صفحه ای از قرآن روزپنجاه و پنجم ص۵۵ جزء۳

• شروع کننده موضوع هاله
  • تاریخ شروع

هاله

Guest
?قرائت امروز تقدیم به روح بزرگوار شهید باقر مِیگلی نژاد?
unnamed-file-4.jpg

❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️✳️❇️
images (29).jpeg

1657792384278.png

???????????????

1657792424086.png

???????????????

استارتر
استارتر

هاله

Guest

دلیل اینکه حضرت عیسی ع در قرآن با عنوان «کلمه» یاد شده

درسی از صفحه پنجاه و هشتم قرآن کریم

خداوند در قرآن کریم حضرت عیسی علیه‌السلام را با عنوان «کلمه» یاد می‌کند. در آنجا که می‌فرماید:
«إِذْ قالَتِ الْمَلائِکَةُ یا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُکِ بِکَلِمَةٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِیحُ عِیسَى ابْنُ مَرْیَم» (سوره آل عمران، آیه 45):
هنگامى را که فرشتگان گفتند: اى مریم! خداوند تو را به کلمه‏اى (وجود باعظمتی) از سوى خودش بشارت مى‏دهد که نامش مسیح عیسى پسر مریم است.مرحوم علامه طباطبایی درباره دلیل اینکه در این آیه حضرت عیسی علیه‌السلام با عنوان «کلمه» یاد شده است می‌فرماید:
عیسى علیه‌السلام «کلمه»ی ایجاد است؛ یعنى مصداق کلمه «کُنْ» در آیه «إِنَّما أَمْرُهُ إِذا أَرادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ» است و اگر خصوص عیسى علیه‌السلام را کلمه خوانده، بااینکه هر انسانى و بلکه هر موجودى مصداقى از کلمه «کُنْ» تکوینى است براى این بود که ولادت سایر افراد بر طبق مجراى اسباب عادى بوده و نطفه مرد با عمل نکاح به نطفه زن مى‏رسد و عوامل مقارن با این عمل دست‌به‌کار مى‏شوند تا فرزند متولد شود و چون انعقاد نطفه عیسى از این مجرا نبوده و پاره‏اى از اسباب عادیه و تدریجیه را نداشته، قهرا هستی‌اش مستند به‌صرف کلمه تکوین بوده، بدون اینکه اسباب عادیه در آن دخالت داشته باشد. پس عیسى خود کلمه است.
منبع: ترجمه تفسیر المیزان، ج‏3، 302

نوری....

Guest
استارتر
استارتر

هاله

Guest
سلام ،ضمن تشکر از تاپیک قشنگتون ، یه سوال داشتم این که اسامی شهیدان رو چطور انتخاب می‌کنی ؟??
خواهش میکنم ?لطف دارین
ب طور اتفاقی
مثلا یبار میزنم شهدای مدافع حرم یبار شهدای دفاع مقدس یا شهدای غواص ....
هرکدومو صفحه اول اورد یا ب چشمم خورد قفل سد رو اون تصویر میزارم
قسمت هرکدوم افتاد بطور اتفاقی??

نوری....

Guest
خواهش میکنم ?لطف دارین
ب طور اتفاقی
مثلا یبار میزنم شهدای مدافع حرم یبار شهدای دفاع مقدس یا شهدای غواص ....
هرکدومو صفحه اول اورد یا ب چشمم خورد قفل سد رو اون تصویر میزارم
قسمت هرکدوم افتاد بطور اتفاقی??
بسیار هم عالی ????

استارتر
استارتر

هاله

Guest
سلام ،ضمن تشکر از تاپیک قشنگتون ، یه سوال داشتم این که اسامی شهیدان رو چطور انتخاب می‌کنی ؟??
یبار نمیدونم چی سرچ کرده یه سری شهدای فرمانده آورد اون صفحه رو نکه داشتم از رو اون چن روز گذاشتم دیشب اتفاقی زدم حذف کردم دیگه ندارمش

نوری....

Guest
یبار نمیدونم چی سرچ کرده یه سری شهدای فرمانده آورد اون صفحه رو نکه داشتم از رو اون چن روز گذاشتم دیشب اتفاقی زدم حذف کردم دیگه ندارمش
انشاءالله که ازشون بگیری کار بسیار خوبی هست ???

مآهور

Guest
اللّهُمَّ صَلِّ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم?

ممنون?

Sahar-sadat

Guest
باشه اسمو تصویرو بزار فردا میزنم بالای تاپیک?
مشاهده پیوست 200137
پیش از شهادت نیز به سوریه اعزام شده بود، قسمت بود در اربعین حسینی پیکر مطهرش در زادگاهش تشییع شود.عشق به جهاد و دفاع از حرم اهل بیت(ع) را داشت و نیت کرده بود که برای دفاع از حرم بی بی زینب(س) به سوریه برود. او متولد ماه آبان بود و در آبان هم به شهادت رسید.
• بخشی از وصیت‌نامه شهید

بسم رب الشهداوالصدیقین

اینجانب حسین هریری فرزند عباس در صحت و سلامت کامل عقل و روح و جسم، اهدافم را از رفتن به کشور سوریه و مبارزه در آنجا، می‌گویم: می‌روم تا انتقام سیلی مادر را بگیرم. من جز شهادت، از خداوند مرگ دیگری را نمی‌خواهم. اما نمی‌گویم که دعا کنید بروم و شهید شوم...آرزویم شهادت است اما هدفم از رفتن، فقط و فقط دفاع از حرم عمه جان حضرت زینب سلام‌الله‌علیهاست. مگر عمریست که در روضه‌ها و عزاداری‌های اهل بیت(ع) دم نمی‌زنیم ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، پس باید تنها شعار نداد، بلکه عمل هم کرد. الان زمان عمل فرا رسیده است. من نمی‌توانم آن روزی را ببینم که ما باشیم، نسل بعد از ما هم باشد اما اثری از حریم اهل بیت(ع) نباشد. آن وقت نسل‌های بعد از ما هم، ما را مثل مردم کوفه مورد لعن قرار می‌دهند و می‌گویند، شماها بودید، جوان بودید، توانایی و آگاهی‌اش را داشتید و گذاشتید تا به حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها جسارت بشه...؟! آن‌وقت چه جوابی باید به آن‌ها بدهیم؟ نه، من نمی‌توانم چنین روزی را ببینم، حداقل اگر می‌خواهد روزی برسد که نسل‌های ما باشند و خدایی ناکرده، حرم نباشد، پس ما هم نباشیم.

و از پدر و مادرم، همسرم، خواهر و برادرانم طلب حلالیت می‌کنم و بعد از دعا برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) خود و همه شما را به پشتیبانی از ولایت فقیه توصیه می‌کنم و مبارزه با نفس را همیشه در خود تقویت کنید و سرلوحه همه اعمال، انجام واجبات و ترک محرمات است

بالا