صفحه ای از قرآن(روز۴۴,ص۴۴,جزء۳)

• شروع کننده موضوع هاله
  • تاریخ شروع

هاله

Guest
?قرائت امروز تقدیم به روح بزرگوار شهیدغواص منصور مهدوی نیاکی?
IMG_۲۰۲۲۰۷۰۳_۱۲۴۷۱۸.jpg

✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️

1656836320189.png

1656836405719.png

???????????????

1656836478791.png

???????????????

استارتر
استارتر

هاله

Guest
انفاق نکردنی که از انفاق کردن بهتر است

درسی از صفحه چهل و چهارم قرآن کریم

خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:

«قَوْلٌ مَعْرُوفٌ وَ مَغْفِرَةٌ خَیْرٌ مِنْ صَدَقَةٍ یَتْبَعُها أَذىً»

گفتار پسندیده (در برابر نیازمندان) و عفو و گذشت (از خشونت‌هاى آنان) از بخششى که آزارى به دنبال آن باشد بهتر است.

«قَوْلٌ مَعْرُوفٌ» معنى وسیعى دارد و هرگونه سخن نیک، دلدارى و دلجویى و راهنمایى را شامل مى ‏شود.(۱)

واژه‏ ى «مغفرت» هم یا به معناى «عفو و گذشت» در برابر خشونت حاجتمندان و یا به معناى پوشاندن و پنهان کردن اسرار حاجتمندان آبرومند است.(۲)

مراد خداوند از این آیه این است که وقتى مى ‏خواهى سائل را رد کنى با زبانى خوش رد کنى، مثلاً دعایش کنى که خدا حاجتت را برآورد و اگر سائل لفظى خلاف ادب گفت باید چنان رفتار کنى که او خیال کند سخن زشتش را نشنیده ‏اى و آن دعاى خیر و این چشم ‏پوشى ‏ات از سخن زشت او، بهتر از آن است که به او صدقه ‏اى بدهى و به دنبالش آزار برسانى.(۳)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(۱)تفسیر نمونه، آیت‌الله مکارم شیرازی؛ ج‏2، ص 321

(۲)تفسیر قرآن مهر، رضایى اصفهانى، ج‏2، ص 297

(۳) المیزان فی تفسیر القرآن، ج‏2، ص: 389

ریحان71

Guest
خواندم روحش شاد دست ما رو بگیره اون دنیا?

مآهور

Guest
اللّهُمَّ صَلِّ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم?

❤??

استارتر
استارتر

هاله

Guest
@شادی همیشه میای این تاپیکو نگا میکنی اگه دوست داشتی بگو تگت کنم عزیزم?اگه نمیخوای هم تعارف نکن بگو نه?

استارتر
استارتر

هاله

Guest
جیرانو یادته???تو تاپیک صلوات تگ میکرد همه له به چه چه چالش زد ریختن چالشس بسه دیگه هی تگ میکنی بسه نمیخوایم صلوات بفرستیم?
مریضم مگه??
خودم دارم خواهش میکنم دیگه??

شادی

Guest
جیرانو یادته???تو تاپیک صلوات تگ میکرد همه له به چه چه چالش زد ریختن چالشس بسه دیگه هی تگ میکنی بسه نمیخوایم صلوات بفرستیم?
جیرانو نی نی سایتم سر همین قضیه خیلی ناراحتش کردن ?
بعضیا خیلی بی رحمانه دل میشکونن...

بالا