رفتن ها را تاب بیاور 💔

وضعیت
این موضوع قفل شده است

ملیحه

مدیر
photo-2017-03-08-19-14-48.jpg

معنی رفتن را وقتی فهمیدم که همسایه دوران کودکی‌ام که دخترشان همبازی‌ام بود ، برای همیشه از آنجا رفتند .

آن موقع‌ها فکر می‌کردم ، اگر یواشکی زیر پتو زیاد گریه کنم ، شاید هیچ‌ وقت از آنجا نروند .

اما آن‌ها ، سر روز مقرر اثاث‌شان را بار زدند و رفتند .

معنی نشدن‌ها را هم ، توی همان دوران فهمیدم . کلاس سوم ، مبصر کلاس اولی‌ها شدم . هنوزم که هنوز است وقتی به خوشحالی حاصل از مبصر شدن فکر می‌کنم ، ناخودآگاه چیزی درون دلم تکان می‌خورد .

من وظیفه داشتم ناخن‌هایشان را ببینم ، قبل از معلم دفتر مشق‌هایشان را نگاه کنم و وقتی خانم معلم‌شان وارد کلاس شد ، بگویم : برپا ...

اما این خوشحالی و اعتماد به نفسی که یک دختر بچه ۹ ساله از مبصر شدن ، به دست آورده بود ، زیاد طولی نکشید .

پریچهر که هم جثه بزرگتری نسبت به من داشت و هم برادرزاده خانم مدیر بود ، به جای من مبصر کلاس اولی‌ها شد .

آن موقع هم هر چقدر زیر پتو گریه کردم ، نتوانستم دوباره مبصر بشوم .

راستش بیشتر از کلاس اولی‌ها دلگیر بودم ! کلاس اولی‌هایی که ازشان انتظار داشتم ، سراغم بیایند و بگویند : دل‌شان می‌خواهد من مبصرشان باشم نه پریچهر ...

اما هیچ‌ کدام از این اتفاق‌ها هم نیفتاد . پریچهر تا آخر سال مبصر کلاس اولی‌ها ماند و اسم‌شان را توی ‌«بد»ها ، «خوب»ها نوشت ...

بزرگ‌تر که شدم فهمیدم ، خیلی چیزها دست من نیست ... یعنی دست ما نیست !

آدم‌های رفتنی باید بروند

و آدم‌های ماندنی ، تحت هر شرایطی می‌مانند .

اتفاقایی که باید بیفتند ، می‌افتند

و اتفاق‌هایی که نباید ...

آن موقع نه تنها از رفتن دختر همسایه ناراحت بودم که از خودش هم برای تن دادن به رفتن ، دلگیر ...

اما بعدها خودمان هم از آنجا اثاث‌کشی کردیم و من هم رفتنی شدم .

همه ما بارها و بارها جزو آدم‌های رفتنی و ماندنی شده‌ایم . درست مثل آدم‌هایی که ما را از رفتن‌شان دلگیر کردند و به گمان ما ، ماندن را بلد نبودند ‌..

حالا که چندین سال از روزگار کودکی‌ام می‌گذرد ، فهمیدم رفتن آدم‌ها ، نشدن اتفاقات جز لاینفک زندگی هستند .

باید بروند ، باید نشوند تا زندگی با تمام دلتنگی‌هایش معنا پیدا کند .

حالا یاد گرفته‌ام تا می‌توانم از آدم‌ها عکس و خاطره جمع کنم تا رفتن‌شان را تاب بیاورم .

یاد بگیریم رفتن‌ ها را تاب بیاوریم .

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا