رابطه گریه نوزاد و اوتیسم چیست؟

مجله مادران

کاربر جدید
عضویت
Sep 4, 2020
ارسال ها
14

گریه ی نوزاد علل مختلفی دارد. گریه نشانه گرسنگی یا درد و خواب آلودگی است اما همه چیز به همین جا ختم نمی شود و متاسفانه گاهی علت چیز دیگری است. محققان آمریکایی موفق شدند با ارزیابی گریه کودک احتمال ابتلای او در آینده به بیماری اوتیسم را پیش بینی کنند. تحقیقات جدید در آمریکا حاکی است:صدای کودک به هنگام گریه کردن می تواند به تشخیص این امر که وی در معرض ابتلا به اوتیسیم در آینده قرار دارد، کمک کند.


محققان آمریکایی دریافتند:کودکانی که درجه صدای آنها هنگام گریه کردن قوی و متنوع است؛ بیشتر در معرض ابتلا به بیماری اوتیسم قرار دارند.


محققان مرکز زنان و کودکان دانشکده پزشکی براون آلبرت در شهر پروویدانس مرکز ایالت رود آیلند آمریکا صدای 39 کودک را در ماه ششم زندگی ثبت کردند که در بین آنها 21 کودک در معرض بیماری اوتیسم قرار داشتند زیرا برادر بزرگتر آنها به این بیماری مبتلا بود. 18 کودک دیگر سالم بودند که پیشینه خانوادگی این بیماری را نداشتند.


محققان گریه کودکان را در رایانه مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند:کودکانی که بیشتر در معرض ابتلا به بیماری اوتیسم قرار داشتند - نسبت به همسن وسالان خود که در معرض خطر این بیماری قرار نداشتند - درجه صدای بالاتر و متنوع تری داشتند.


استفان شینکوبف، پژوهشگران تحقیقات گفت:این نتیجه را می توان مدنظر قرار داد؛ به شرط آنکه گریه کردن کودک به علت درد هنگام زمین خوردن یا اصابت به سرش باشد.


وی افزود:این اختلافات در درجه صدا را می توان از طریق گوش دادن شخصی والدین به صدای کودکان خودشان ملاحظه کرد. محققان گفتند:وقتی 21 کودک در معرض ابتلا به بیماری اوتیسم به سن 3 سالگی رسیدند، ابتلای 3 نفر از آنها به این بیماری تشخیص داده شد.


به گفته این محققان، درجه صدای این 3 کودک در آزمایش های انجام شده در شش ماهگی روی آنها بالاتر بود.

 

بالا