می‌کند و همین باعث شده بود تا او دچار ترس شود . به او گفتم: (( باید قبل از هر کاری این ترس را از سرت بکشیم بیرون و اطمینان پیدا کنیم که خدا همیشه دست تو را خواهد گرفت و اینکه هر چی خیر تو باشد، همان خواهد شد . یعنی دستگاهی که باید فروخته شود ، از طریق همان کسی که باید آن را بفروش برساند ، به کسی که باید آن را خریداری کند، فروخته خواهد شد.)) سپس اضافه کردم : ((هرگز نباید حتی کوچکترین فکر منفی یا کینه ای نسبت به آن مرد مدعی داشته باشی! تمام روز را برای موفقیت و برکت زندگی او هم دعا کن و حتی با شادابی از خدا بخواه که اگر خداوند نمی‌خواهد تا ماشین آلات تو بفروش برسد ، پس فروشی صورت نگیرد.)) او به راستی ترس را کنار گذاشت و در حالی که برای آن مرد طلب برکت می‌کرد ، به جلسه فروش رفت . او گفت که نتیجه بر خلاف تمام انتظاراتش بود ! دستگاه آن مرد درست کار نکرد، و او توانست بدون هیچ رقیبی ، دستگاه مورد نظر خود را به فروش برساند. بگذارید تا به شما بگویم ، (( به دشمنان خود عشق بورزید، حتی اگر شما را نفرین می کنند، باز هم برای آنان برکت و خیر بخواهید ،وکسانی که از شما متنفر هستند را مورد لطف خود قرار دهید و برای هر کسی که در حق شما ستمی روا داشته است ، دعای خیر کنید .)) وقتی انسانی برای دیگران از خدا خیر و برکت می‌خواهد در پیرامون او هاله‌ای از تمام نیکی ها و خیر ها تشکیل می شود؛ که او را مورد پشتیبانی قرار می دهد بدین ترتیب هر تیری که به سوی او رها شود اثری نخواهد داشت . به زبان ساده‌تر ، عشق و خیرخواهی دشمنان درونی او را از بین می برد پس دیگر در دنیای بیرونی نیز دشمن نخواهد داشت.

((برای کسی که برای دیگران خیر طلب می‌کند، آرامشی ژرف بر روی زمین نهاده شده است.))

آخرین ویرایش:

بالا