دمنوش عناب

raha95

کاربر جدید
عناب درختچه‌ای از تیره سنجدیان است، بومی مناطق گرمسیری و خشک، که خاستگاه آن را آسیای جنوبی و چین می‌دانند. عناب به خرمای قرمز و خرمای چینی هم معروف است.

ازنظر طب سنتی طبع عناب سرد و تر هست. برای آشنایی با طبع و مصلح‌های آن می‌توانید مقاله طبع عناب را بخوانید.

دمنوش عناب را می‌توان از عناب تازه یا عناب خشک تهیه نمود.

1. برای تهیه این دمنوش، ابتدا چند عدد عناب را شسته و سپس خرد نمایید.

2. عناب‌های خرد شده را در قوری بریزید و آب جوش به آن اضافه کنید.

3. قوری را به مدت 15 دقیقه روی سماور بگذارید تا دم بکشد.

4. دمنوش که آماده شد با عسل یا نبات شیرین کرده و میل فرمایید.

👈 همچنین می‌توانید یک دمنوش فوق سرد داشته باشید، یعنی دمنوش عناب و زرشک که طبع هر دو سرد است. برای تهیه این دمنوش، می‌توانید به مقاله طرز تهیه دمنوش عناب و زرشک مراجعه نمایید. 🥶

خواص دمنوش عناب

عناب یکی از میوه‌های دارویی بسیار پرخاصیت است که در ادامه به برخی از خواص آن اشاره می‌کنیم. اما برای آشنایی با کلیه خواص آن می‌توانید به ویدئو خواص عناب مراجعه نمایید.
  • آرام‌بخش و ضد استرس
  • تقویت‌کننده دستگاه گوارش
  • تصفیه‌کننده خون
  • دفع‌کننده سموم بدن و سم‌زدایی
  • خون‌ساز
  • ملین است و سینه را نرم می‌کند
  • التیام‌بخش جراحات
  • آنتی‌اکسیدان و خاصیت ضد سرطانی دارد
  • پیشگیری و درمان سرماخوردگی
ازآنجایی‌که عناب خواص بسیاری دارد و خصوصا برای پیشگیری از دیابت که امروزه رایج است مورداستفاده قرار می‌گیرد، پیشنهاد می‌کنیم از حبه آن به‌جای حبه قند استفاده کنید. برای آشنایی با حبه عناب لطفا به مقاله خواص حبه عناب مراجعه نمایید. همچنین شما می‌توانید انواع عناب و حبه عناب با طعم‌های مختلف را با مراجعه به صفحه خرید عناب از فروشگاه باغ ایران تهیه کنید.

پ.ن: بچه ها من خود عناب رو چند بار مصرف کردم خیلی خوشمزه است اما دمنوشش رو هنوز درست نکردم اگه تجربه دارید بگید

ملیحه

مدیر
پ.ن: بچه ها من خود عناب رو چند بار مصرف کردم خیلی خوشمزه است اما دمنوشش رو هنوز درست نکردم اگه تجربه دارید بگید
خالی دم نکردم . با آویشن و پونه دم کردم عالی بود .

ملیحه

مدیر
با آویشن دم کردی حتما برای سرماخوردگی خوب بوده؟
اون که بله ، خاصیت درمانی داره . خانم داداشم هر موقع میریم خونه شون همیشه یه چای کوهی که مخلوط ایناس دم میکنه یه چای معمولی . میگه واسه سم زدایی بدن عالیه

استارتر
استارتر

raha95

کاربر جدید
اون که بله ، خاصیت درمانی داره . خانم داداشم هر موقع میریم خونه شون همیشه یه چای کوهی که مخلوط ایناس دم میکنه یه چای معمولی . میگه واسه سم زدایی بدن عالیه
چه جالب حتما باید تستش کنم مرسی از راهنماییت عزیزم

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
چای کوهی واسه سم زدایی بدن خوبه مخلوط ایناس ؟ طعمش خوبه ؟

بالا