نگاهی متفاوت به قانون جذب

وضعیت
این موضوع قفل شده است
استارتر
استارتر

Luna

Guest
? اما موضوع اینه که قانون جذبی که توسط خیلی از افراد روانشناس گفته میشه حرفای واضحی نیست.

? یعنی هر کسی بنابرسلیقه خودش یه تعریفی از قانون جذب ارائه میکنه. حد و مرز مشخصی هم برای قدرت ذهن تعریف نمیکنن و صرفا یه سری حرفای کلی و ظاهرا جذاب میزنن.

? بعضیاشون که کلا ضد دین هستن و از قانون جذب حرف میزنن

? بعضیاشون هم یه ذره دینی هستن و مخالفت جدی با دین ندارن

? بعضیاشون هم که کلا لابلای هر جمله ای که میگن چهار تا آیه و روایت قاطی میکنن تا ظاهری مذهبی پسند پیدا کنه!

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? بنابراین یه موقعی فریب افرادی که ظاهر دینی دارن و بحث #قانون_جذب رو ترویج میکنن نخورید. ممکنه بعضیاشون حتی عمامه هم داشته باشن!

فرقی نمیکنه. به هر جهت همه اینا با "مبانی غربی" دارن میرن جلو

? پس اولا قانون جذب یه سری حرفای مبهمه که هر کسی بنابه شرایط خودش ترویجش میکنه.

? دوم اینکه قانون جذب یه مطلب #ناقص هست.

? در واقع دنیا دارای قوانین متعددی هست که فقط یکیش قانون جذبه. اما مروجین قانون جذب طوری حرف میزنن که انگار هست و نیست فقط همین یه قانون در دنیا وجود داره و هیچ وقت هم نقض نمیشه!

✅ در حالی که خداوند قوانین متعددی در جهان قرار داده و اصلا اینطور نیست که انسان هرچی که فکر کنه به همون برسه.

✔️ بلکه قانون "مقدرات الهی" تعیین میکنه که انسان تا چه حدی و چه مقدار میتونه به اون چیزی که فکر میکنه برسه.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
✅ اتفاقا دین ما خیلی واضح در مورد قانون جذب صحبت کرده

مثلا امام صادق علیه السلام میفرماید: تفکر در نیکی ها انسان را به سوی نیکی و عمل به آن میکشاند.

وسائل الشيعة، ج 15 ، ص 196

? و روایات دیگه ای که در این زمینه هست. ولی هیچ وقت نباید #امتحانات الهی و #مقدرات خداوند رو در این باره فراموش کنیم.

? قانون جذب میگه اگه کسی بدبخت هست و مشکل داره به خاطر اینه که هی به مشکلات فکر کرده!

? خب اگه اینجوری باشه که ما دیگه وظیفه ای نسبت به مظلومین دنیا نداریم. حتما اونا فکرای بد کردن که آمریکایی ها و صهیونیست ها دارن نابودشون میکنن!
?
اتفاقا تفکر ناقص جذب خیلی مورد استقبال مستکبران قرار گرفته! با این حرفا خیلی راحت میتونن مردم جهان رو خام کنن و به اهداف شومشون برسن!

استارتر
استارتر

Luna

Guest
✅ نکته بعد در مورد #شکر_گزاری هست. در قانون جذب بر شکرگزاری خیلی تاکید میشه.

? بله در شکرگزاری و اثرات اون هیچ شکی نیست. آیات قرآن به صراحت در مورد شکرگزاری صحبت میکنن

مثلا میفرماید: لئن شکرتم لأزیدنّکم، اگر شکرگزار باشید ، بر شما می‌افزایم.

? هر کی شکر کنه خدا نعمتاش رو زیاد میکنه.

? انقدر موضوع شکرگزاری مهمه که حتی اگه کسی ایمان به خدا هم نداشته باشه و بی دین باشه باز هم اگه روحیه شکرگزاری رو داشته باشه خدا بهش میده.

چون خود شکر کردن یه جور مبارزه با طغیان و تکبر هست. خدا دوست داره که انسان ها با تکبرشون مخالفت کنن.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? ولی خب شکرگزاری یه انسان مومن کجا و شکرگزاری یه انسان بی قید و بند کجا!

? شکرگزاری از سر #بندگی کجا و شکرگزاری از سر #حرص و #هواپرستی کجا...!

برای خدا خیلی مهمه که انسان عمیقا نعمتاش رو ببینه و شکر کنه. اینکه همه نعمتا رو ببینه نه فقط نعمتای سطحی رو.

? مثلا توی دعای عرفه میبینید که وجود مقدس امام حسین علیه السلام از خدا بابت یه چیزایی تشکر میکنه که ماها اصلا به فکرمون هم خطور نمیکنه!

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? عرضه میداره: خدایا ممنونتم که وقتی توی شکم مادر بودم برام چشم و دست و پا قرار دادی...

? اما آدمای هواپرست میگن: خب خدایا وظیفته که بهم اینا رو بدی! من فقط اگه یه ماشین یا خونه یا یه خواسته بزرگ رو بهم دادی ازت تشکر میکنم!!!?

زمین تا آسمون فرق هست بین این دو شکر گزاری.

✅ البته همین که انسان مومن این روحیه رو در خودش ایجاد کنه اثرات شیرینش رو خواهد دید.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
البته این رو هم مجدد عرض کنم که اصل قانون جذب درسته ولی این فقط یکی از صدها قانون خداست

?اینکه آدم چشماشو روی سایر قوانین الهی ببنده و خوشخیالانه بشینه و تخیل کنه خیلی خطرناکه

اهل بیت ما چنین افرادی رو شدیدا مذمت کردن.

⭕️ اما خب مروجین جذب نمیان بقیه دین رو بگن و فقط همین قسمتش که گل و بلبلی هست رو اونم به طور ناقص میگن تا هر طور شده افراد رو "به خودشون" جذب کنن.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
#کنترل_ذهن برای تقرب 49

" #نقدی_بر_قانون_جذب "
بخش چهارم

? خداوند متعال هر انسانی رو آزاد آفرید تا در طی اتفاقات زندگی خودش و با هدایت هایی که از طرف خدا براش میرسه، رشد کنه و #اهداف مناسبش رو پیدا کنه.

? و از اونجایی که #فطرت انسان بی نهایت طلب هست، دوست داره که به "بالاترین لذت ها" برسه و اگه به بالاترین لذت ها نرسه افسرده و بی روح خواهد شد. آدم نباید به حداقل راضی بشه.

? شروع بدبختی های یک انسان زمانی هست که اسیر لذت های #سطحی و #حداقلی بشه

? عالم هستی هم چنین فردی که به حداقل ها راضی شده رو نخواهد بخشید و باهاش برخورد خواهد کرد

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? وقتی میخوام از اهداف نادرست دوره های قانون جذب حرف بزنم

اگه بگم که خدا ما رو آفریده تا عبدش بشیم!

?? خب حالا باید شش ماه در مورد عبد شدن صحبت کنم تا مشخص بشه که عبد چه مقام بالایی داره
بعدش بیام بگم که دوره های قانون جذب، عبد تربیت نمیکنه بلکه یه موجود خودخواه و متکبر مثل ابلیس تربیت میکنه

? ابلیسی که خودش بزرگترین بچه مذهبی بود برای خودش!

⭕️ توی برخی از این دوره ها هم ظاهرا آیه و روایت میارن

ولی وقتی به خروجی دوره نگاه میکنی میبینی اصل کار که زدن تکبر بوده هنوز سر جاش باقیه! بلکه خیلی بزرگ تر و قوی تر شده...

حالا شما بگو که من چطور این حرفا رو توضیح بدم؟!

اصلا میشه؟?

استارتر
استارتر

Luna

Guest
#کنترل_ذهن برای تقرب 50

یه نکته ای رو در مورد بحث قانون جذب عرض میکنم دقت بفرمایید.

? ببینید ما به خود قانون جذب ایرادی نمیگیریم. اتفاقا میگیم قانون جذب حتما وجود داره و حتی خیلی پیشرفته تر از اینی هست که توی دوره های جذب گفته میشه.✔️

✳️ قدرت ذهن انسان انقدر زیاده که میتونه حتی نظر خداوند متعال رو هم تغییر بده چه برسه و اتفاقات کوچولوی زندگی انسان.

قانون جذب یکی از محکم ترین قوانین الهی در دنیاست.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? ? اما ایرادی که وجود داره به مروجان قانون جذب هست. دقت کردید مشکل کجاست!

? در واقع اون افرادی که قانون جذب رو تدریس میکنن مشکل دارن و باعث خراب شدن کار میشن.

چطور؟

⭕️ بعضیاشون که وقتی میخوان قانون جذب رو برای مخاطبین خودشون بگن، کلا خدا رو منکر میشن و انسان رو میذارن وسط و میپرستنش!
?
بالاترین نیروی عالم هستی رو کنار میذارن! خب این کاملا نادرست هست.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ بعضیاشون هم طی مطرح کردن قانون جذب، هر از گاهی هم میگن که ما باید از خدا تشکر کنیم. ولی انقدر روی قانون جذب تاکید میکنن که انگار تمام قوانین الهی تعطیله و فقط باید آدم بچسبه به قانون جذب!

? اینم نادرسته. همون طوری که توی اسلام قانون جذب رو داریم، در کنارش قانون تلاش رو هم داریم:

لیس للانسان الا ما سعی

✅ قانون پذیرش رنج رو هم داریم:

لقد خلقنا الانسان فی کبد

✅ قانون نرسیدن به برخی از آرزوها رو هم داریم

الی المولود المومل مالا یدرک...

✅ قانون صبر بر بلاها

یا ایها الذین آمنوا اصبروا

استارتر
استارتر

Luna

Guest
و صدها قانون دیگه هم وجود داره.

? نامردی که مروجان قانون جذب میکنن اینه که فقط یه بخش از دین رو که میتونن ازش کاسبی کنن رو ترویج میکنن و از بقیش حرفی نمیزنن!
?
اینه که انسان ها رو مثل کاریکاتور، تک بعدی بار میاره و خرابشون میکنه...

⭕️ وقتی به خروجی تک تک این دوره ها نگاه کنید اصلا افرادی که همه جانبه رشد کرده باشن رو نمی بینید.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? خروجی این دوره ها هیچ وقت انسان های شهادت طلب و مطیع محض ولایت نخواهند بود.

چون به اون انسان ها گفته شده که فقط به هواهای نفسانیت فکر کن.

? فقط به علاقه های سطحی و دم دستی که داری فکر کن.

در حالی که اسلام میفرماید عزیز دلم بیا تا من اول علاقه های تو رو به سطح بالاتری ببرم بعدش تو برو دنبال اون علاقه های برتر.

? بله آدم باید بره دنبال علاقه های خودش اما نه هر علاقه ی سطحی!

بلکه انسان باید به سمت بالاترین و باارزش ترین علاقه های عالم بره و رشد کنه

استارتر
استارتر

Luna

Guest
✅ ✔️ اگه دیدید یه دوره ای برگزار شد که در اون افرادی تربیت شدن که اهل شهادت طلبی و اطاعت از ولایت باشن، خصوصا ولایت فقیه، اینجاست که میشه اون دوره رو یه دوره تربیتی عالی قلمداد کرد.

? اما دوره ای که توش کلی آیه قرآن خونده بشه و روایات فراوانی آورده بشه ولی در نهایت یه انسان هوا پرست تربیت کنه اصلا نمیتونه دوره موفقی باشه.

? حتی ممکنه آدمی تربیت کنه که صرفا بچه مثبت باشه! یعنی یه موجود خنثایی که کاری به کسی نداره!

چنین آدم هایی برده ها و نوکران خوبی برای صهیونیست ها خواهند شد...

مژده

Guest
@مژده عزیزم قبل تاپیک زدن یادم رفت هشتگ بزنم خیلی دلم میخواد بازدیدش بالا بره?
الان راهی هست براش هشتگ بزنم؟???
آره عزیزم اون بالا روی همون جایی که نوشته "هیچ" روی علامت جفتیش کلیک کن و هشتگ بزن :love:

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا