همه چیز در رابطه با طوطی ملنگو

  • شروع کننده موضوع مجله خبری
  • تاریخ شروع

مجله خبری

Guest
طوطی طوق صورتی یاملنگو از خانواده طوطیان طوطی نر دوحلقه سیاه و قرمز یا نارنجی به دور گردن دارد که از زیر منقار به طرف پشت گردن شروع شده و به سمت منقار کشیده می شود در سن 7 تا ۸ ماهگی از ناحیه زیر گردن شروع میشود و تا سن ۲ و نیم تا ۳سال کامل میشود طوطی ماده این خط را ندارد. این طوطی طرفداران بسیاری دارد از لحاظ جثه و اندازه کمی کوچکتر از شاه طوطی است.

برخلاف شاه طوطی فاقد لکه سرخ روی لبه بال است. اندازها و با احتساب دم حدود ۴۰ سانتی میشود و طول بالها تقریبا ۱۵ تا۱۷سانتی متر است. طوطی ملنگو هندی راراحت ترازگونه ی آفریقایی آن میتوان اهلی کرد .

ویژگی طوطی سالم

چشم های پرنده کاملا بازوهوشیار.اشتهایش خوب مدت زیادی پف وکسل نباشد بالهای پرنده به حالت شل وآویزان نباشد. رنگ طبیعی مدفوع سبز تیره با رگه های سفید باشد. بینی ودهان آبریزش نداشته باشد.مقعد پرنده تمیز باشد در غیر اینصورت به دامپزشک مراجعه شود.

طوطی ملنگو


شرایط مناسب نگهداری طوطی ملنگو درمنزل

قفس استاندارد و بزرگ باشد آب وغذا و اسباب بازی چوبی درقفس قراردهید. از چوب نشیمن ۲سانتی متری استفاده کنید. کف قفس را با استفاده از کف دریا یا سنگهای معدنی پوشش دهید این سنگها کلسیم و املاح معدنی لازم رابه بدن طوطی می رساند. تغذیه طوطی ملنگو از تخمه آفتابگردان به میزان لازم استفاده شود زیرا ۵۵درصدتخمه چربی است که در داراز مدت باعث بیماری کبدی و مرگ طوطی میشود. ازسبزیجات و میوه ها و حبوبات استفاده کنید نکته بعضی میوه ها سم دارند که باعث مرگ طوطی میشود مثل میوه آووکادو شرایط استراحت طوطی از غروب آفتاب تاطلوع خورشید حدود 12 ساعت میخوابد .جای طوطی را نزدیک تلوزیون یا جایی که تا دیر وقت بیدار هستید و روشن است انتخاب نکنید .درصورت نیاز یک پارچه روی قفس بیندازید. نکته آخر طوطی تازمان بالغ نشدن رام میشود و حرف میزند ودر ۸ماهگی حنجره اش کامل میشود و میتواند کلمات را تکرار کند.
 

بالا