تجربه ی خودم راجب درمان دیسک کمر با ورزش (برای همسرم)

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
همسرم چندماهی بود کمرش شدید درد میکرد قبلا هم درد میکرد گاهی ولی شدتش کمتر بود من روی مهره کمرش از دوقسمت باد حس میکرد شبیه کیست مچی (چون قبلا دستش داشت) فکرکردم شاید کیست هست ،شاید همون به خاطر دیسکش بود که بعدا حس کردم کوچیک ترشد مخصوصا بعد ورزش انگار

خیلی کارها کردیم خوب نشد بادکش خونگی ، بادکش پیش دکتر ، حجامت ، ماساژ با آب گرم و با روغن کوهان شتر و شترمرغ ، کمپرس گرم

آخر رفتیم دکتر یه سوالاتی پرسید گفت دیسکه ام آر ای نوشت جوابو نگاه کرد گفت دیسک کمر خفیف داری

شوهرم ناراحت بود میترسید شدید بشه هم اذیت هم اینکه به خاطر سرکارش که نتونه بره

دکتر دارو داد گفت * اینترنت سرچ کن ورزش های کمر انجام بده * استخر برو زیاد سرپا نباش و نشین و فلان شوهرمم که کارش طولانی نمیشد

منم گفتم نوشابه هم بگید نخوره 😊 که اونم همش نوشابه میخوره 😆

استخرم وقت نمیشد منم گفتم که عفونت می گیری گاهی دوش رو میگرفتم روی کمرش با آب گرم ماساژ میدادم براش بهتر میشد

فیزیوتراپی هم گفتم لازمه گفت بخواید می نویسم شوهرم نخواست بره

میگفت کارم اینجوریه طولانیه خوب نمیشم میترسید بدتر بشه استرسم بگیری درد کمر بدتر میشه

من سرچ کردم دیدم یکی تو کلیپ میگفت واسه من شدید بود حتی خم شده بودم خوابیده غذا میخوردم با ورزش خوب شدم

گفت باید پتو رو دولا کنی روش ورزش کنی و روی همون بخوابی روزی دوبار ورزش کنی بعد روری یکبار و ورزش رو کنار نگذاری

اول گفتیم آخر هفته ورزش کنیم که بعدش گفتیم نمیشه که هفته ای یه بار خوب نمیشه اونم میگفت سرکار میرم سخته انجام بدم دیگه مجبورم

۱۲ روز انجام داد ۵ روز روزی ۲ بار ، یه هفته روزی یکبار ، دیگه شوهرم نخواست انجام بده حق داره خسته میشه خب

۲۰ دقیقه طول میکشه و خوابیده باید ورزش کنی

من کلیپو کامل نگاه میکردم یاد گرفتم کمکش میکردم توضیح می دادم حرکاتو بهش یاد میدادم یادآوری می کردم من یادم میرفت یه وقت گاهی خودش یادآوری می کرد گاهی کمکش میکردم پاهاشو براش تکون می دادم راحت تر باشه

(بعد ورزش قبل خوابم بدنشو ماساژ میدادم البته کارش سخته طبق معمول ماساژ هست ، با آب گرم هم گاهی ماساژ میدادم که قبلا هم گاهی اینکارو میکردم )

کم کم کمرش بهتر شد با ورزش

دارو هم داده بود دکتر ولی اون درد رو کم میکنه موقت با اون خوب نمیشه داروی درد برای دیسک (قرص و آمپول ) و ویتامین داده بود برای تقویت استخوان

تو اون کلیپ گفت کسایی که دیسک دارن تو یکی از ورزش ها زانوشونو خم کنن بیارن به سمت شکم به شکمش نمیخوره خوب بشی دیگه میخوره که بعد ۱۲ روز دیدم پاش خورد 😍
و اصلا کمر درد نداشت

فقط چهارشنبه یکم سنگین برداشته بود کمرش یکم دردکردخوب شد

و جمعه که زیاد خوابید روتخت یکم کمر درد داشت فکرکرد مشکل شده کلی غصه خورد بدتر شد من آرومش کردم شب خوب شد الانم ۳ روزه ذره ای کمر درد نداشته با اینکه سرکار میره و کارشم سخت و طولانی رو تخت هم میخوابه

فقط بهش گفتم اصلا سنگین برنداری و نمیذارم برداره، شنبه از سرکاربرگشتنی فقط از جلوی در و پله ها یکم سنگین برداشته بود ولی کمرش درد نگرفت اصلا که من گفتم میگفتی من می یومدم گفت راه طولانی نبود که پرسیدم گفت درد نگرفت کمرم

شوهرم یه چیزهایی گفت راجب قدردانی و اینا گفتم خب مگه من نمیگفتم خودت نمیخواستی سرچ کنی انجام بدی گفت حوصلم نمی یاد

این تاپیک راجب ورزش هست ما اینو انجام دادیم👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

ورزش های دیگه هم هست خواستید سرچ کنید انجام بدید .

از کسی شنیدم که گفت مادرم برای پدرم پای مرغ درست میکرد برای دیسک کمرش سرچ کردم دیدم خوبه یه بسته گرفتم هرروز کم کم درست میکنم چندروز بخوره ، به ذهنم رسید قلم و پاچه هم خوبه سرچ کردم دیدم نوشته خوبه به شوهرم گفتم آخر هفته بگیریم چندروزم قلم وپاچه بخوره

آخرین ویرایش:

من و دوتا پسرام

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
متاسفانه همسرم این ۲مورد رو رعایت نمیکنه
منم همینطور ، ارشا مدام بغلم هست، گاهی هم ۲تاشون باهم ، فشار زیادی به کمرم میاد
خودت به خودت رحم کن سعی کن کنترل کنی و بچه رو هم تا حد ممکن بغل نکن

آخرین ویرایش:

آنشرلی

کاربر جدید
حرکت اصلاحی درمان سیاتیک،بسیارتاثیرگذارهست 👌👌
#سیاتیک#کمردرد

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
هفته پیش یه روز بار زده بود کمرش درد میکرد خوب شد جمعه هم یکم درد می کرد دیر پاشد فعالیت نداشت کمر خشک میشه بعدش دیگه درد نکرد

امروز صبح پرسیدم گفت کمرم خشک شده خوابیدم

ولی خیلی بهترشده خداروشکر 😍

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
این هفته پنجشنبه هم گفت درد میکرد کمی امروزم جمعه از خواب پاشد گفت خیلی درد میکنه ، که قراره کارشو کم کم تغییر بده یه شغل آسون داشته باشه تو بورس کارکنه دیگه کامل خوب میشه ان شاءالله ، باز ورزشم کنه بهتره شغلشم آسون باشه میتونه یا فیزیوتراپی ، دکتر طب سنتی وسوزنی هم بره خوبه تعریفشو شنیدم از بقیه برای درمان دیسک

دیگه بنده خدا از بچگی کار کرده من از همون دوران عقد هم اصلا راضی نبودم کارسخت کنه و سختی بکشه کاری از دست من برنمی یومد اگه پول داشتم کلی بهش پول میدادم سختی نکشه دیگه خداروشکر دوستش بهش یاد داد منم بهش روحیه دادم که میتونی بورس کارکنی و درآمد خیلی بیشتری هم داشته باشی 😊

آخرین ویرایش:
استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
درکل جای نرم بخوابه ، سنگین برداره ، زیاد کارکنه ، زیاد بخوابه ، کولر بزنه تاثیرداره روی درد کمرش ولی باز بهتره دیگه باید رعایت کنه

دکتر طب سنتی و طب سوزنی هم بره خوبه

فیزیوتراپی هم خوبه

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
یکی از دوست های مجازی شوهرم تو کانال بورس متوجه شده بود شوهرم کمی دیسک داره خدا خیرش بده گفت روغن سیاه دانه ماساژ بده که فعلا نگرفتیم خودم می دونستم خوبه قبلا روغن های دیگه مصرف کرده

و اینکه گفت رو دوشک پشم گوسفندی بخواب دو روزه استفاده می کنه شوهرم از خواب پامیشد راحت بود کمر درد نداشت کمرشم گرم میشه خوبه ،مامانم جهیزیه داده بود خوب شد داد من قبلا می گفتم خوب نیس به دردمون خورد

دوشک هم ضخیم هست نرم و راحت

رو پتو دولا خوابید تاثیر نداشت گاهی کمرش خشک میشد درد میکرد

قبلشم که رو تخت درد داشت

@گوجه سبز(نگارجوون سابق)
@ارشا و برسا

من و دوتا پسرام

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
یکی از دوست های مجازی شوهرم تو کانال بورس متوجه شده بود شوهرم کمی دیسک داره خدا خیرش بده گفت روغن سیاه دانه ماساژ بده که فعلا نگرفتیم خودم می دونستم خوبه قبلا روغن های دیگه مصرف کرده

و اینکه گفت رو دوشک پشم گوسفندی بخواب دو روزه استفاده می کنه شوهرم از خواب پامیشد راحت بود کمر درد نداشت کمرشم گرم میشه خوبه ،مامانم جهیزیه داده بود خوب شد داد من قبلا می گفتم خوب نیس به دردمون خورد

دوشک هم ضخیم هست نرم و راحت

رو پتو دولا خوابید تاثیر نداشت گاهی کمرش خشک میشد درد میکرد

قبلشم که رو تخت درد داشت

@گوجه سبز(نگارجوون سابق)
@ارشا و برسا
خیر ببینی دختر😘

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
سلام عزیزم خوبی
خب الهی شکر، همسر من نه ورزش میکنه نه هیچی
بعد فوت مادرش کلا بهم ریخته،
سلام فدات

البته هنوزم گاهی درد داره ولی خب شدتش کمتره بهتره ورزشو ادامه نداد وقت نداشت

بعدا شاید بگم بریم طب سوزنی قبلا گفتم نرفت وقت نداشت

مگه شوهرتم دیسک داره بذار یه مدت بگذره راضیش کن

من و دوتا پسرام

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
سلام فدات

البته هنوزم گاهی درد داره ولی خب شدتش کمتره بهتره ورزشو ادامه نداد وقت نداشت

بعدا شاید بگم بریم طب سوزنی قبلا گفتم نرفت وقت نداشت

مگه شوهرتم دیسک داره بذار یه مدت بگذره راضیش کن
اره متاسفانه
دیسک کمر و گردن داره

من و دوتا پسرام

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
طب سوزنی هم خوبه خواستین برید
طب سوزنی همسرم رفت درداش بیشتر شد، اعصابش نکشید، به مدت هم ورزش کرد بازهم بدتر از بدتر شد، الان کلا همه چیو گذاشته کنتر

یه مدت باید بگذره تا روحیه اش بهتر شه،

بالا