اهمیت حفظ زبان فارسی

• شروع کننده موضوع هایدی
  • تاریخ شروع

هایدی

Guest
چند وقت پیش داشتم یه فیلم هندی نگاه میکردم از هر ۳۰ کلمه یکیش رو هندی استفاده میکردند بقیش کلا انگلیسی
به این فکر کردم استعمار انگلیس باعث تغییر فرهنگ و زبان این کشور بیچاره هم شده .ماهم خیلی باید مراقب باشیم ماشالا تهاجم فرهنگی تو کشور ما کم نیست??

استارتر
استارتر

هایدی

Guest
ان شاء الله فردا خدمت میرسم تا حساب ها رو اوکی کنیم .مرسی
در آن واحد ۴ کلمه از زبان های مختلف?

استارتر
استارتر

هایدی

Guest
استعمال دخانیات ممنوع
ی جمله کاملا عربی ک در فارسی بسیار متداوله
من موندم چرا این وزارت فرهنگ فقط روی کلمه های انگلیسی و اروپایی و غربی کهیر میزنه.این همه کلمات عربی استفاده میکنیم چیه پس چرا ایراد نمیگیرن؟

دختر جذاب

Guest
اره نباید بذاریم زبان گرانبهامون رو بهش غلبه کنند?

مژده

Guest
من موندم چرا این وزارت فرهنگ فقط روی کلمه های انگلیسی و اروپایی و غربی کهیر میزنه.این همه کلمات عربی استفاده میکنیم چیه پس چرا ایراد نمیگیرن؟
آخه اینو دیگه نمیشه کاریش کرد چون نصف کلماتمون عربیه اگر بخوان اینارو حذف کنن ناچارن یه زبان جدید اختراع کنن ?

مامان دو تا وروجک

Guest
استغفرالله خواهرم اون گره زیر روسری تو محکم کن
زبان عربی زبان قرانه

دختر جذاب

Guest
دقیییقا
حالا خب انگلیسی زبان بین المللی هست باید بلد باشیم اما لزومی تو عربی نمیبنم

صنم

Guest
فکر کنم اعداد هندی همین اعداد فارسی خودمونه خیلی از کلماتش از فارسیه

استارتر
استارتر

هایدی

Guest
فکر کنم اعداد هندی همین اعداد فارسی خودمونه خیلی از کلماتش از فارسیه
اره ولی صد و هشتاد درجه زبانشون فرق کرده تو فیلم های قدیمی آدم خیلی از کلمات رو متوجه میشد ولی تو فیلم های الانشون اصلااااا

صنم

Guest
اره ولی صد و هشتاد درجه زبانشون فرق کرده تو فیلم های قدیمی آدم خیلی از کلمات رو متوجه میشد ولی تو فیلم های الانشون اصلااااا
مامان من شدید سریالاتشونو دنبال میکنه بعضی کلمات اونجا شنیدم

بالا