بی رنگ کردن مو بدون دکلره

  • شروع کننده موضوع هلنم
  • تاریخ شروع

هلنم

Guest
دکلره کردن موها آسیب های زیادی را به مو وارد می کند و باعث وز شدن و حتی ریزش مو نیز می شود بنابراین بسیاری از خانم ها که دوست ندارند موهایشان آسیب ببیند موهایشان را بدون دکلره به رنگ روشن در می آورند.از قدیم تا به امروز راه های زیادی وجود داشته تا به واسطه آن بتوان رنگ موی روشن را بر روی موها ایجاد کرد. در گذشته بسیاری از افراد به روشن كردن مو با مواد طبيعي می پرداختند؛ به طور مثال روشن كردن مو با حنا، روشن كردن مو با بابونه، روشن كردن مو با آبليمو، روشن كردن مو با قهوه در دوران گذشته بسیار مرسوم بود. این روشن كردن موي مشكي با روش های طبیعی قطعا نمی توانست موها را به پایه برساند اما یک تا دو درجه منجر به تغییر رنگ می شد.شما می‌توانید با روشی که در زیر برایتان می‌گوییم شما می‌توانید بدون نیاز به دکلره که آسیب‌های زیادی به مو و پوست وارد می‌کند روشن و بلوند می‌کند.قبل از رنگ کردن مو بدون دکلره باید بدانید که سه نوع اکسیدان وجود دارد که عبارتند از: اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد، شماره ۲ یا ۹ درصد و شماره ۳ یا ۱۲ درصد که باید با توجه به رنگ دلخواه از اکسیدان مناسب استفاده کنید.

نکاتی برای روشن کردن مو بدون دکلره

اگر می‌خواهید مو‌های نازک و رنگ نشده خود را ۳ درجه روشن کنید باید از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد استفاده کنید و از اکسیدان خالی استفاده نکنید آن را با رنگ مورد نظرتان ترکیب کنید.اگر موهایتان ضخیم و پرپشت است از اکسیدان با درصد بالاتری استفاده نمایید.اگر می‌خواهید مو‌های خود را ۱ درجه روشن کنید اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد استفاده کنید و با رنگ مورد نظرتان ترکیب نمایید.اگر می‌خواهید مو‌های خود را ۴ یا ۵ درجه روشن کنید باید از اکسیدان ۱۲ درصدی استفاده نمایید و آن را با رنگ موی دلخواهتان ترکیب کنید.اگر بیش از نیمی از موهایتان سفید شده است رنگ مو‌های شماره ۱۱ برای شما مناسب است.

رنگ و اکسیدان مورد استفاده برای رنگ موبه جنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد.

در انتخاب رنگ و اکسیدان مو دقت کنید تا رنگ موهایتان جذاب‌تر شود.موهایی که سفیدی آنها بیش از ۵۰ درصد است، رنگ موهای شماره 000 پیشنهاد می‌شود. در برخی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام اسپیشیال بلوند وجود دارد که می‌توان با استفاده از اکسیدان مناسب و بدون پودردکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد. در صورتی که مو از قبل های‌لایت شده باشد با استفاده رنگ‌های اسپیشیال می‌توان مو را به رنگ دلخواه درآورد. باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می‌تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.در استفاده از رنگ سه صفر باید توجه داشته باشید که در انتهای کار موهای شما متمایل به رنگ های نارنجی خواهد بود. بنابراین برای روشن كردن مو بدون استفاده از دكلره و با استفاده از رنگ سه صفر حتما از رنگ ها، تونر ها و واریاسیونهایی استفاده کنید که ضد قرمزی هستند.
 

بالا