نکات زیارت آل یس ۱۶

• شروع کننده موضوع Luna
  • تاریخ شروع
وضعیت
این موضوع قفل شده است

Luna

Guest
? #نکات‌_زیارت‌_آل‌_یس 16

? السَّلامُ عَلَيْكَ بِجَوَامِعِ السَّلامِ أُشْهِدُكَ يَا مَوْلايَ أَنِّي أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِيكَ لَهُ..‌..سلام های زائر در این فراز به اوج می رسد و بعد از آن‌ شروع به اقرار و عرضه‌ی خود به حضرت می کند....

❤️ مولای من! ای همه آرزوهايم! نمیدانم با تو چه بگويم و ديگر به بهانه كدام يك از كمالاتت بر تو سلام كنم، پس بگذار در يك كلمه عرض كنم:

? سلام بر تو با هر آنچه جا دارد كه بر تو سلام كنم، سلام بر تو به جهت هر آنچه در شأن سلام هست و همة آن در تو است!

? نه ماهي از آب خسته مي‌شود و نه من از سلام كردن به تو، چون ماهي بي‌آب لاشه مرده‌اي بيش نيست، و انسانيت انسان، بي‌انسان كامل، قالب انسان است و نه خود انسان.

? اي بقية‌الله‌اعظم! اي حجّت خدا! مي‌خواهم نزديكي خود را به شما نشان دهم كه چون بيگانگان با من رفتار ننماييد،

? مي‌خواهم عقايد خود را به شما عرضه كنم تا مرا هم از اهل ديار خود بدانيد، در حالي‌كه مي‌دانم شما از ضمير من اطلاع كامل داريد.

?پس:«أُشْهِدُكَ يَا مَوْلايَ» شما را گواه مي‌گيرم اي مولاي من! كه:
أَنِّي أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِيكَ له

?اي مولاي من! بر قلب من بنگر كه من شهادت مي‌دهم به يگانگي خدا و يگانگي او را در تدبير، در همه عالم مي‌بينم و شهادت مي‌دهم به اين‌كه تنها حكم او بايد مطاع باشد.

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا