تایم های شبانه روز به انگلیسی 🌱

وضعیت
این موضوع قفل شده است

صورتی تلخ

⭐کاربر فعال⭐
Noon

ظهر در زبان انگلیسی معمولا به ساعت 11 ظهر تا 12 اطلاق می شود.

“?What time are we meeting this weekend”
“Around noon, so we can sleep in”

"آخر هفته ساعت چند ملاقات می کنیم؟"

"نزدیک ظهر ، بنابراین ما می توانیم بخوابیم."

Midday

تقریبا این لغت مترادف Noon است با این تفاوت که Midday یا همان نیمروز از ساعت 11 تا 2 ظهر گفته می شود به صورت کلی زمان صرف نهار همان نیمروز است. در اصل این لغت مخفف the middle of the day است.

“It is supposed to be very hot and sunny today at midday”

"نیمروز بسیار گرم و آفتابی است."

Afternoon

از آنجایی که این لغت به معنی بعد از ظهر است به فاصله ی زمانی بین ساعت 12 ظهر تا غروب آفتاب (معمولا ساعت 6) گفته می شود. اگر شما در خط استوا زندگی نمی کنید بنابراین طول شبانه روز همیشه در حال تغییر است ، در زمستان افتاب زودتر غروب کرده و معمولا ساعت 5:30 دقیقه هوا تاریک می شود ولی در تابستان تقریبا ساعت 8:30 است که هوا تاریک می شود بنابراین Afternoon خیلی ساعت مشخصی ندارد.

“I’m busy all afternoon so let’s have dinner together tonight”

"من تمام بعدازظهر مشغول هستم بنابراین امشب با هم شام بخوریم."

Midnight

این لغت در فارسی به معنی "در اواسط شب" است. اما امروزه بسیاری افراد برای بیان 12 شب به بعد می گویند. در اصل برای اینکه افراد بگویند امشب تمام شده و روز بعد آغاز شده است از این لغت استفاده می کنند.

شاید شما نیز در برخی از نوشته ها با عبارت midnight hours برخورد کنید ، این عبارت زمانی ما بین 12 شب تا 3 صبح را نشان می دهد.

“People kiss on New Years Eve at midnight”

Twilight

شاید برای بسیاری از زبان آموزان این لغت تداعی کننده سریال و فیلم مشهور گرگ و میش باشد ولی در اصل این لغت به لحظه ای از صبح اشاره دارد که خورشید به سختی سطح زمین را روشن کرده و از این رو تشخیص گرگ از میش بسیار دشوار است. در زبان انگلیسی برای تشریح این شرایط بیان می کنند لحظه ای شب به آخرین لحظات خود می رسد و خورشید نیز در حال طلوع است.

“I love the way that the trees look at twilight”

من عاشق جلوه ی درختان در زمان گرگ و میش هستم.

Sunset & Sunrise

به طلوع خورشید (Sunrise) و غروب (Sunset) گفته می شود در فرهنگ انگلستان به حالتی از روز که هوا نارنجی یا صورتی است غروب گفته می شود و در اشعار و ادبیات این کشور جایگاه ویژه ای دارد.

“Let’s climb the mountain before sunrise so we can watch the sun come up”

"بیایید قبل از طلوع آفتاب از کوه بالا برویم تا بتوانیم شاهد طلوع خورشید باشیم."

“I would rather leave in the afternoon and watch the sunset”

ترجیح می دهم بعد از ظهر بروم و غروب خورشید را تماشا کنم. "

After Dark

از ساعت 9 شب تا 1 بامداد را در فرهنگ انگلیسی پس از تاریکی (After Dark) می گویند. در بسیاری از ایالات ایالات متحده از اصطلاحnightlife به عنوان معادل این اصطلاح استفاده می شود.

“?Have you ever been to LA after dark”
“No, but I heard that it gets crazy”

"آیا تا به حال بعد از تاریکی به لس آنجلس رفته اید؟"

"نه ، اما من شنیدم که دیوانه کننده است."

The Crack of Dawn

اگر قصد دارید کمی رسمی تر صحبت کنید این اصطلاح را در ذهن داشته باشید. از ساعت 4 صبح تا 6 صبح را در زبان انگلیسی The Crack of Dawn می گویند.

“If we want to beat the traffic tomorrow we will need to wake up at the crack of dawn”

"اگر می خواهیم فردا ترافیک را دور بزنیم ، باید سحرگاه بیدار بشیم."

گفتن ساعت به زبان انگلیسی

اگر شما قصد دارید به زبان انگلیسی زمان را بگویید به یاد داشته باشید همیشه باید اول ساعت را بگویید به عنوان مثال 3:00 p.m. که به معنی سه ظهر می باشد. اگر می خواهید از P.M. یا A.M. استفاده نکنید به این صورت نیز می توانید بگویید

It is three

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا