Luna

Guest
?بسم الله الرحمن الرحیم ?

#کنترل_ذهن برای تقرب 1

? کارهایی که ما آدم ها میتونیم انجام بدیم به دو قسمت قابل تقسیم هستن:

?کارهایی که #ظاهری هستن و با دست و پا و اعضای بدن اونها رو انجام میدیم. مثل انفاق و عزاداری و ...

? نوع دوم، کارهای #باطنی هستن. اتفاقاتی که توی ذهن انسان می افته و اون هم کار حساب میشه. کارهای ذهنی، میتونن ارزشمندتر از رفتار اعضا باشن.

الهه ماه

Guest
?بسم الله الرحمن الرحیم ?

#کنترل_ذهن برای تقرب 1

? کارهایی که ما آدم ها میتونیم انجام بدیم به دو قسمت قابل تقسیم هستن:

?کارهایی که #ظاهری هستن و با دست و پا و اعضای بدن اونها رو انجام میدیم. مثل انفاق و عزاداری و ...

? نوع دوم، کارهای #باطنی هستن. اتفاقاتی که توی ذهن انسان می افته و اون هم کار حساب میشه. کارهای ذهنی، میتونن ارزشمندتر از رفتار اعضا باشن.
???

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? مثلا کسی که وزنه برداری میکنه داره روی عضلات خودش کار میکنه
یا کسی که مچ میندازه یا بدن سازی میره و...

اینا همش برای جسم هست

حالا برای تقویت #ذهن باید چیکار کرد؟

✅ تمرینات منسجم کنترل ذهن رو باید انجام داد.

واقعا کنترل ذهن یه ورزش هست...

? حتی مرحوم علامه طباطبایی برای کنترل ذهن تمریناتی رو هم میدن. تمرینی شبیه برخی ورزش های شرقی مثل کونگ فو و...

در اینده این تمرینات رو تقدیم خواهیم کرد.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? همونطور که میدونید هر کی توی ورزشهای رزمی به مراحل بالا میرسه کم کم ورزشهایی که میکنه بیشتر از نظر #تمرکز ذهنی خواهد بود.

مثلا ساعت ها یه جایی میشینه و تمرین تمرکز میکنه.

? بعدش میبینی راحت متوجه میشه که کسی پشت دیوار هست و...

و دقیقا نقطه مقابل این تمرکز ذهنی، فرهنگ شلوغ و پلوغ و خسته کننده غربی هست.❌

⭕️ چون حاکمین اون جوامع برای سواری گرفتن از اون مردم نیاز دارن که حسابی سرشون رو به انواع سر و صداها و موسیقی و رقاصی بند کنن که دیگه نتونن متوجه چیزی بشن.

دیگه براشون مهم نباشه که کی برسرشون حـکومت میکنه

استارتر
استارتر

Luna

Guest
حالا خود رفتارهای درونی ما هم به دو قسمت قابل تقسیم هست:

1- رفتارهایی که مربوط به #عواطف و احساسات ما میشن که کنترلشون کار سختیه.

2- رفتارهایی که مربوط به #تفکر و اندیشه انسان هست که کنترلشون یه مقدار آسون تر هست.

???✔️✅

و اتفاقا بیشتر کار ما هم با همین قسمت دوم هست. اینکه ما حواسمون باشه که به چه چیزایی فکر کنیم و به چه مسائلی فکر نکنیم.

?? هر انسانی در زمینه های مختلف قدرت داره ولی "بیشترین قدرت رو کسانی دارن که میتونن روی #ذهن خودشون کنترل داشته باشن".

استارتر
استارتر

Luna

Guest
مثل اینکه آدم به چه چیزی دل بسپاره، عاشق چه چیزی بشه و

✅ یادتون باشه که مهم ترین افعال خوب در درون انسان اتفاق می افته و مهم ترین افعال بد هم درون انسان به وجود میاد.

? بله رفتار #ظاهری هم مهمه ولی کنترل رفتارهای #درونی خیلی مهم تره و باید براش بیشتر وقت بذاریم. چون چیزی از جنس "مدیریت علاقه ها" هست

✔️ و میدونید که مهم ترین کاری که هر انسانی توی دنیا مامور به انجامش هست، "مدیریت علاقه هاست".

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ توی فرهنگ غرب که #غربگراها تلاش شدیدی میکنن توی ایران گسترش بدن، چیزی به نام کنترل ذهن وجود نداره، بلکه حتی ترویج بی ارادگی مطلق رو هم میکنن.

مثلا یکی از مهم ترین کارهای موسیقی اینه که کنترل ذهن رو از دست انسان خارج میکنه.
????
کسی که زیاد موسیقی گوش بده، دیگه نمیتونه روی کاراش تمرکز کنه و خیلی زود اراده ش از بین میره.
?
✅ اما جالبه که اسلام اصرار زیادی برای کنترل ذهن انسان داره. حتی از ما خواستن که افکارمون رو توی خواب هم کنترل کنیم...

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ علت بسیاری از رفتارهای غلط و گناهانی که آدم ها انجام میدن همینه که کنترل مناسبی روی ذهن خودشون ندارن

خصوصا با گسترش زندگی شهری، این کنترل ذهن خیلی کمتر و ضعیف تر شده.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ توی فرهنگ غرب که #غربگراها تلاش شدیدی میکنن توی ایران گسترش بدن، چیزی به نام کنترل ذهن وجود نداره، بلکه حتی ترویج بی ارادگی مطلق رو هم میکنن.

مثلا یکی از مهم ترین کارهای موسیقی اینه که کنترل ذهن رو از دست انسان خارج میکنه.
????
کسی که زیاد موسیقی گوش بده، دیگه نمیتونه روی کاراش تمرکز کنه و خیلی زود اراده ش از بین میره.
?
✅ اما جالبه که اسلام اصرار زیادی برای کنترل ذهن انسان داره. حتی از ما خواستن که افکارمون رو توی خواب هم کنترل کنیم...
✅✅✅✅✅
اینو شدیداً تأیید می‌کنم!
چند سال پیش به حدی غرق موسیقی بودم که واقعاً کنترل ذهنم رو از دست داده بودم!?
اون موقع ها به پیشنهاد مشاور ترک کردم اما دوباره اعتیاد پیدا کردم ?
ولی الآن یک ساله پاکم ??
دوست دارم نظر شما رو هم بدونم ?

استارتر
استارتر

Luna

Guest
#کنترل_ذهن برای #تقرب 2

? گفتیم که کنترل ذهن یه عملیات بسیار مهم در زندگی انسان هست.

موضوعی که وجود داره اینه که معمولا کنترل ذهن آسون تر از کنترل دل هست.

? آدم به این راحتیا نمیتونه دل خودش رو کنترل کنه! مثلا نمیتونه به دلش بگه زود باش به فلان چیز علاقمند شو!

یا بگه زود باش بترس از خدا!

⭕️ یا مثلا آدم اگه به دلش بگه نترس از سختی ها رو رنج ها! میگه تو بگو ولی من میترسم!!!

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? ذهن هر جا رفت دل هم به دنبالش میره

و آدم دیگه نمیتونه دلش رو کنترل کنه.

⭕️ ریشه خیلی از روابط حرام هم همین موضوع هست. کسی که کلا فکرش توی پیدا کردن دوست جنس مخالف باشه، به این کار علاقه پیدا میکنه

و وقتی سراغ این کار رفت دیگه نمیتونه دست از این کار برداره.

✔️ برای همین آدم باید تمرین کنه که ذهنش رو کنترل کنه تا بعدا به علاقه ها و رفتارهای منفی کشیده نشه.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? معمولا سفارشاتی که برای دل انسان وجود داره، عمدتا منظورشون #ذهن انسان هست. چون آدم میتونه ذهن خودش رو کنترل کنه

✔️ شما میتونی خودت رو کنترل کنی که به چی فکر کنی و به چی فکر نکنی

و کدوم موضوع رو بهش توجه کنی یا توجه نکنی.

✅ و جالبه که اگه انسان بخواد خودش رو کنترل کنه که یه کاری رو انجام نده، حتما باید اول #ذهن خودش رو کنترل کنه که به اون چیز حتی فکر هم نکنه.?

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ در جامعه ما مسائلی هست که کاملا ضد کنترل ذهنه.

1- اوقات فراغت در جوامع شهری افزایش پیدا کرده.

2- ابزار سرگرمی (شیره مالیدن سر آدم ها) زیاد شده.

قدیم که انقدر ابزار بازی و سرگرمی نبود. الان میبینی طرف توی موبایلش هزار جور بازی داره! ??

کلی اخبار و مطالب سرگرم کننده توی شبکه های اجتماعی وجود داره. انواع نرم افزار ها و...

میگه بیا تا یه چیز جالب بهت نشون بدم!?

- چیه میخوای ذهن منو مشغول کنی؟! من چرا باید به اون چیزی که تو میگی فکر کنم؟?

تو میخوای اراده منو از بین ببری؟?

استارتر
استارتر

Luna

Guest
- نه یه چیز جالبه! حرام که نیست!?

- خب باشه. مگه من گفتم حرامه؟! همین که سر من رو به یه موضوعی بند میکنه که لازم نیست در موردش فکر کنم پس من نمیخوامش.?

اگه قرار باشه به هر چیز جالبی توجه کنم ذهن من #هرزه میشه...

آقا من اصلا نمیخوام به چیز جالب نگاه کنم! باید کیو ببینم؟

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ رسانه ها کارشون اینه که هر لحظه توجه آدم رو جلب کنن. حتی خیلی وقتا اعضای خانواده و آشنایان مدام باعث مشغول شدن ذهن انسان میشن.

⭕️ میشینن دور هم و هی برای هم چیزای جالب بلوتوث میکنن!
یا طرف توی ده تا گروه عضو میشه و هی همدیگه رو توی گروه ها تشویق میکنن تا هر کی هرچی میتونه چیزای جالب بذاره!

اونایی که مذهبی نیستن توی گروه پیامای مزخرف و مثلا جالب طنز و مستهجن میفرستن

اونایی هم که مذهبی هستن پیامای مذهبی مختلف رو از چپ و راست میفرستن برای همدیگه! تازه همدیگه رو هم تشویق میکنن تا ببینن کی میتونه چیز جالب تری گیر بیاره!❌

استارتر
استارتر

Luna

Guest
⭕️ صبر کن ببینم مگه من احمقم که هی ذهن بسیار با ارزش من رو به تفکر در مورد مسائل مختلف وادار میکنی؟?

مگه تو منو حیوون فرض کردی؟ چرا هر لحظه توجه منو به یه چیز جالبی جلب میکنی؟

تو میدونی که اگه من هر لجظه دنبال یه چیز جالب باشم ذهنم بی اراده میشه؟

استارتر
استارتر

Luna

Guest
? مثلا تا میاد توی ماشین میشینه رادیو رو روشن میکنه!

⭕️ صبر کن عزیزم. الان این میخواد توجه تو رو به چی جلب کنه؟ آیا از تو #اجازه گرفت؟?

اگه کسی دست ببره توی جیب شما به عنوان #دزد باهاش برخورد قانونی میکنی. حالا این رسانه دست برد توی #اندیشه و ذهن شما که خیییلی مهم تر از جیب شماست

اینجا چرا چیزی نمیگی؟

⭕️ اصلا کاری ندارم به اینکه آیا به چیز خوبی جلب میکنه ذهنت رو یا به چیز بد؛ همین که آدم هر لحظه ذهنش به چیزای مختلفی جلب بشه خییلی خطرناکه.

استارتر
استارتر

Luna

Guest
#کنترل_ذهن برای #تقرب 3

? گفتیم که ابزار نابود کننده کنترل ذهن با پوشش #سرگرمی فراوان شده.

? مثلا موسیقی هرچقدر پر سر و صدا تر باشه، توجه آدم رو بیشتر به خودش جلب میکنه و دیگه اراده ای برای انسان باقی نمیذاره!

چرا این کار رو با خودت میکنی...؟

چرا به خودت رحم نمیکنی؟

بالا