زایمان طبیعی یا سزارین؟

• شروع کننده موضوع tfoorooghi
  • تاریخ شروع

tfoorooghi

Guest
  • کودک شما در وضعیت بریچ است (وضعیت جنین در حالت نشسته و پا پایین) و پزشک یا ماما قادر به چرخاندن آن با فشار ملایم بر شکم شما نیست، یا شما ترجیح می دهید آنها این کار را انجام ندهند.
  • شما یک جفت کم خواب دارید (جفت سرراه)
  • شما فشار خون بالا مربوط به بارداری دارید (پره اکلامپسی)
  • شما عفونت های خاصی دارید، مانند اولین عفونت تبخال تناسلی که در اواخر بارداری رخ می دهد یا HIV درمان نشده
  • کودک شما اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت نمی کند، گاهی اوقات این ممکن است به این معنی باشد که کودک باید فوراً زایمان شود.
  • زایمان شما پیشرفت نمی کند یا خونریزی بیش از حد از واژن وجود دارد
  • برخی شرایط خاص پزشکی،ممکن است شما یک بیماری مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا یا بیماری کلیوی دارید که باعث می شود زایمان واژن برای بدن شما به طرز خطرناکی استرس زا باشد (و زایمان سزارین گزینه ایمن تری است).
  • اگر وقت برای برنامه ریزی روش باشد، ماما یا پزشک در مورد مزایا و خطرات سزارین در مقایسه با زایمان طبیعی صحبت می کنند.
  • عفونت ها، اگر HIV مثبت دارید یا مبتلا به عفونت تبخال دستگاه تناسلی هستید، انجام سزارین برنامه ریزی شده ضروری است زیرا هر دو ویروس می توانند در حین زایمان به کودک شما منتقل شوند.
  • کودک بزرگ، بعضی اوقات کودک شما خیلی بزرگ است (شرایطی به نام ماکروزومی) و نمی تواند به راحتی از کانال تولد عبور کند.
  • وزن شما، اضافه وزن یا چاقی به میزان قابل توجهی احتمال نیاز شما به زایمان سزارین را افزایش می دهد، بخشی از این به دلیل سایر عوامل خطرزا است که اغلب همراه با چاقی هستند (مانند دیابت حاملگی)
  • سن شما، اگرچه بارداری در سن بالا به هیچ وجه سزارین را تضمین نمی کند، اما با افزایش سن احتمال افزایش یک سزارین وجود دارد.
  • تولد نوزادان چندقلو، احتمال این روش با تعداد نوزادانی که به دنیا می آورید افزایش می یابد.
  • مشکلات جفت، اگر جفت به طور جزئی یا کامل، دهانه رحم (جفت سرراهی) را مسدود کند یا از دیواره رحم جدا شده باشد (جدا شدن جفت)، به احتمال زیاد عمل سزارین برای شما و کودک شما ایمن تر است.

دلبررر

Guest
گاو نر میخواهدو مرد کهن
یه زن قوی فقط میتونه طبیعی زایمان کنه ?
اره من احترام قائلم براشون
بشرط اینکه به جسمت اسیب نزنه
من بعد ۱۰ ساعت درد کشیدن
پاره شدن کیسه اب
مشکل تنفسی نوزاد

بردنم اتاق عمل گفتن لگنت اصلا برای طبیعی مناسب نبوده و دکترم نفهمیده بوده ??

تک دختر

Guest
اره من احترام قائلم براشون
بشرط اینکه به جسمت اسیب نزنه
من بعد ۱۰ ساعت درد کشیدن
پاره شدن کیسه اب
مشکل تنفسی نوزاد

بردنم اتاق عمل گفتن لگنت اصلا برای طبیعی مناسب نبوده و دکترم نفهمیده بوده ??
الهیییییی
منم ۱۲ساعت درد کشیدم ولی خب خداروشکر ب مشکل بر نخوردم
چطور دکتر نفهمیده بود:/
قبل من یه خانم بچشو ب دنیا اورد ولی جفت رو نتونستن در بیارن رفت اتاق عمل بیچاره.

سمیرا۷۸

Guest
بستگی به بدن هر کسی و جایی که میره داره

دلبررر

Guest
الهیییییی
منم ۱۲ساعت درد کشیدم ولی خب خداروشکر ب مشکل بر نخوردم
چطور دکتر نفهمیده بود:/
قبل من یه خانم بچشو ب دنیا اورد ولی جفت رو نتونستن در بیارن رفت اتاق عمل بیچاره.
میومدن معاینه پرستار و ماما ها
اما نفهمیده بودن

خداروشکرررر ❤

همون شب ی خانوم بود
خیلی زجر کشید
هفته بعد رفتیم چکاب
گفتم بچم سرش تو کانال گیر کرده بوده، الان مشکل تنفسی پیدا کرده
هرروز بیمارستانم

تک دختر

Guest
میومدن معاینه پرستار و ماما ها
اما نفهمیده بودن

خداروشکرررر ❤

همون شب ی خانوم بود
خیلی زجر کشید
هفته بعد رفتیم چکاب
گفتم بچم سرش تو کانال گیر کرده بوده، الان مشکل تنفسی پیدا کرده
هرروز بیمارستانم
اخی عزیزممم
ایشالا زودتر برطرف میشه و همچی اوکی میشه??از طرفم‌ماچش کن?

آتی جان

Guest
  • کودک شما در وضعیت بریچ است (وضعیت جنین در حالت نشسته و پا پایین) و پزشک یا ماما قادر به چرخاندن آن با فشار ملایم بر شکم شما نیست، یا شما ترجیح می دهید آنها این کار را انجام ندهند.
  • شما یک جفت کم خواب دارید (جفت سرراه)
  • شما فشار خون بالا مربوط به بارداری دارید (پره اکلامپسی)
  • شما عفونت های خاصی دارید، مانند اولین عفونت تبخال تناسلی که در اواخر بارداری رخ می دهد یا HIV درمان نشده
  • کودک شما اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت نمی کند، گاهی اوقات این ممکن است به این معنی باشد که کودک باید فوراً زایمان شود.
  • زایمان شما پیشرفت نمی کند یا خونریزی بیش از حد از واژن وجود دارد
  • برخی شرایط خاص پزشکی،ممکن است شما یک بیماری مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا یا بیماری کلیوی دارید که باعث می شود زایمان واژن برای بدن شما به طرز خطرناکی استرس زا باشد (و زایمان سزارین گزینه ایمن تری است).
  • اگر وقت برای برنامه ریزی روش باشد، ماما یا پزشک در مورد مزایا و خطرات سزارین در مقایسه با زایمان طبیعی صحبت می کنند.
  • عفونت ها، اگر HIV مثبت دارید یا مبتلا به عفونت تبخال دستگاه تناسلی هستید، انجام سزارین برنامه ریزی شده ضروری است زیرا هر دو ویروس می توانند در حین زایمان به کودک شما منتقل شوند.
  • کودک بزرگ، بعضی اوقات کودک شما خیلی بزرگ است (شرایطی به نام ماکروزومی) و نمی تواند به راحتی از کانال تولد عبور کند.
  • وزن شما، اضافه وزن یا چاقی به میزان قابل توجهی احتمال نیاز شما به زایمان سزارین را افزایش می دهد، بخشی از این به دلیل سایر عوامل خطرزا است که اغلب همراه با چاقی هستند (مانند دیابت حاملگی)
  • سن شما، اگرچه بارداری در سن بالا به هیچ وجه سزارین را تضمین نمی کند، اما با افزایش سن احتمال افزایش یک سزارین وجود دارد.
  • تولد نوزادان چندقلو، احتمال این روش با تعداد نوزادانی که به دنیا می آورید افزایش می یابد.
  • مشکلات جفت، اگر جفت به طور جزئی یا کامل، دهانه رحم (جفت سرراهی) را مسدود کند یا از دیواره رحم جدا شده باشد (جدا شدن جفت)، به احتمال زیاد عمل سزارین برای شما و کودک شما ایمن تر است.

هیچکدام
بچه منو یه کبوتر آورد گذاشت سر یخچال
6روز بعد دیدمش

دیگه شد بچه من❤️?

بالا