چرا بعد از زایمان بعضیا افسرده میشن؟

• شروع کننده موضوع آسانیسم
  • تاریخ شروع

آسانیسم

Guest
زایمان و بچه دار شدن همیشه یک اتفاق فوق العاده و هیجان انگیز برای همه مادران آینده و خانواده هایشان است. این افراد برای تولد کودک آمادگی زیادی دارند. اتاق جدیدی برایش درست کرده و برای اولین حمامش لحظه شماری می‌کنند. با تمام لذت انجام این کار، مادران می‌توانند بعد از زایمان احساس اضطراب کنند. زایمان برای مادر استرس روحی و جسمی به دنبال دارد.
اکثر زنان پس از زایمان دچار نوسانات خلقی می‌شوند. کارشناسان تغییرات طبیعی در زنان باردار بعد از زایمان را "افسردگی پس از زایمان" می‌گویند. این نوسانات خلقی در سه روز اول پس از تولد در رفتار مادر دیده می‌شود و می‌تواند تا دو هفته هم ادامه پیدا کند. برخی از این تغییرات برای برخی از زنان شدیدتر از حد انتظار است و ممکن است بیشتر طول بکشد. عوامل زیادی در تشدید و طولانی شدن افسردگی پس از زایمان نقش دارند.
علائم افسردگی پس از زایمان و مدت و شدت این علائم می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل مهم است که همه این نشانه ها تحت نظر یک پزشک متخصص باشد تا به مادر کمک کنید تا گام های بعدی به سمت بهبودی را بردارد.
این علائم شبیه به افسردگی هستند، اما ممکن است علائم دیگری را نیز شامل شوند. در زیر به برخی از این موارد اشاره کرده ایم. اگر این علائم بیش از دو هفته پس از زایمان در مادر باقی بماند، او حتی به ****** هم فکر می‌کند زیرا روی رفتار و اخلاق او تأثیر منفی می‌گذارد و حتی شاید او اعتقاد به این پیدا کند که کودک متعلق به شخص دیگری است. در این زمان باید به فکر درمان مادر باشیم. علائم افسردگی پس از زایمان شامل موارد زیر است:
  • اضطراب شدید و بدون علت
  • غمگین یا افسرده
  • احساس بی ارزشی
  • احساس خستگی یا عدم تحریک پذیری
  • گریه های بدون علت
  • کناره گیری از خانواده و دوستان خود
  • احساس ناامیدی
  • خوردن بیش از حد یا امتناع از خوردن
  • پرخوابی یا بی خوابی
  • کمبود انرژی
  • از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش قبل زایمان
  • عدم مراقبت از کودک
  • امتناع از شیر دادن نوزاد
  • وجود افکار ******
  • مشکلات حافظه یا مشکل در تصمیم گیری
  • بی توجهی به کودک
افسردگی پس از زایمان یک بیماری روانی جدی است که چالش های زیادی را برای مادر و خانواده ایجاد می‌کند. با این حال، با ارائه مراقبت های روانی و حمایتی به مادران جدید پس از زایمان می توان از افسردگی پس از زایمان پیشگیری کرد.
مراقبت حمایتی شامل حمایت از همسر و درمان بین فردی است. زنان مستعد افسردگی پس از زایمان باید در دوران بارداری تحت نظر متخصصان مجرب باشند. در این صورت احتمال افسردگی شدید پس از تولد بسیار کمتر است.
درمان افسردگی پس از زایمان شامل مشاوره روانشناسی و دارو درمانی یا ترکیبی از هر دو است. البته، اگر این درمان‌ها علائم افسردگی را کاهش ندهند، پزشک تکنیک های دیگری را استفاده میکند.
درمان افسردگی به شدت اختلال زمینه‌ای، سابقه پاسخ درمانی و نیازهای بیمار بستگی دارد. زنانی که اولین دوره های افسردگی خفیف تا متوسط را در دوران بارداری تجربه می‌کنند، می‌توانند از روش های غیر دارویی استفاده کنند.
مشاوره و روان درمانی به مادر مبتلا به افسردگی پس از زایمان کمک می‌کند تا علائم بیماری را بهتر مدیریت کند. دو روش علمی اثبات شده برای درمان افسردگی پس از زایمان، روان درمانی بین فردی و درمان شناختی رفتاری (CBT) هستند. به این ترتیب روش های مختلف تفکر، رفتار و واکنش در برابر موقعیت ها را به مادر می‌آموزد.

شما هم تجربه کردید افسردگی بعد از زایمان رو؟ ?

چجوری باهاش کنار اومدید؟ ??

راستی اینم اضافه کنم
ما تو سایت آسانیسم یه بلاگ داریم در مورد همین افسردگی بعد از زایمان که خیلی کامل تر از اینجا توضیح داده شده.
اگر دوست داشتید بخونید.

گل بهاری

Guest
چطور باهاش کنار اومدید؟
شاید تجربتون به بقیه کمک کنه اگر که دوست داشته باشید در میون بذارید ? ?
صبوری همسرم کمک کرد بهم
با صحبت کردن بامشاور
سرگرم کردن خودم باحرفه کاریم
افکار منفی دور کردن
شاداب بودن خودم حتی حوصلم نمیشد موهام شونه کنم اماهمسرم موهامو شونه میزد برام لاک میکشید تادلمو شادکنه
میدونست چی برسرمع
پرخاشگر شده بودم طوری ک نینی بیچارمو پرت میکردم توتخت گریه میکرد طرفش نمیرفتم اما ب مرور باکمک همسرم بهتر شدم کامل خوب شدم وباهاش کنار اومدم :)

استارتر
استارتر

آسانیسم

Guest
صبوری همسرم کمک کرد بهم
با صحبت کردن بامشاور
سرگرم کردن خودم باحرفه کاریم
افکار منفی دور کردن
شاداب بودن خودم حتی حوصلم نمیشد موهام شونه کنم اماهمسرم موهامو شونه میزد برام لاک میکشید تادلمو شادکنه
میدونست چی برسرمع
پرخاشگر شده بودم طوری ک نینی بیچارمو پرت میکردم توتخت گریه میکرد طرفش نمیرفتم اما ب مرور باکمک همسرم بهتر شدم کامل خوب شدم وباهاش کنار اومدم :)
چقدر عالی
خیلی خوشحال کنندس که تونستید با کمک همسرتون از مرحله سخت افسردگی هم عبور کنید. ? ? ?

زهرا ساداتعلی

⭐کاربر فعال⭐
سلام تشریف ببرید سایت و مقاله مطالعه کنید

بالا