با ادم زن ستیز چطور میشه زندگی کرد

مامانی

⭐کاربر فعال⭐
یعنی اون دختر فقط از کل زندگی بچه داری رو تجربه کنه؟همین و بس‌؟
با این اوصاف گفتی همچنین انتظاری دارن من لیسانس گرفتم اخرش هم کار گیرم نیومد ازدواج کردم میگم کاش درس نمیخوندم میرفتم خیاطی

استارتر
استارتر
پروا

پروا

کاربر جدید
اگه خودت همسرتو انتخاب نکنی اونا با دخالتاشون یکی عین خودشونو انتخاب می کنن از بین خواستگارات یه مرد خوب و همراه که زن ستیز نباشه انتخاب کن، دانشگاه و تنها بیرون رفتن و... هیچ کدوم ارزش فرار از خونه یا کارای ریسکی و پر خطر رو نداره ، من یه بار رفته بودم بقالی بعد یکی مزاحمم شد از اون به بعدش دیگه بدم میاد پیاده و تنها تو محل رفت و آمد کنم 😑
اخه من هنوز ۱۸ سالمه
خیلی زوده برای ازدواج
تازه من از ازدواج متنفرم اونم با کی
با یکی از پسرای فامیل مسخره که بدتر از خانواده خودم رفتار خواهد کرد

استارتر
استارتر
پروا

پروا

کاربر جدید
خوندن همین سه چهار خط کلی عصبانیم کرد.تصورشم برام سخته بنظرم به هر قیمتی به این وضعیت پایان بده و از پیششون برو.اگه میتونی برو یه شهر دیگه درس بخون و تو خوابگاه زندگی کن،اگه نه یه جای کوچیک برا خودت اجاره کن و یه حرفه مثل آرایشگری یاد بگیر و کار کن.میدونم سخت و استرس زاست ولی به هرحال فرار کردن محسوب نمیشه چون تو اگه به سن قانونی رسیده باشی پدرت اصلا حق زور گفتن بهت نداره و تو آزادی اونجوری که میخوای زندگی کنی.اگه اعتماد به نفس و شجاعت داشته باشی شاید بعد از یه مدت بی خیال بشن و دست از سرت بردارن
خیلی ناراحت شدم ببخشید که راه خاصی به ذهنم نرسید :‌(
مشکل همینه حتی ازادی انتخاب رشته هم ندارم
فقط فرهنگیان شهر خودمون
که اونم دوست ندارم ولی بازم بهتر از هیچیه

ایواز

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
حس میکنم جوونی نکردم
همسن و سالامو میبینم غبطه میخورم
من حتی نمیتونم تیک تاک یا تلگرام داشته باشم
درسته
کاملا حق با توعه
ولی چاره ایی نیست باید سوخت و ساخت

اخه من هنوز ۱۸ سالمه
خیلی زوده برای ازدواج
تازه من از ازدواج متنفرم اونم با کی
با یکی از پسرای فامیل مسخره که بدتر از خانواده خودم رفتار خواهد کرد
خانوادت اساسا مشکل دارن ، اگه مادرت مثل اونا نیست با مادرت حرف بزن ، به قول معروف شمشیر از رو نبند که لجشون در بیاد ، جلوشون خودتو طوری جلوه بده که انگار تو تعصب و... ازشون جلوتری ، مثلا چادر بذار ، نماز بخون، دعا بخون، حرفای مذهبی بزن ، بذار خیال کنن عقایدت محکم و متعصبانست که اعتمادشون بهت زیاد بشه، به هر حال برا رسیدن به آرزوی دانشگاه باید یه سری علایقتو بذاری کنار ، بخوای همه جوری دلبخواه خودت رفتار کنی سخت گیری و زورگویی اونا هم بیشتر میشه باید با ظاهر سازی گولشون بزنی ، به جای رفتار طغیان گرانه ، با سیاست و ظاهر سازی رفتار کن

مشکل همینه حتی ازادی انتخاب رشته هم ندارم
فقط فرهنگیان شهر خودمون
که اونم دوست ندارم ولی بازم بهتر از هیچیه
فرهنگیان بری پول دستت میاد ، پول دستت بیاد خیلی خوبه ، واسه درس خوندن تو رشته های دیگه همیشه وقت هست ، بچسب به همین فرهنگیان ، کاش پدر مادر منم مثل تو بودن تا اون رشته ی بیخودو نمی رفتم

استارتر
استارتر
پروا

پروا

کاربر جدید
خانوادت اساسا مشکل دارن ، اگه مادرت مثل اونا نیست با مادرت حرف بزن ، به قول معروف شمشیر از رو نبند که لجشون در بیاد ، جلوشون خودتو طوری جلوه بده که انگار تو تعصب و... ازشون جلوتری ، مثلا چادر بذار ، نماز بخون، دعا بخون، حرفای مذهبی بزن ، بذار خیال کنن عقایدت محکم و متعصبانست که اعتمادشون بهت زیاد بشه، به هر حال برا رسیدن به آرزوی دانشگاه باید یه سری علایقتو بذاری کنار ، بخوای همه جوری دلبخواه خودت رفتار کنی سخت گیری و زورگویی اونا هم بیشتر میشه باید با ظاهر سازی گولشون بزنی ، به جای رفتار طغیان گرانه ، با سیاست و ظاهر سازی رفتار کن
حرفت واقعا درسته عزیزم
من تاالان خیلی جلوشون جبهه گرفتم
یهو تغییر کنم از همه نظر ضایع نیست؟چطوری شروع کنم

حرفت واقعا درسته عزیزم
من تاالان خیلی جلوشون جبهه گرفتم
یهو تغییر کنم از همه نظر ضایع نیست؟چطوری شروع کنم
فکر نمی کردم پیشنهادمو بپذیری ☺ خب به مرور شروع کن ، چیزایی که بدشون میاد رو لیست کن بعد دونه به دونه هر هفته یکیشون رو حذف کن ، کم کم پوشش و ... ات رو تغییر بده ، رفتار ها و حرفا و ... رو تغییر بده ، شاید سخت باشه ولی بعَضی وقتا باید علایق کوچیک رو بذاری کنار تا به علایق بزرگ برسی ، روسریتو یواش یواش بیار جلو، مانتو رو ذرع ذره بلند کن و... برو تو نت سرچ کن عکس و مشخصات دخترای محجبه و موفق ایرانی رو به مادرت نشون بده در موردشون حرف بزن ، برداشت و ذهنیت مادرت نسبت به زن موفق تحصیل کرده عوض بشه ، شاید برا تغییر دیدگاه پدرت هم راهی پیدا بشه ، امثال پدر تو فکر می کنن دانشگاه رفتن دختر اونو از معیار های سنتی یه دختر خوب دور می کنه ، چرا اجازع میدن بری فرهنگیان؟ چون اون جا تک جنسیتی و دخترا اکثرا چادری؛ باید بهشون بفهمونی که مختلط بودن بقیه دانشگاه ها به معنی این نیست که اون جا پره دختر و پسر ناجوره ، اتفاقا تعداد دخترا بیشتره که خیلیاشونم محجبه و مذهبی ان و سر عقایدشون هستن و تغییر هم نمی کنن ، به پدرت ثابت کن که دانشگاه چیزی نیست که بتونه تو رو از راه به در کنه ‌

استارتر
استارتر
پروا

پروا

کاربر جدید
فکر نمی کردم پیشنهادمو بپذیری ☺ خب به مرور شروع کن ، چیزایی که بدشون میاد رو لیست کن بعد دونه به دونه هر هفته یکیشون رو حذف کن ، کم کم پوشش و ... ات رو تغییر بده ، رفتار ها و حرفا و ... رو تغییر بده ، شاید سخت باشه ولی بعَضی وقتا باید علایق کوچیک رو بذاری کنار تا به علایق بزرگ برسی ، روسریتو یواش یواش بیار جلو، مانتو رو ذرع ذره بلند کن و... برو تو نت سرچ کن عکس و مشخصات دخترای محجبه و موفق ایرانی رو به مادرت نشون بده در موردشون حرف بزن ، برداشت و ذهنیت مادرت نسبت به زن موفق تحصیل کرده عوض بشه ، شاید برا تغییر دیدگاه پدرت هم راهی پیدا بشه ، امثال پدر تو فکر می کنن دانشگاه رفتن دختر اونو از معیار های سنتی یه دختر خوب دور می کنه ، چرا اجازع میدن بری فرهنگیان؟ چون اون جا تک جنسیتی و دخترا اکثرا چادری؛ باید بهشون بفهمونی که مختلط بودن بقیه دانشگاه ها به معنی این نیست که اون جا پره دختر و پسر ناجوره ، اتفاقا تعداد دخترا بیشتره که خیلیاشونم محجبه و مذهبی ان و سر عقایدشون هستن و تغییر هم نمی کنن ، به پدرت ثابت کن که دانشگاه چیزی نیست که بتونه تو رو از راه به در کنه ‌
ممنون از وقتی که گذاشتی گلم حتما انجامشون میدم

بالا