چته تو دختر؟

• شروع کننده موضوع مامان دو تا وروجک
  • تاریخ شروع

Hermione

Guest
اینه?
...

عزیزم من در حد توانم ساده و قابل فهم توضیح میدم

نماز در اصل اینه ???????

حالا توضیح میدم یعنی چی?

از کجا شروع کنم
ازینجا شروع میکنم که اولین پله رو اومدی
اولین پله اینه که دوست داشته باشی نماز بخونی
ببین همه ما فکر میکنیم که نماز میخونیم برای خدا
و خداااا از ما خواسته که نماز بخونیم بابت نعمت هایی که دادیم شکرش کنیم
در صورتی که این دیدگاه به نماز کاااااملا اشتباهه
نماز درواقع اگر یادت باشه هدیه ای بود که پیامبر در معراج برای امت رسول الله داد صد تا هم روایت هست درموردش
آقا مسسسسخره نیست؟
یکی به یکی هدیه بده مثلا بگه هدیه من به تو این باشه که روزی هفده دقیقه بیای از من تشکر کنی?????
پس از ابتدا کلا فلسفه نماز رو برای ما اششششششستباه توضیح دادن
نما زهدیه خداس به امت پیامبر نه یک بار سنگین که خدا تکلیف کرد روی دوش امت پیامبر
حالا این هدیه چه جور هدیه ایه
فلسفه این هدیه چیه چرا هیچ کس درموردش برای ما نگفته???
البته که گفته شده و چند تا از عرفا کتاب اسرار الصلاه دارن ولی من به طور خلاصه فلسفه این هدیه رو میگم
فیلم علی بابا و چهل دزد بغداد یادته؟ یادته به درغار می‌گفت کنجد باز شو?
و در غار باز میشد و توش پر طلا بود?????
قالی سلیمان و یادته روش مینشستی و مسافت های خیییییلی دور و دراز رو ظرف یک ثانیه طی میکردی??

حالا الان ربطشو به نماز میگم
نماز یک چیزی مثل اسم رمزه

مثل اجی مجی لاترجی
مثل بی بی دی با بی دی بی بی دی با بی دی بی بی دی با بیدی بولللل تو سیندرلا ???
یعنی یک سری اسم رمز که کنار هم چیده تا تورو به یک گنجی برسونه??????
ولی خوب فرقش با اون بی بی دی با بی دی بول اینه که این حروف رمز در کنار هم معنا هم دارن
ولی شما معناشو ول کن.... مهم اینه که این نماز مجمممموعه ای از یک نقشه گننجه????
دیدی توی نقشه گنج میگه برو اول سه متر به سمت شرق بعد دو متر برو به سمت غرب بعد سه قدم جلو برو حالا ده مترزمین رو بکن تا به گنج برسی?⁦?️⁩⁦?️⁩
نمازم همینه?
آداب وضو رو نگاه کن... همش یجور عجیبیه انگار جادوگریه?? وگرنه چرا سه ساعت تو استخر باشی وضو حساب نمیشه???
چون داری با یک نحو خاصی یه جاهای خاصی اونم به ترتیب دست می‌کشی عین اینکه دکمه های خاصی رو با ترتیب بزنی تا در یک گاوصندوق باز بشه که اگریکیشو اشتباه بزنی یا ترتیبش به هم بخوره دیگه رمز غلطه و در گاو صندوق باززررر نمییییشه
این مفتاح اتصال به ملکوته?⁦??
حالا ادامش اینه که رو به سمت قبله باید بکنی که بیشترین اتصال رو ایجاد میکنه و اصطلاحا چاکرا هارو باز میکنه و اون کلمات عجیب و غریب رو پشت سر هم میگی و وسطاش دولا میشی راست میشی باز پا میشی باز میشینی و یک سری چیزا میگی( زبونشم نباید تغییر کنه چون اینا تماما رمزه و پشت سر هم ادا کردن این حروف باعث میشه تمام قفل های کائنات باز میشه????? تا تو میرسی به دفتر حساب و کتاب اعمالت?
و گالن وایتکس برمیداری و میریزی رو هرررررررر بدی که از صبح تا الان برات نوشتن????
همرو سفید میکنی??????
اسه اینه که گفته شده نماز چشمه است و مومن گناهانش رو روزی پنج بار در این چشمه می‌شوره⁦?️⁩
میدونی یعنی چی؟؟؟؟
یعنی خداوند یک هدیه داده به امت پیامبر ?که با این مدل رمز بتونن خودشون با دست خودشون اتصال برقرار کنن با پرونده اعمالشون در ملکوت و روزی چند بار ریسِت کنن نامه اعمالشونو??????
انننصافا خوندن نماز با این تفسیر به نفع ماس یا خدا?????????
ضمن اینکه نماز درکل مثل اسم رمز میمونه که تو فیلما نشون میده میگه مثلا طرف گفت فلفل دلمه ای سوارش کن بیارش?
اینم همونه
این حرفارو که زدی سوار میشی به سفینه ملکوت و قالی حضرت سلیمان و کیلووووووووووومتتتتتتتترررررررهااااااا دررررررر کیلووووومتتتتتترررررر هااااا اونطرف تر پیاده میشی?????⁦☁️⁩⁦⛱️
یعنی راه تکامل رو در نظر بگیر⁦?️⁩
همه ما اومدیم تو این عالم که تکامل پیدا کنیم یکی صدقه میده یکی بخشش میکنه یکی ذکر میگه ?تا جهش کنه و جلوتر بره?
وقتی نماز رو میخونی یه سفینه سوارت میکنه ?اووووووووووووووووووووووووووو یک عااااااااااااااااالمه جلوتر تو مسیر تکامل پیاده میشی⁦⛱️⁩⁦ و هرچی نمازت طولانی تر باشه(مستحبات بگی یا هرچی) جلوتر پیاده میشی⁦?️⁩..و دیگه درواقع تو همون جایی نخواهی بود که پنج دقیقه پیش بودی
واسه همینه که اولیاالله عااااااشق نمازن⁦♥️⁩??????⁦♥️
چون نماز مثل اسانسور مثل هلی کوپتر ?مثل هررررچیز پرسرعتی با سرعت نوووووووور ⚡تورو در راه کمال جابجا میکنه⁦⁦✈️
اینه هدیه خدا به پیغمبر برای امتش
نه که روزی هفده دقیقه بیاید از من تشکر کنید اسمشم بذاره هدیه?????

همین??
عالی بود اناهیتا جون ?❤❤خیلی موثربود ممنونم❤❤❤

مامان نیلا

Guest
فعلا تاکنکورم خیلی مونده
بابامم جز پزشکی دلش برنمیداره !
قشنگ من پدر ها خیلی نگران اینده بچه هاشونن بخاطر همین اصرار زیاد روی پزشکی دارن ?
ولی مطمئن باش هر رشته ای ک خودت علاقه داشته باشی و (( البته اینده ای خوب برات داشته باشه)) بری پدرت کنار میاد عزیزم ،
مشکلات روحی هم الان خیلی زیاد شده مخصوصا ده هشتادی ها ⁦☹️⁩ چون خودم سر و کارم با بچه های ده هشتادیه می بینم ک با سن کم خیلی مشکلات دارن‌
قرص و دارو هم همه یه دوره ای داره که من حتی خودمم یدوره گذرونم و بعد انقد کم کردم که کامل تموم شد دورش ، با خودزنی هیچی درست نمیشه من فدات شم باور کن صبر داشته باشی امید داشته باشی همچی حل میشه به خودت آسیب نزن ?
برای ارامشت دعا میکنم??

Hermione

Guest
قشنگ من پدر ها خیلی نگران اینده بچه هاشونن بخاطر همین اصرار زیاد روی پزشکی دارن ?
ولی مطمئن باش هر رشته ای ک خودت علاقه داشته باشی و (( البته اینده ای خوب برات داشته باشه)) بری پدرت کنار میاد عزیزم ،
مشکلات روحی هم الان خیلی زیاد شده مخصوصا ده هشتادی ها ⁦☹️⁩ چون خودم سر و کارم با بچه های ده هشتادیه می بینم ک با سن کم خیلی مشکلات دارن‌
قرص و دارو هم همه یه دوره ای داره که من حتی خودمم یدوره گذرونم و بعد انقد کم کردم که کامل تموم شد دورش ، با خودزنی هیچی درست نمیشه من فدات شم باور کن صبر داشته باشی امید داشته باشی همچی حل میشه به خودت آسیب نزن ?
برای ارامشت دعا میکنم??
اره متاسفانه فکرمیکنن چون ما امکانات مادی داریم خوشبختیم!
بعضی وقتا ازبس تلاش میکنم ونمیشه از بس ناامید و درمونده میشم دق میکنم.
مرسی عزیزم ی دنیا ممنون??❤❤

مامان نیلا

Guest
خوشبخت که نه میدونی بچه های این دوره خیلی اذیت میشن ، من خودم اگه به واسطه شغلم نبود شاید درکشون نمی کردم ولی می بینم که چقد غم دارن ⁦☹️
هیچ وقت نامید نشو عزیزم میدونی بالاخره انقد در بزنی خدا در و به روت باز میکنه ?
قوربونت

شلوار

Guest
@Hermione عزیزم
من همسنای تو بودم یه سری اشتباهات رو از سر نادونی انجام دادم
اینقدر به خودم بد و بیراه گفتم ... گفتم چقد من خاکبرسرم که اینکارارو کردم
ولی
یه نگاه دور و برم انداختم دیدم اشتباه من در برابر اینهمه گناه همسن و سالام هیچه هیچ ! من مطعنم از قلب پاکته که الان اینطوری براش احساس گناه میکنی?
عزیز دلم هنوز تو اول راهی اخه
از الان خودت رو نباید از بین ببری
ببین ادم نباید خیییلی برای خودش یه چیزیو بزرگ کنه
من یه خواسته ای از خدا داشتم ، گفتم اگه نشه دیگه صددرصد میمیرم
نشد و نمردم!
به خواسته دیگه ایم داشتم گفتم اووفف بشه دیگه من رو ابرام
شد ولی رو ابرا نیستم !
هیییییچ چیزی توی این دنیای بزرگ ، برای ما که اشرف مخلوقات هستیم اونقدر بزرگ نیست که مارو از پا در بیاره

گلم حالا که اینقد زوم کردی روی مشکلاتت
به اینکه یه سقف بالاسرته فکر کردی؟
اینکه خانواده خوبی داری که برای مشکلت میبرنت دکتر ؟
اینکه غذا برای خوردن داری ؟
و..... که چشماتو بستی روشون
می‌دونی چقدر همسن تو توی دنیا هست که علاوه بر نداشتن امکانات و خانواده ، حتی نمیتونن برای درمانشون اقدامی انجام بدن ؟
عزیزم تو اونقدر قوی هستی و‌ روحیه بالایی داری که با خودت گفتی من بدون قرص میتونم ! واقعاً تحسینت میکنم !
حیف تو نیست بخوای به خودت ظلم کنی؟
پاشو از هرچیزی که اذیتت میکنه دوری کن
اروم اروم ( خیلی دقت کن هیچ مشکلی یهو و یه شبه حل نمیشه) بلند شو و خودتو بساز
بدون هیییییییچی مانعت نیست?

محیــا

Guest
هرمیون من سه درصد شارژ دارم الان قطع میشم
برونحره رو باز کن اسمون و ماه و نگاه کن
اونا شعور دارن فهم دارن
با ماه درد و دل کن
بگو از حدا بخواد مشکلت حل بشه
منم برات دعا میکنم
اینم از قول خدا بگم و شب بخیر

بنده من
گناه تو
از سر جهل بود
من گناهانی را بعد از پشیمانی میبخشم که از سر لحاجت با من بوده
چرا که من رحمان و رحیمم
?????
هرمیون یعنی چی؟

محیــا

Guest
نه بابامم خدایی خیلی زحمت میکشه برام.خودشم خیلیدتلاش میکنه.ازمون میدیریت نفر اول شد با پارتی بازی نفر هفتمو اوردن کردن رییس
همش میگه نمیزارم اشتباه منو تو تکرار کنی
اینه?
...

عزیزم من در حد توانم ساده و قابل فهم توضیح میدم

نماز در اصل اینه ???????

حالا توضیح میدم یعنی چی?

از کجا شروع کنم
ازینجا شروع میکنم که اولین پله رو اومدی
اولین پله اینه که دوست داشته باشی نماز بخونی
ببین همه ما فکر میکنیم که نماز میخونیم برای خدا
و خداااا از ما خواسته که نماز بخونیم بابت نعمت هایی که دادیم شکرش کنیم
در صورتی که این دیدگاه به نماز کاااااملا اشتباهه
نماز درواقع اگر یادت باشه هدیه ای بود که پیامبر در معراج برای امت رسول الله داد صد تا هم روایت هست درموردش
آقا مسسسسخره نیست؟
یکی به یکی هدیه بده مثلا بگه هدیه من به تو این باشه که روزی هفده دقیقه بیای از من تشکر کنی?????
پس از ابتدا کلا فلسفه نماز رو برای ما اششششششستباه توضیح دادن
نما زهدیه خداس به امت پیامبر نه یک بار سنگین که خدا تکلیف کرد روی دوش امت پیامبر
حالا این هدیه چه جور هدیه ایه
فلسفه این هدیه چیه چرا هیچ کس درموردش برای ما نگفته???
البته که گفته شده و چند تا از عرفا کتاب اسرار الصلاه دارن ولی من به طور خلاصه فلسفه این هدیه رو میگم
فیلم علی بابا و چهل دزد بغداد یادته؟ یادته به درغار می‌گفت کنجد باز شو?
و در غار باز میشد و توش پر طلا بود?????
قالی سلیمان و یادته روش مینشستی و مسافت های خیییییلی دور و دراز رو ظرف یک ثانیه طی میکردی??

حالا الان ربطشو به نماز میگم
نماز یک چیزی مثل اسم رمزه

مثل اجی مجی لاترجی
مثل بی بی دی با بی دی بی بی دی با بی دی بی بی دی با بیدی بولللل تو سیندرلا ???
یعنی یک سری اسم رمز که کنار هم چیده تا تورو به یک گنجی برسونه??????
ولی خوب فرقش با اون بی بی دی با بی دی بول اینه که این حروف رمز در کنار هم معنا هم دارن
ولی شما معناشو ول کن.... مهم اینه که این نماز مجمممموعه ای از یک نقشه گننجه????
دیدی توی نقشه گنج میگه برو اول سه متر به سمت شرق بعد دو متر برو به سمت غرب بعد سه قدم جلو برو حالا ده مترزمین رو بکن تا به گنج برسی?⁦?️⁩⁦?️⁩
نمازم همینه?
آداب وضو رو نگاه کن... همش یجور عجیبیه انگار جادوگریه?? وگرنه چرا سه ساعت تو استخر باشی وضو حساب نمیشه???
چون داری با یک نحو خاصی یه جاهای خاصی اونم به ترتیب دست می‌کشی عین اینکه دکمه های خاصی رو با ترتیب بزنی تا در یک گاوصندوق باز بشه که اگریکیشو اشتباه بزنی یا ترتیبش به هم بخوره دیگه رمز غلطه و در گاو صندوق باززررر نمییییشه
این مفتاح اتصال به ملکوته?⁦??
حالا ادامش اینه که رو به سمت قبله باید بکنی که بیشترین اتصال رو ایجاد میکنه و اصطلاحا چاکرا هارو باز میکنه و اون کلمات عجیب و غریب رو پشت سر هم میگی و وسطاش دولا میشی راست میشی باز پا میشی باز میشینی و یک سری چیزا میگی( زبونشم نباید تغییر کنه چون اینا تماما رمزه و پشت سر هم ادا کردن این حروف باعث میشه تمام قفل های کائنات باز میشه????? تا تو میرسی به دفتر حساب و کتاب اعمالت?
و گالن وایتکس برمیداری و میریزی رو هرررررررر بدی که از صبح تا الان برات نوشتن????
همرو سفید میکنی??????
اسه اینه که گفته شده نماز چشمه است و مومن گناهانش رو روزی پنج بار در این چشمه می‌شوره⁦?️⁩
میدونی یعنی چی؟؟؟؟
یعنی خداوند یک هدیه داده به امت پیامبر ?که با این مدل رمز بتونن خودشون با دست خودشون اتصال برقرار کنن با پرونده اعمالشون در ملکوت و روزی چند بار ریسِت کنن نامه اعمالشونو??????
انننصافا خوندن نماز با این تفسیر به نفع ماس یا خدا?????????
ضمن اینکه نماز درکل مثل اسم رمز میمونه که تو فیلما نشون میده میگه مثلا طرف گفت فلفل دلمه ای سوارش کن بیارش?
اینم همونه
این حرفارو که زدی سوار میشی به سفینه ملکوت و قالی حضرت سلیمان و کیلووووووووووومتتتتتتتترررررررهااااااا دررررررر کیلووووومتتتتتترررررر هااااا اونطرف تر پیاده میشی?????⁦☁️⁩⁦⛱️
یعنی راه تکامل رو در نظر بگیر⁦?️⁩
همه ما اومدیم تو این عالم که تکامل پیدا کنیم یکی صدقه میده یکی بخشش میکنه یکی ذکر میگه ?تا جهش کنه و جلوتر بره?
وقتی نماز رو میخونی یه سفینه سوارت میکنه ?اووووووووووووووووووووووووووو یک عااااااااااااااااالمه جلوتر تو مسیر تکامل پیاده میشی⁦⛱️⁩⁦ و هرچی نمازت طولانی تر باشه(مستحبات بگی یا هرچی) جلوتر پیاده میشی⁦?️⁩..و دیگه درواقع تو همون جایی نخواهی بود که پنج دقیقه پیش بودی
واسه همینه که اولیاالله عااااااشق نمازن⁦♥️⁩??????⁦♥️
چون نماز مثل اسانسور مثل هلی کوپتر ?مثل هررررچیز پرسرعتی با سرعت نوووووووور ⚡تورو در راه کمال جابجا میکنه⁦⁦✈️
اینه هدیه خدا به پیغمبر برای امتش
نه که روزی هفده دقیقه بیاید از من تشکر کنید اسمشم بذاره هدیه?????

همین??
ممنون از متن قشنگت

Luna

Guest
عزیزم ناراحت نشو چیزی ک میگم عین حقیقته تو خودت خواستی ک حالت بدتر شده و میشه من ب عنوان خواهرت ازت خواهش میکنم لطفاً کتاب بخون کتاب چهار اثر فلورانس رو بخون لطفا
بابا این کتابو آدم سالم بخونه وسواس مثبت منفی میگیره!
همینطوری بچه احساس گناه می‌کنه وای به حال اینکه انرژی و فکر خودشو مقصر همچی بدونه ?

Luna

Guest
عزیزم روانشناس بالینی بهتر از روانپزشکه
ان شالله خوب میشی
اگه ما باور داشتیم خدا مهربونه هیچوقت غصه هیچی رو نمیخوردیم
به بابات بگو چه فشاری رو تحمل می‌کنی
اینطوری یکی از مشکلاتت حل میشه

Hermione

Guest
عزیزم روانشناس بالینی بهتر از روانپزشکه
ان شالله خوب میشی
اگه ما باور داشتیم خدا مهربونه هیچوقت غصه هیچی رو نمیخوردیم
به بابات بگو چه فشاری رو تحمل می‌کنی
اینطوری یکی از مشکلاتت حل میشه
بابام اصلا کاری بهم نداره عزیزم.یعنی زیاد اصرار نمیکنه
ممنون ازمهربونیت❤

Hermione

Guest
@Hermione عزیزم
من همسنای تو بودم یه سری اشتباهات رو از سر نادونی انجام دادم
اینقدر به خودم بد و بیراه گفتم ... گفتم چقد من خاکبرسرم که اینکارارو کردم
ولی
یه نگاه دور و برم انداختم دیدم اشتباه من در برابر اینهمه گناه همسن و سالام هیچه هیچ ! من مطعنم از قلب پاکته که الان اینطوری براش احساس گناه میکنی?
عزیز دلم هنوز تو اول راهی اخه
از الان خودت رو نباید از بین ببری
ببین ادم نباید خیییلی برای خودش یه چیزیو بزرگ کنه
من یه خواسته ای از خدا داشتم ، گفتم اگه نشه دیگه صددرصد میمیرم
نشد و نمردم!
به خواسته دیگه ایم داشتم گفتم اووفف بشه دیگه من رو ابرام
شد ولی رو ابرا نیستم !
هیییییچ چیزی توی این دنیای بزرگ ، برای ما که اشرف مخلوقات هستیم اونقدر بزرگ نیست که مارو از پا در بیاره

گلم حالا که اینقد زوم کردی روی مشکلاتت
به اینکه یه سقف بالاسرته فکر کردی؟
اینکه خانواده خوبی داری که برای مشکلت میبرنت دکتر ؟
اینکه غذا برای خوردن داری ؟
و..... که چشماتو بستی روشون
می‌دونی چقدر همسن تو توی دنیا هست که علاوه بر نداشتن امکانات و خانواده ، حتی نمیتونن برای درمانشون اقدامی انجام بدن ؟
عزیزم تو اونقدر قوی هستی و‌ روحیه بالایی داری که با خودت گفتی من بدون قرص میتونم ! واقعاً تحسینت میکنم !
حیف تو نیست بخوای به خودت ظلم کنی؟
پاشو از هرچیزی که اذیتت میکنه دوری کن
اروم اروم ( خیلی دقت کن هیچ مشکلی یهو و یه شبه حل نمیشه) بلند شو و خودتو بساز
بدون هیییییییچی مانعت نیست?
مرسی عزیزدلم متنت خیلی ارومم کرد❤❤انشالله ب هرچی خواستی برسی

استارتر
استارتر

مامان دو تا وروجک

Guest
بابا این کتابو آدم سالم بخونه وسواس مثبت منفی میگیره!
همینطوری بچه احساس گناه می‌کنه وای به حال اینکه انرژی و فکر خودشو مقصر همچی بدونه ?
اصلا اینجوری نیست عزیزم...آدمی یاد میگیره چجوری ذهن خودشو کنترل کنه توی کتاب اول نوشته در گذشته نمون باید قدم ب قدم پیش بری عالیه

هایدی

Guest
موفق باشید همتون❤
یباربهش گفتم اگه قبول نشم چی
گفت هیچی.از اول تلاش میکنی
ببخش که میگما یکی از دلایل حال خرابت پدرته!
پزشکی چه گلی به سرت میزنه؟جز اینکه بچهات در آینده مادر بالا سرشون نیست که تربیتشون کنه؟که چی بخوای اصلا کار کنی ؟پدرت یه پول شما نیاز داره که انقدر حرص میخوره؟خداوکیلی من باشم راضی نیستم بچم یه خط اضافه درس بخونه و این همه عذاب و درد بکشه!
از من می‌شنوی بیخیال شو

Hermione

Guest
ببخش که میگما یکی از دلایل حال خرابت پدرته!
پزشکی چه گلی به سرت میزنه؟جز اینکه بچهات در آینده مادر بالا سرشون نیست که تربیتشون کنه؟که چی بخوای اصلا کار کنی ؟پدرت یه پول شما نیاز داره که انقدر حرص میخوره؟خداوکیلی من باشم راضی نیستم بچم یه خط اضافه درس بخونه و این همه عذاب و درد بکشه!
از من می‌شنوی بیخیال شو
نه شما همتون بد متوجه شدین.بابای بیچاره من هیچ نقشی نداره
خداوکیلی تو سختترین شرایط مالیش برام پیانو خرید چون دوس داشتم.
خودشم کنکور پزشکی قبول شد اون زمان.ولی نزاشتن بره

بالا