تاریخچه‌ عیدی دادن

استارتر
استارتر
لیییییییلا

لیییییییلا

⭐کاربر طلایی⭐
گلم اشتباه برداشت کردی سفته به اون معنی که تو میشناسی نه من پول میدم ولی اسمش سفته هست چون اولین پولی هست که دستشون میاد شاید نوبرانه یا هر چیزی معنی داشته باشه ما در تبریز سفته میگیم
همون پوله ولی پول نو، مثلا پنجاهی هست ، اما نو، میگن رزق و روزی میاره،
منظورت اینه،

مانا،

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
جونت سلامت عزیزم 💋💋💋💋💋💋
با معرفت ❤️
عکس-و-گیف-متحرک-بوسه-و-بوسیدن-12.gif

بنفشه اکلیلیی

کاربر جدید
به دختر داییم عیدی میدم ۲ سالشه اونم پول نه خودم واسش دفتر طراحی کردم
دیگهه خبر ندارم کی بهم عیدی میده ولی کاش همه بدن :) :ROFLMAO: 🤝

God.

⭐کاربر برتر⭐
در زمان هرمز دوم - شاه ساسانی در سال 304 میلادی ، رسم دادن سکه به عنوان عیدی آغاز شد.بر اساس کتب تاریخی ایران باستان داریوش دوم به مناسبت نوروز، در سال 416 پیش از میلاد دستور داد تا سکه زرین ویژه ای را ضرب کنند . این سکه دارای طرحی بود که سربازی در حال تیراندازی با کمان را نشان می داد. این رسم به دلیل افزایش مشکلات اقتصادی مردم آرام آرام جای خود را به هدایای سنتی و کشاورزی داد

سوال:
۱) به کیا عیدی میدید؟
۲) کی بهتون عیدی میده؟
۱)به اجیم
۲)مامانم، خالم. دیگه نمیدونم هنو

آیلا

مدیر

جادوی عشق

⭐کاربر برتر⭐
عشقم سلام سال نو مبارک ببخشی گلم دیر میام جواب میدم یه چندروزه اومدم مسافرت اینجا نت ضعیفه برگردم تهران قوی میشه امیدوارم سال خوب پربرکتی داشته باشی قشنگم در جواب تاپیک هم عیدی به کوچیکترا میدیم هم بزرگترا بهمون عیدی میدن😁😁😁😁❤❤❤❤❤😍😍😍😎

استارتر
استارتر
لیییییییلا

لیییییییلا

⭐کاربر طلایی⭐
عشقم سلام سال نو مبارک ببخشی گلم دیر میام جواب میدم یه چندروزه اومدم مسافرت اینجا نت ضعیفه برگردم تهران قوی میشه امیدوارم سال خوب پربرکتی داشته باشی قشنگم در جواب تاپیک هم عیدی به کوچیکترا میدیم هم بزرگترا بهمون عیدی میدن😁😁😁😁❤❤❤❤❤😍😍😍😎
سلام عزیزم ❤️ چه عالی، همیشه به شادی و گردش 😍
سال خوبی کنار خانواده محترم، تنت سالم، دلت شاد ، هر چی از خدا میخوای بهت بده عزیز دلم ❤️

بالا