بچه ها چند روز پیش یه تاپیک درباره رشته پزشکی/دندون دیدم اینجا؛ میگفتن درس های دندون خیلی سبک تر و اسون تره....

• شروع کننده موضوع نوه_شرلوک_هلمز
  • تاریخ شروع

نوه_شرلوک_هلمز

Guest
اخه دندون که فقط ۴۰ واحد کمتره
عملا یک سال تفاوت دارن
یعنی منظورتون از اینکه "دندونپزشکی اسون تر از پزشکی" عه
فقط همون ۴۰ واحده؟ یعنی طول ترم رو میگین؟
یا نه
اگه فرضا واحدهاشونم یکسان و یک تعداد درنظر بگیریم!، (مثلا)

درکل بازم درسای پزشکی سخت تر و سنگین تر هستش؟
منظورم اینه که صرف اون "یکسال" بیشتر میگین سختتره پزشکی؟

نبات

Guest
اخه دندون که فقط ۴۰ واحد کمتره
عملا یک سال تفاوت دارن
یعنی منظورتون از اینکه "دندونپزشکی اسون تر از پزشکی" عه
فقط همون ۴۰ واحده؟ یعنی طول ترم رو میگین؟
یا نه
اگه فرضا واحدهاشونم یکسان و یک تعداد درنظر بگیریم!، (مثلا)

درکل بازم درسای پزشکی سخت تر و سنگین تر هستش؟
منظورم اینه که صرف اون "یکسال" بیشتر میگین سختتره پزشکی؟
عزیزم دندان پزشکی ۲۱۷ واحد داره اما پزشکی ۲۹۰ پزشکی سختتره معمولا هم ۸ سال زمان میبره که مدرک عمومیتو بگیری که البته درس ها خیلی سخت و پیچیده تره اما برای دندان پزشکی هم زمان کمتری طول میکشه تا مدرک بگیری رشته دندان پزشکی از لحاظ آناتومی هم آسون تره ????

استارتر
استارتر

نوه_شرلوک_هلمز

Guest
عزیزم دندان پزشکی ۲۱۷ واحد داره اما پزشکی ۲۹۰ پزشکی سختتره معمولا هم ۸ سال زمان میبره که مدرک عمومیتو بگیری که البته درس ها خیلی سخت و پیچیده تره اما برای دندان پزشکی هم زمان کمتری طول میکشه تا مدرک بگیری رشته دندان پزشکی از لحاظ آناتومی هم آسون تره ????
اها پس دندون علاوه بر اینکه طول دوره ش کوتاه تره، درس هاش هم سبک تره؟ یعنی مباحث مشابه ای که وجود داره تو هر دو رشته، برای پزشکی گسترده تر و وسیع تره نسبت به دندون؟
بعد من شنیدم درامد دندون عمومی نسبت به پزشک عمومی بیشتره!
مگر اینکه تخصص بگیری (برای پزشکی)
با این توصیفات شما پشیمون نشدین هیچوقت از انتخابتون؟

استارتر
استارتر

نوه_شرلوک_هلمز

Guest
پس اینطور که شما میگی از ۴۰ واحد خیلی بیشتره تفاوتشون?

نبات

Guest
آره عزیزم پزشک عمومی زیاد درآمدی نداره باید تخصص گرفت که اونم زمان زیادی میبره هم درس ها سنگینن نه عزیزم من پشیمون نیستم ما عاشق آناتومی بدن و زیست و درس ها پزشکی بودم حتی با اینکه میدونم نمیتونم کار کنم باز شدید علاقه دارم

استارتر
استارتر

نوه_شرلوک_هلمز

Guest
آره عزیزم پزشک عمومی زیاد درآمدی نداره باید تخصص گرفت که اونم زمان زیادی میبره هم درس ها سنگینن نه عزیزم من پشیمون نیستم ما عاشق آناتومی بدن و زیست و درس ها پزشکی بودم حتی با اینکه میدونم نمیتونم کار کنم باز شدید علاقه دارم
ممنونم که جواب دادین?❤
یه سوال دیگه
بنظرتون دروس مشابه علوم پایه رو اگه نظیر باشن، میشه با این رشته ها تطبیق زد؟
اخه یکی میگفت علوم پایه چون *علوم پایه* و پزشکی و دندون چون *علوم پزشکی* اند نمیشه.

یا مثلا یکی رو سراغ دارم از لیسانس پرستاری رفته بود پزشکی (میدونم خیییلی سخته ولی این فرد تونسته بود)
میخواستم تو یه همچین مواردی میشه تطبیق زد مثل عمومی ها؟
مثلا اونی که پرستاری/مامایی/یا علوم پایه خونده میتونه تطبیق بزنه دروس رو؟

استارتر
استارتر

نوه_شرلوک_هلمز

Guest
چرا میگین نمیتونین کار کنین؟ خیلی خوبه که رفتین پی علاقتون انشالله که موفق باشین و کارهم بتونین بکنین.

نبات

Guest
ممنونم که جواب دادین?❤
یه سوال دیگه
بنظرتون دروس مشابه علوم پایه رو اگه نظیر باشن، میشه با این رشته ها تطبیق زد؟
اخه یکی میگفت علوم پایه چون *علوم پایه* و پزشکی و دندون چون *علوم پزشکی* اند نمیشه.

یا مثلا یکی رو سراغ دارم از لیسانس پرستاری رفته بود پزشکی (میدونم خیییلی سخته ولی این فرد تونسته بود)
میخواستم تو یه همچین مواردی میشه تطبیق زد مثل عمومی ها؟
مثلا اونی که پرستاری/مامایی/یا علوم پایه خونده میتونه تطبیق بزنه دروس رو؟
رشته های پرطرفدار علوم پزشکی و نمیشه تطبیق زد اما از پرستاری و پیرا پزشکی میشه تطبیق زد اما خیلی سخت میشه زمانشم طولانی تر میشه اینکار بنظرم زمان بره خیلیی

استارتر
استارتر

نوه_شرلوک_هلمز

Guest
رشته های پرطرفدار علوم پزشکی و نمیشه تطبیق زد اما از پرستاری و پیرا پزشکی میشه تطبیق زد اما خیلی سخت میشه زمانشم طولانی تر میشه اینکار بنظرم زمان بره خیلیی
اره خیلی سخت و طاقت فرسا میشه...
ی کاربر دیگه هم تو نی نی سایت میگفتن نامزدشون از پرستاری رفته پزشکی
هم شیفت وایمسیه و کار میکنه (پرستاری)
هم درس میخونه برای پزشکی
البته گفت دوسال جلو افتاده برای پزشکی
یعنی از اول شروع نکرده.... حالا نمیدونم دلیلش تطبیق واحد بوده یا کلا قانون همینه....
ولی باز به نسبت خیلی سخته
کار پرستاری همینجوریش کمرشکنه چه برسه به اینکه بخوای درسهای سخت پزشکی رو هم کنارش بخونی?

بالا