طرز تهیه قیمه

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
طرز تهیه

برای ۴ نفر

از شب قبل نصف استکان لپه و دوعدد لیمو رو خیس کرده که تلخی پوستش گرفته بشه لیمو رو داخل لیوان بذارید یه قاشق هم روش بذارید بالا نیاد

تو یه قابلمه کوچیک گوشت تکه ای گوساله یا گوسفندی رو با یه پیاز متوسط ، نصف استکان روغن مایع و کمی آب تفت بدید گوشت رو خیلی تفت ندید آب میان بافتیشو از دست مید خشک و بدمزه میشه فقط کمی تغییر رنگ بده بعد بهش یه قاشق چای خوری نمک ، زردچوبه و نوک قاشق چای خوری فلفل و هر ادویه ای دوست دارید بزنید و ۲ قاشق غذاخوری سرپر رب اضافه کنید لپه رو هم اضافه کنید تفت بدید

بعد آب اضافه کنید جوشید زیرشو کم کنید تا ۵ ، ۶ ساعت بپزه یک ساعت مانده لیمو رو با چاقو سوراخ کنید از دوطرف و اضافه کنید وقتی پخت لیمو رو خیلی آروم به کنار قابلمه فشاربدید خیلی فشار ندید یه وقت خیلی ترش میشه

آبش باید خیلی غلیظ بشه روش روغن بندازه و آبش آبکی نباشه مثله سس باشه کمی ، قبل از سرو نگاه کنید اگه آبش غلیظ نبود درشو بردارید زیرشو یکم بیشتر کنید آبش خشک بشه بعد خاموش کنید درشو بذارید تا روغن بندازه اگه هم خیلی سفت شد چند تیکه یخ یا یکم آب جوش بریزید بذارید بپزه کمی

* زیرشو خیلی زیاد نکنید روغنشو از دست میده یه وقت اگه روغنشو از دست داد کمی روغن اضافه کنید تا روش روغن بندازه بذارید کمی بپزه *

آخرین ویرایش:

nasim.1391

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
طرز تهیه

برای ۴ نفر

از شب قبل نصف استکان لپه و دوعدد لیمو رو خیس کرده که تلخی پوستش گرفته بشه لیمو رو داخل لیوان بذارید یه قاشق هم روش بذارید بالا نیاد

تو یه قابلمه کوچیک گوشت تکه ای گوساله یا گوسفندی رو با یه پیاز متوسط ، نصف استکان روغن و کمی آب تفت بدید گوشت رو خیلی تفت ندید آب میان بافتیشو از دست مید خشک و بدمزه میشه فقط کمی تغییر رنگ بده بعد بهش یه قاشق چای خوری نمک ، زردچوبه و نوک قاشق چای خوری فلفل و هر ادویه ای دوست دارید بزنید و ۲ قاشق غذاخوری سرپر رب اضافه کنید لپه رو هم اضافه کنید تفت بدید

بعد آب اضافه کنید جوشید زیرشو کم کنید تا ۵ ، ۶ ساعت بپزه یک ساعت مانده لیمو رو با چاقو سوراخ کنید از دوطرف و اضافه کنید وقتی پخت لیمو رو خیلی آروم به کنار قابلمه فشاربدید خیلی فشار ندید یه وقت خیلی ترش میشه

آبش باید خیلی غلیظ بشه روش روغن بندازه و آبش آبکی نباشه مثله سس باشه کمی ، قبل از سرو نگاه کنید اگه آبش غلیظ نبود درشو بردارید زیرشو یکم بیشتر کنید آبش خشک بشه بعد خاموش کنید درشو بذارید تا روغن بندازه اگه هم خیلی سفت شد چند تیکه یخ یا یکم آب جوش بریزید بذارید بپزه کمی

* زیرشو خیلی زیاد نکنید روغنشو از دست میده یه وقت اگه روغنشو از دست داد کمی روغن اضافه کنید تا روش روغن بندازه بذارید کمی بپزه *
نوش جان .کمی پودر هل یا دارچین یا زعفران بزنیم خیلی خوشمزه میشه.

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
نوش جان .کمی پودر هل یا دارچین یا زعفران بزنیم خیلی خوشمزه میشه.
مرسی ، درسته ، قبلا گاهی یه چوب دارچین خیلی کوچیک یکساعت مانده اضافه می کردم بعدا بر می داشتم

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
میدونی مزه قیمه های نذری میده .من دوس دارم اونجوری
اینم خیلی خوشمزه بود چون آبشوغلیظ کردم موادشم کامل پخته و به اندازه

گلابم خوبه کمی بزنی

بستگی به ذائقه اتم داره بعضیا شاید دوست ندارن مادر حد کم دوست داریم مخصوصا شوهرم که زیادم عطرش نیاد به جز زعفران

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
میدونی مزه قیمه های نذری میده .من دوس دارم اونجوری
قیمه ی منم بارها همین ساده اش رو گفتن قیمه ی نذری هست انگار خیلی خوشمزه اس

همه ی نذری ها هم خوشمزه نیستن

بعضیا قیمه اشون قهوه ای میشه فکرکنم کلی پودر دارچین میزنن من اصلا خوشم نمیاد دوست دارم قیمه قرمز رنگ باشه

nasim.1391

⭐⭐سوپر استار⭐⭐

بعضیا قیمه اشون قهوه ای میشه فکرکنم کلی پودر دارچین میزنن من اصلا خوشم نمیاد دوست دارم قیمه قرمز رنگ باشه
از رنگ و لعابش مشخصه خوشمزه شده. روغن زیاد میریزی انگار؟ نصف لیوان گفتی .من یه قاشق جامد میزنم ما غذای خیلی چرب باشه یا بدون روغن باب میلمون نیس در حد متوسط.آره اونا رو نمیگم اون خوشمزه هاشو گفتم

مامان مصی

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
من یادش بخیرفبل از کرونا هرسال اربعیین قیمه نذری میپختم
مثل اینکه با کرونا همه ی سلامتی منم رفت
نوش جونت
معلومه خوشمزس

از چلو گو شت پختم
خیلی خوشمزه شده
دخترم میگفت چه کردی
با دخترم رفته بودیم استخر
سه تا زیری گداشتم زیر قابلمه ابش کم نشده بود
خواستم زیرشو کم کنم دخترم نژزاشت گفت ابش خوشمزس
ممنون

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
از رنگ و لعابش مشخصه خوشمزه شده. روغن زیاد میریزی انگار؟ نصف لیوان گفتی .من یه قاشق جامد میزنم ما غذای خیلی چرب باشه یا بدون روغن باب میلمون نیس در حد متوسط.آره اونا رو نمیگم اون خوشمزه هاشو گفتم
نه گفتم نصف استکان میشه ۸ قاشق غذاخوری
نفری ۲ قاشق ، برای ۴ نفر هست

اینم روغنش به اندازه هست ما یکم روغنی دوست داریم

زیاد و کم باشه طعمش بد میشه درسته ، زیاد روغنی هم طعم روغن میده دلو میزنه ، کم هم باشه طعم آب میده و خشک میشه

من آبشو خیلی کم می کنم آبش یکم مثله سس هست به خاطر اون روغنشو خیلی نشون میده

روغن مایع هست همیشه مایع استفاده می کنم

مامان مصی

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐

ولی هرچقدر خوشمزه بشه قیمه نذری یه چیزه دیگس
من گاهی دریت میکنم اون طعم نمیده

تازه من همیشه اب قلم فریز شده دارم تو خورشتهام میریزم

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
جامد آب میشه زیاد میشه فکرکنم دوقاشق میشه برای چند نفر یه قاشق جامد میزنی

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
ولی هرچقدر خوشمزه بشه قیمه نذری یه چیزه دیگس
من گاهی دریت میکنم اون طعم نمیده

تازه من همیشه اب قلم فریز شده دارم تو خورشتهام میریزم
بقیه میگن حتی بهتره

تعریف از خود نباشه صد برابراز قیمه های نذری خوشمزه تره امتحان کن حتما روش منو 😊

nasim.1391

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
جامد آب میشه زیاد میشه فکرکنم دوقاشق میشه برای چند نفر یه قاشق جامد میزنی
ی قاشق سر خالی چون با گوسفندی درست میکنم دنبه و چربی هم داره چرب میشه .منم قیمه هام خوشمزس هرکی خورده.شوهرم میبره سرکار اونجا خیلی خوششون اومده بود.

مامان مصی

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
بقیه میگن حتی بهتره

تعریف از خود نباشه صد برابراز قیمه های نذری خوشمزه تره امتحان کن حتما روش منو 😊
میگم که معلومه خوبه
گفتم با دستور تو گوشت پختم عالی شده بود

میدونم خوش مزه میشه
ولی غذای امام حسین یه چیزه دیگس

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
ی قاشق سر خالی چون با گوسفندی درست میکنم دنبه و چربی هم داره چرب میشه .منم قیمه هام خوشمزس هرکی خورده.شوهرم میبره سرکار اونجا خیلی خوششون اومده بود.
آهان نه من دنبه نزدم 😘

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
من یادش بخیرفبل از کرونا هرسال اربعیین قیمه نذری میپختم
مثل اینکه با کرونا همه ی سلامتی منم رفت
نوش جونت
معلومه خوشمزس

از چلو گو شت پختم
خیلی خوشمزه شده
دخترم میگفت چه کردی
با دخترم رفته بودیم استخر
سه تا زیری گداشتم زیر قابلمه ابش کم نشده بود
خواستم زیرشو کم کنم دخترم نژزاشت گفت ابش خوشمزس
ممنون
میگم که معلومه خوبه

میدونم خوش مزه میشه

عشقم الان کامل خوندم آخه داشتم جواب نسیم رو می دادم وقت نشد چه خوب نوش جونت

nasim.1391

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
میگم که معلومه خوبه

میدونم خوش مزه میشه
منم همینو میگم اصلا عطر و طعمش معنویه .هئیت میری .نه مثلا همسایه اینا آوردن باز خوب بوده اما ن در اون حد.چون گوشت رو در حجم بالا بار میذارن هم بی تاثیر نیست.

بالا