طرز تهیه ماکارونی 😋

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
آخرین ویرایش:
استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
(این مقدار که میگم برای ماکارونی ۷۰۰ گرمی هست)

طرز تهیه 🤗

تو یه تابه بزرگ ۲ تا پیاز بزرگ (یه کاسه پیاز خردشده) با کمی گوشت چرخ کرده گوساله یا گوسفندی یا هر دو ( ۲ قاشق چرخکرده خیلی پر بود ، چرخ کرده زیاد باشه بدمیشه ) با یک استکان روغن و کمی آب بذارید تفت بخوره درتابه رو بذارید بعد که آبش کشیده شد و پیازها نرم شد (گوشت رو خیلی سرخ نکنید آب میان بافتیشو از دست میده خشک میشه)

ادویه بزنید نوک قاشق چای خوری فلفل و نصف قاشق چای خوری زردچوبه بزنید و هر ادویه ای که دوست دارید کمی بزنید و ۷ قاشق رب گوجه فرنگی (قاشق رو زیاد پرنکنید) ..

بعد کمی آب بریزید و بذارید سس جابیفته باید کلا دوسه ساعت بپزه و آبش خشک بشه می تونید کمی آبلیمو هم اضافه کنید ،کامل بذارید آبش کشیده بشه دوباره تفت بخوره یکم ته بگیره مطمئن بشید آب نداره

(پیاز زیاده ولی خب پیاز زیاد باشه خوشمزه میشه ماکارونی رو که میذارید دم پیازها آب میشه زیاد مشخص نمیشه )

❤❤❤❤❤❤

حالا تو یه قابلمه بزرگ ،( قابلمه ۸ نفر) آب پرکنید سرش کمی خالی باشه کمی نمک و زردچوبه بزنید وقتی کمی جوشید بخار کرد حرارت رو متوسط کنید ماکارونی ۷۰۰ گرمی رو اضافه کنید اگه دیدید خیلی آب می جوشه قلقل میکنه یکم آب مثلا نصف استکان آب سرد اضافه کنید تا دماش بیاد پایین

و بعد ماکارونی رو اضافه کنید مدام هم بزنید ۳ دقیقه بجوشه آبکش کنید و کلی روش آب سرد بگیرید تا کاملا سرد بشه تا خمیر نشه ، صاف بذارید کنار سینک یکم آبش بره وقت بگیرید ۲ دقیقه که آبش رفت ، آبکش رو خالی کنید روی سس چرخکرده و ترکیب کنید

زود یا دیر بردارید آبکش رو خمیر میشه باید خیلی آب نداشته باشه و خشک هم نباشه چسبنده نباشه

نصف استکان روغن بریزید بذارید روغن داغ بشه ، سیب زمینی حلقه ای رو بذارید یه طرفشو سرخ کنید برگردونید اونطرفشم یکم تفت بخوره بعد ماکارونی رو اضافه کنید کناره هاشو جمع کنید و بذارید یکساعت دم بکشه

یا وقتی روغن داغ شد نون دولایه بذارید یکم تفت خورد ماکارونی رو اضافه کنید و یا روی نون سیب زمینی حلقه ای بذارید بعد ماکارونی رو اضافه کنید

سیب زمینی نگینی سرخ کنید و آخرسر ترکیب کنید

نوش جان 😘

آخرین ویرایش:
استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
گوشتش کو
قارچش کو
سسش کو
نمکش کو
فلفلش کو
سبزیش کو
چرخ‌کرده نداره؟
چرا فقد ماکارونی و سیب زمینی
تمام حالش تو گوشتشه😋
کمی گوشت چرخ کرده گوساله و گوسفندی زدم زیاد باشه نمی تونیم بخوریم زوم کنی معلومه

پرنسا

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
وااااا وییییییی عجق منه
من نمدونم چم شده
از همون اول زیاد دوسنداشتم ولی میخوردم
مثلا یه سیخ کبابو کمتراز نصفش میخورم
دیروزم لازانیارو با سویا درست کردم ببین کارم ب کجا کشیده🤧

مانا،

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
من نمدونم چم شده
از همون اول زیاد دوسنداشتم ولی میخوردم
مثلا یه سیخ کبابو کمتراز نصفش میخورم
دیروزم لازانیارو با سویا درست کردم ببین کارم ب کجا کشیده🤧
واااای نه
سویا اصلا دوست ندارممممم😆

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
من چرخکرده کم بزنم شوهرم نمیخوره سیبزمینیش هم لای ماکارونی نمیریزم ته دیگ می‌کنم
اونقدرها هم کم نیس خب لایه های زیری هم گوشت هست یه لایه روش بود اینطوره

من هر دوش ، اوایل نمیزدم ولی الان سرخ میکنم آخر سر که دم کشید ترکیب می کنم خوشمزه تر میشه @پرنسا

یه بسته گوشت چرخ کرده ام انقدره 👇

یه بار دوبسته زدم خوشمون نیومد کلا طعم گوشت می یومد

مشاهده پیوست 292810

آخرین ویرایش:

Choi mary

مدیر
خوبه که دعوات کرد ماکارونی درس کن گوشت کم بزن نخوره🤗
شوهرم که دعوا نمیکنه فقط یهو شکمش پر میشه میلی به غدا نداره آخه خودمم دوست ندارم بی چرخ‌کرده ولی مثل آقایی لوس نیستم کم باشه نخورم

بالا