مواد لازم برای انواع فینگر فود

آیلا

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
مواد لازم برای تهیه فینگر فود سیب زمینی با پنیر
سیب زمینی پخته : 2 عدد متوسط

پنیر خامه ای : نصف فنجان

پیازچه خرد شده : 2 قاشق

ژامبون خرد شده : 4 قاشق

پنیر چدار قالبی : 100 گرم

تخم مرغ : 2 عدد

آرد سوخاری : 4 قاشق غذاخوری

آرد : 4 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل : 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه فینگر فود سیب زمینی با پنیر
برای تهیه این غذای انگشتی خوشمزه باید ابتدا سیب زمینی ها را داخل یک قابلمه گذاشته و روی آنها آب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا بپزد.

وقتی که سیب زمینی ها کاملا آب پز شدند، آنها را پوست کنده و با گوشت کوب دستی یا گوشت کوب برقی بکوبید و له کنید.
Û±Û±_Û°Û¹_Û°Û°_941165_467.jpg

سپس مقداری پیازچه، ژامبون، نمک و فلفل و پنیر خامه‌ای به سیب زمینی که کوبیده بودید اضافه کنید و آنها را با هم خوب مخلوط کنید. پس از آن دو قاشق از مواد را برداشته و لای یک تکه پنیر چدار قرار دهید و به شکل رول دربیاورید.

داخل یک کاسه تخم مرغ ها را بشکنید و هم بزنید تا زرده و سفید کاملا با هم مخلوط شوند و بعد رول هایی که آماده کرده بودید را داخل آرد بغلتانید و در ظرف تخم مرغ فرو بروید و در نهایت داخل آرد سوخاری بغلتانید و مقداری روغن داخل یک تابه یا ظرف عمیق بریزید. وقتی که روغن داغ شد رول ها را داخل روغن داغ سرخ کنید.

اکنون فینگر فود سیب زمینی رولی با پنیر شما آماده شده و می توانید در ظرف دلخواه آن را سرو کرده و نوش جان کنید.

برای تزیین یا چاشنی فینگر فود سیب زمینی رولی با پنیر هم می توانید از سس کچاپ استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه فینگر فود با سوسیس
سوسیس ریز : 6 عدد

سیب زمینی : 1 عدد

روغن سرخ کردنی : به میزان لازم

طرز تهیه فینگر فود با سوسیس
در اولین مرحله برای تهیه فینگر فود با سوسیس باید سیب زمینی ها را پوست کنده و به چهار قسمت تقسیم کنید و با پوست کن آنها را به حالت چیپسی و نازک برش دهید و داخل آب سرد گذاشته و بعد از چند دقیقه آبکشی کنید.

سپس سر و ته سوسیس ها را به شکل بعلاوه برش بدهید و سیب‌زمینی‌ها را هم روی دستمال کاغذی پخش کنید تا خوب خشک شوند و قسمت بالایی و پایینی آن را برش های کوتاهی بزنید.

دور هر سوسیس یک ورقه سیب‌ زمینی پیچیده و با خلال دندان آن را فیکس کنید.

اکنون داخل یک قابلمه کوچک و گود مقداری روغن ریخته و وقتی که روغن داغ شد سوسیس ها را داخل آن سرخ کنید و بقیه سیب‌زمینی‌ها را هم داخل روغن سرخ کرده و در کنار فینگر فود سوسیس سرو کنید.

فینگر فود با سوسیس جزو غذاهای بین المللی و مخصوص کشور آلمان می باشد که می توانید مواد اولیه آن را در 10 دقیقه مهیا کنید و برای پختن و آماده شدن آن هم 20 دقیقه زمان نیاز دارید.

این فینگرفود را هم می توانید به عنوان پیش غذا یا میان وعده و هم به عنوان وعده شام مصرف کنید. البته مواد لازمی که اشاره شد برای یک نفر کفایت می‌کند و اگر بخواهید این غذا را برای تعداد نفرات بیشتر تهیه کنید باید با توجه به نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.

مواد لازم برای تهیه فینگر فود مرغ با سس پنیر
خامه : یک کارتن

پنیر چدار : یک فنجان

سینه مرغ : 2 عدد

روغن زیتون : به طعم

نمک و فلفل : به طعم

سیر : چهار حبه

پیاز : 1 عدد

طرز تهیه فینگر فود مرغ با سس پنیر
تهیه این غذا کار بسیار ساده ای است و در اولین مرحله باید سینه های مرغ را به صورت نگینی خرد کرده و با کمی نمک و فلفل مزه دار کنید و داخل یک تابه بزرگ مقداری روغن زیتون بریزید تا گرم شود.

وقتی که روغن داغ شد تکه های مرغ نگینی شده را داخل ماهیتابه حرارت بدهید و بعد از 3 دقیقه وقتی که تکه های مرغ طلایی رنگ شدند آنها را از داخل تابه بیرون بیاورید.

مواد لازم برای تهیه فینگر فود مرغ
جعفری خرد شده : یک قاشق چای خوری

پاپریکا : یک قاشق چای خوری

پنیر رنده شده : یک فنجان

سینه مرغ : 2 عدد

روغن زیتون : برای طعم دار کردن

نمک و فلفل : برای طعم دار کردن

سیر : دو حبه

تخم مرغ : 3 عدد

طرز تهیه فینگر فود مرغ
برای درست کردن این غذا باید سینه مرغ را به صورت نواری و به اندازه هر انگشت برش بدهید و داخل هاون پاپریکا، سیر و جعفری ریخته و خرد کنید و مقداری هم نمک و روغن زیتون به آن اضافه کنید و این مخلوط را داخل یک کاسه بریزید و تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

سپس نوارهای مرغی که برش داده بودید را هم اضافه کنید. وقتی که کاملاً به مواد آغشته شد حدود 2 ساعت کاسه را داخل یخچال بگذارید تا مخلوط شما خیس شود و بعد آنها را از یخچال بیرون آورده و نوارها را با دقت رول کنید و روغن زیادی درون تابه بریزید.

وقتی که داغ شد نوارها را به آن اضافه کنید تا بپزند و هنگامی که طلایی رنگ شدند یعنی پخته شده و آنها را درون ظرف دلخواه سرو کنید.

برای اینکه روغن اضافه فینگرفودها گرفته شود می توانید نوار ها را پس از سرخ کردن روی کاغذ آشپزخانه بگذارید. برای آماده سازی مواد اولیه 5 دقیقه زمان نیاز دارید و برای پختن و آماده شدن آن حدود 30 دقیقه زمان نیاز است.

شما می توانید این غذای انگشتی را هم به عنوان پیش غذا و هم بعد از غذای اصلی ناهار یا شام میل کنید. مواد اولیه ای که اشاره شد برای 2 نفر تدارک دیده شده بود. اگر بخواهید برای تعداد نفرات بیشتر آن را تهیه کنید باید با رعایت نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.​

ساحــل

⭐کاربر ویژه⭐
آیلا
سوال تو مخمه
چرا میشه Admin رو بلاک کرد ولی آیلا رو خیر؟

narngk

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
فینگر فود فقط الویه و اسنک

اون سینی هم خرج داره هم حوصله:/

9713.jpg

استارتر
استارتر
آیلا

آیلا

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
ببین من شلوار لی نپوشیدم دیروزم رفتم حموم جورابم پامه نخونام هم کوتاه کردم منو تنبیه نکن😶🤣
باورت میشه من زمان مدرسه حز اون دانش اموزایی بودم که هیچ وقت اخطار نگرفتم 🙁 حتی یادمه زمان دبیرستان مانتو من خیلی کوتاه بود اون دانش اموزا رو‌که میزارن ناظر بشن اون موقع رفتن به کلاس نگه داشت که مانتوت کوتاه معاون و پرورشی گفتن بزار بره 🍂🍂

narngk

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
باورت میشه من زمان مدرسه حز اون دانش اموزایی بودم که هیچ وقت اخطار نگرفتم 🙁 حتی یادمه زمان دبیرستان مانتو من خیلی کوتاه بود اون دانش اموزا رو‌که میزارن ناظر بشن اون موقع رفتن به کلاس نگه داشت که مانتوت کوتاه معاون و پرورشی گفتن بزار بره 🍂🍂
و دقیقا منم همینطورم

ساحــل

⭐کاربر ویژه⭐
من از دانش اموز های شیطونم
قلدری میکردم حس گنگ بودن بهم دست میداد
خیلی هم بیخیال بودم
درس هم نمیخوندم ولی همه درسام رو با عالی پاس کردم💃🏻

ایوان پیترز

⭐کاربر برتر⭐
من چون قدم کوتاه بود تا کلاس دهم اصلا کاری بهم نداشتن
یهویی یکم بلندتر شدم قیافه م هم مظلوم بود دبیرستان شکار میشدم همه ش:‌(

ساحــل

⭐کاربر ویژه⭐
من چون قدم کوتاه بود تا کلاس دهم اصلا کاری بهم نداشتن
یهویی یکم بلندتر شدم قیافه م هم مظلوم بود دبیرستان شکار میشدم همه ش:‌(