چطوری با تنبلی مبارزه میکنین؟

تن ماهی

⭐کاربر برتر⭐
چند روزه خنثی و بی حسم حوصله هیچ کاری ندارم کاری رو شروع میکنم نصفه ولش میکنم و همش تو گوشی ام اطرافیانمم اذیت میشن از این تنبلی که گرفتارش شدم
اینم بگم روزای دیگه اوکی ام زمان قاعدگی این شکلی میشم

خانوم نویسنده

⭐کاربر برتر⭐
چند روزه خنثی و بی حسم حوصله هیچ کاری ندارم کاری رو شروع میکنم نصفه ولش میکنم و همش تو گوشی ام اطرافیانمم اذیت میشن از این تنبلی که گرفتارش شدم
واااایییی من یه ماهه گرفتارش شدمم

دختران تابستان

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
مجبوریم وگرنه کارهاانباشته میشن روهم

منصوره موسوی میرکلایی

⭐کاربر برتر⭐
با سلام خدمت دوست عزیزم انشاءالله که حالت خوبه امیدوارم که همیشه در کارهایت موفق باشی دوست خوبم از کارهای که در آموزه های دینی از آن نهی شده، کسالت و تنبلی است، و ائمه (ع) از این خصلت نکوهیده به خداوند پناه می بردند.

برخی از دعاهایی که از ائمه (ع) در این زمینه رسیده، عبارت است از:

1. مسعده فرزند صدقه می گوید: از امام صادق (ع) درخواست دعایی کردم که در حاجت های بزرگ خداوند را به آن بخوانم، حضرت فرمود دعای پدر بزرگم امام سجاد (ع) را به تو تعلیم می دهم...که در این دعا، حضرت سجاد (ع) از کسالت و تنبلی پناه به خدا می برد: "...وَ أَعُوذُ بِکَ مِنَ الْکَسَلِ‏ وَ الْفَشَل‏..."؛[1] و پناه مى‏برم بتو از بی حالى، و سستى‏... .

2. در فرازی از دعای روز چهار شنبه از امام علی (ع) که توصیه به خواندن آن شده، چنین آمده است: "اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنَ النِّسْیَانِ وَ الْکَسَلِ وَ التَّوَانِی فِی طَاعَتِکَ وَ الْفَشَل"؛[2] خدایا به تو پناه می برم از فراموشی و تنبلی و سستی و بی حالی در انجام وظایفی که به عهده من گذاشتی... .‏

3. در قسمتی از مناجات پیامبر (ص) چنین آمده است: "وَ امْنُنْ عَلَیْنَا بِالنَّشَاطِ وَ أَعِذْنَا مِنَ الْفَشَلِ وَ الْکَسَل‏..."؛[3] خدایا بر ما منت گذار و نشاط و شادابی به ما عنایت کن و از کسالت و سستی ما را نگهدار... .

گفتنی است که نقش و جایگاه تلاش و کوشش در زدودن خصلت های نکوهیده، به همراه توسل و دعا نباید مورد غفلت قرار گیرد

بالا