نکات زیارت آل یس ۲۰

• شروع کننده موضوع Luna
  • تاریخ شروع
وضعیت
این موضوع قفل شده است

Luna

Guest
? #نکات‌_زیارت_‌آل_‌یس 20

?يَا مَوْلايَ شَقِيَ مَنْ خَالَفَكُمْ وَ سَعِدَ مَنْ أَطَاعَكُمْ فَاشْهَدْ عَلَي مَا أَشْهَدْتُكَ عَلَيْهِ

✅وَ أَنَا وَلِيٌّ لَكَ بَرِي‏ءٌ مِنْ عَدُوِّكَ فَالْحَقُّ مَا رَضِيتُمُوهُ وَ الْبَاطِلُ مَا أَسْخَطْتُمُوهُ وَ الْمَعْرُوفُ مَا أَمَرْتُمْ بِهِ وَ الْمُنْكَرُ مَا نَهَيْتُمْ عَنْهُ

?ای‌سرور من، من پذيرفته‌ام با ولايت و برنامه‌ريزي شما روزگارم را بگذرانم!

✍آن‌كس كه مخالف شماست، بدبخت شد و آن‌كس كه پيرو شما شد، سعادتمند گشت، پس تو را گواه مي‌گيرم بر اين‌ موضع‌گيري‌ام ؛

?كه من دوستدار شما هستم و از مخالف شما متنفرم، حق آن است كه شما به آن راضي هستيد و باطل آن است كه شما از آن ناراضي ‌باشيد،

? معروف و نيكويي هماني است كه شما به آن امر مي‌كنيد و منكر و ناپسندي آني است كه شما آن را نهي مي‌فرماييد.

?در اين فراز؛ قصه‌ی توجه به تعادل مطلق امام عصر(عليه السلام) را تمرين مي‌كنیم تا بفهمانیم اهل كدام قوم و قبيله‌ای هستیم. گفت:

➖ما هم از مستان اين مِيّ بوده‌ايم...عاشقانِ درگه وِي بوده‌ايم

نام ما بر مهر او ببريده‌اند
عشق او در جان ما كاريده‌اند

❤️اي مولاي من! دلم در هواي شماست و از آن‌كس كه مُهر مِهر شما را ندارد بيزارم، هر كه مي‌خواهد باشد، دلي كه سراسر به سوي شما نباشد دل نيست،

? چقدر خوش‌بخت و خوش‌وقتم كه راضی‌ام به آنچه شما راضي هستيد.اين خوشوقتي به جهت آن است كه شما را ملاك حق و باطل يافتم، و دل من در هماهنگي با جان شما است.

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا