نوجوانان می توانند با رفتارها و تکنیک های زیر استرس را کاهش دهند:

• شروع کننده موضوع vianclinic
  • تاریخ شروع

vianclinic

Guest
به طور منظم ورزش کنید و غذا بخورید.
به اندازه کافی بخوابید و یک برنامه خواب خوب داشته باشید.
از کافئین بیش از حد که می تواند احساس اضطراب و بی قراری را افزایش دهد اجتناب کنید.برای مشاوره از روانشناس خوب تهران
از مواد مخدر، الکل و دخانیات غیرقانونی خودداری کنید.
تمرینات تمدد اعصاب (تنفس شکمی و تکنیک های آرام سازی عضلات) را یاد بگیرید.
مهارت های آموزش قاطعیت را توسعه دهید. به عنوان مثال، احساسات را به روش‌های مؤدبانه، محکم، و نه بیش از حد پرخاشگرانه یا منفعلانه بیان کنید: («وقتی سر من فریاد می‌زنی احساس عصبانیت می‌کنم.» «لطفا دیگر فریاد نکش».
تمرین و تمرین موقعیت هایی که باعث استرس می شود. اگر صحبت کردن جلوی کلاس شما را مضطرب می کند، یک مثال شرکت در کلاس سخنرانی است.
مهارت های عملی مقابله را بیاموزید. به عنوان مثال، یک کار بزرگ را به کارهای کوچکتر و دست یافتنی تر تقسیم کنید.
خودگویی منفی را کاهش دهید: افکار منفی را با افکار جایگزین، خنثی یا مثبت به چالش بکشید. "زندگی من هرگز بهتر نخواهد شد" را می توان به "من ممکن است اکنون احساس ناامیدی کنم، اما اگر در آن کار کنم و کمک بگیرم احتمالاً زندگی من بهتر خواهد شد."
بیاموزید که نسبت به انجام یک کار شایسته یا "به اندازه کافی خوب" احساس خوبی داشته باشید به جای اینکه از خود و دیگران کمال بخواهید.
از موقعیت های استرس زا استراحت کنید. فعالیت هایی مانند گوش دادن به موسیقی، صحبت کردن با یک دوست، نقاشی، نوشتن، یا گذراندن وقت با حیوان خانگی می تواند استرس را کاهش دهد.
شبکه ای از دوستان بسازید که به شما کمک می کنند تا به شیوه ای مثبت با آن کنار بیایید.

پرنسا

Guest
بهترین روش کاهش استرس نوجوانان کاهش تنش در خانواده است

بالا