کیک هویج و گردو

• شروع کننده موضوع Choi mary
  • تاریخ شروع

Choi mary

Guest
مواد لازم

تخم مرغ ۳ عدد
آرد یک و دو سوم لیوان
بکینگ پودر ۲ ق چ سر پر
هویج رنده شده یک و نیم لیوان
گردو خرد شده یک سوم لیوان
روغن دو سوم لیوان
شکر یک لیوان
دارچین یک ق چ سر پر
وانیل نیم ق چ

طرز تهیه

برای تهیه کیک هویج رو رنده کنید و روی دستمال بریزید تا ابش گرفته بشه اگر هویج خیس باشد کیک خمیر میشود
تخم مرغ ،شکر و وانیل رو ۵ دقیقه با همزن بزنید بعد روغن رو اضافه کنید و یک دقیقه بزنید
آرد و بکینگ پودر رو الک کنید و روی مواد اضافه کنید و هم بزنید در آخر هم دارچین و هویج و گردو رو اضافه کنید

روش پخت روی گاز:شعله پخش کن رو روی شعله متوسط با حرارت ملایم مزاریم یک ربع داع بشه بعد تابه یا قابلمه رو روش قرار بدید اگر از تابه معمولی استفاده میکنید از دم کنی استفاده کنید بعد شصت دقیقه درش رو باز کنید خلال داخلش کنید اگر تمیز بیرون آماده هست

روش پخت در فر:فر رو با دمای ۱۷۰ درجه به مدت یه ربع گرم کنید و بعد قالب کیک رو داخل فر بزارید بعد از پنجاه دقیقه با خلال تست کنید اگر مواد به خلال نچسبید آماده هست

دستوری که خودم باهاش کیک هویج میپزم امیدوارم خوشتون بیاد??

استارتر
استارتر

Choi mary

Guest
tasvirezendegi.ir3256.jpg

مامان اروین

Guest
مرسی عزیزم. من گاهی درست میکنم خوشمزه س واقعا . فقط هویج رو از ی طرف باید بزنی با رنده ریز. رفت و برگشتی بزنی اب میندازه. ب جای دارچین هم جوز هندی میزنم.

استارتر
استارتر

Choi mary

Guest
مرسی عزیزم. من گاهی درست میکنم خوشمزه س واقعا . فقط هویج رو از ی طرف باید بزنی با رنده ریز. رفت و برگشتی بزنی اب میندازه. ب جای دارچین هم جوز هندی میزنم.
ممنون من دقیقا همین طور میپزم که تایپ کردم?

مامان اروین

Guest
ممنون من دقیقا همین طور میپزم که تایپ کردم?
با دارچین خوشمزه میشه؟ امتحان کنم اینبار
تو هم ی بار با جوز هندی درست کن طعم و عطرش خاص و عالی میشه... اندازه ی نخودرنده کن

استارتر
استارتر

Choi mary

Guest
@شاتوت? من خودم با این دستور پخت درست کردم خوب شده بود

شاتوت?

Guest
@شاتوت? من خودم با این دستور پخت درست کردم خوب شده بود
من یه کیک با طعم دیگه درست کردم فقط قابلمه رو چرب کردم و یکم آرد ریختم توش بعد مایه کیک رو

همیشه خوب در میادش

حالا نمیدونم با این روش کیک هویج درست کنم خوب میشه یا نه چون اصلا کیک هویج درست نکردم مخصوصا نه با این روش که توی دوتا قابلمس

و نه با روش خودم دو به شَکم که اگه با روش خودم درست کنم خوب درمیاد یا نه

استارتر
استارتر

Choi mary

Guest
من یه کیک با طعم دیگه درست کردم فقط قابلمه رو چرب کردم و یکم آرد ریختم توش بعد مایه کیک رو

همیشه خوب در میادش

حالا نمیدونم با این روش کیک هویج درست کنم خوب میشه یا نه چون اصلا کیک هویج درست نکردم مخصوصا نه با این روش که توی دوتا قابلمس

و نه با روش خودم دو به شَکم که اگه با روش خودم درست کنم خوب درمیاد یا نه
این که توی دوتا قابلمه نیست ?همون مدل که اون‌یکی رو پختی بپز چرب کن و آرد بریز

بالا