موهاتونو نکُشین?

• شروع کننده موضوع بسته شد
  • تاریخ شروع

بسته شد

Guest

اشتباهات رایج که باعث کشته شدن موها میشه!☁️?
-----•-----•-----•-----
【سفت بستن موها 】
اگه موهاتون رو سفت بالای سرتون جمع کنید و به رختخواب برید آسیب زیادی به موهاتون وارد میکنید▾??▾
مدل‌‌های بستن مو مثل دم اسبی و گوجه‌ای که سفت و کشیده‌ان فشار زیادی به فولیکول‌های مو وارد میکنه که موجب شکنندگی و ریزش مو میشه▾??▾

【آزاد گذاشتن موهای خیلی بلند】
آزاد گذاشتن موهای بلند موقع خواب هم مثل سفت بستن مو برای سلامت موها بده▾??▾
توصیه میکنم اگه موهاتون بلنده قبل از خواب ببافید، اما بافت شل بزنید▾??▾

【حوله پیچ کردن موهای خیس】
موها وقتی که خیس هستن بیشتر مستعد کشیده شدن و شکسته شدن‌‌ان، ضمنا اگه حوله رو سفت بپیچید، موجب فشار به فولیکول‌های مو میشید که ریزش مو رو ایجاد میکنه▾??▾
ضمنا خوابیدن با موهای خیس پیچیده شده در حوله، احتمال عفونت‌های قارچی یا شوره رو بیشتر میکنه▾??▾

-----•-----•-----•-----

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest

-----◈-----◈-----◈-----
【خوابیدن با موهای خیس】
موی خیس، شکننده‌تر از موی خشکه و خوابیدن با موی خیس میتونه باعث ریزشش بشه▾??▾
ضمنا موهای خیس شما بالشتون رو هم خیس میکنه و خوابیدن روی بالش گرم و مرطوب میتونه باعث عفونت قارچی و یا حتی شوره سر شه▾??▾
اگه قبل از خواب موهاتون رو میشویید، حتما با سشوار خشک کنید▾???‍?▾

【دوش آب داغ】
گرمای بخار داغ میتونه چربی طبیعی مو رو از بین ببره و به ریشه‌ها آسیب بزنه▾??▾
موها بدون چربی طبیعی، خشک و شکننده میشه که در نهایت منجر به ریزش مو میشه▾??▾

【استفاده از روبالشتی نخی و ناهموار 】
افرادی که موهای خشک و شکننده دارن نباید از روبالشتی‌های نخی با بافت ناهموار استفاده کنن▾✂️⛺️▾

-----◈-----◈-----◈---

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest

-----?-----?-----?-----
【عوض نکردن مرتب روبالشتی 】
خوابیدن روی پارچه‌های کثیف میتونه موجب مسدود شدن فولیکول‌های مو و در نهایت ریزش مو شه▾?☁️
کارشناسان توصیه میکنن هفته‌ای یک یا دو بار، ملافه‌ها و روبالشتی‌ رگ عوض کنید و بشورید، مخصوصا اگه موهاتون به طور طبیعی چربه▾??▾

【بازی کردن با موها 】
بازی کردن با موها باعث آسیب به ساقه‌های مو میشه، مدام کشیدن و پیچ و تاب دادن و بازی کردن با موها، فشار زیادی به ریشه و ساقه وارد میکنه که منجر به شکسته شدن ساقه‌ی مو و کنده شدنش میشه▾??▾

【محکم برس کشیدن موها 】
خشن و محکم برس یا شانه زدن موها (مخصوصا موهای خیس)، فشار و کشش زیادی به ساقه‌ها و ریشه‌ها وارد میکنه و به موها آسیب میزنه▾??▾
محکم برس زدن باعث میشه موها ضعیف و شکننده شه، توصیه میکنم از شانه‌ی دندانه پهن قبل از خواب استفاده کنید که موها کشیده نشن▾??▾

-----?-----?-----?-----

هایدی

Guest
واایییی چجوری موهای خیس رو شونه میکنید ???

ِِِِِِِِ....

Guest
اشتباهات رایج که باعث کشته شدن موها میشه!☁️?
-----•-----•-----•-----
【سفت بستن موها 】
اگه موهاتون رو سفت بالای سرتون جمع کنید و به رختخواب برید آسیب زیادی به موهاتون وارد میکنید▾??▾
مدل‌‌های بستن مو مثل دم اسبی و گوجه‌ای که سفت و کشیده‌ان فشار زیادی به فولیکول‌های مو وارد میکنه که موجب شکنندگی و ریزش مو میشه▾??▾

【آزاد گذاشتن موهای خیلی بلند】
آزاد گذاشتن موهای بلند موقع خواب هم مثل سفت بستن مو برای سلامت موها بده▾??▾
توصیه میکنم اگه موهاتون بلنده قبل از خواب ببافید، اما بافت شل بزنید▾??▾

【حوله پیچ کردن موهای خیس】
موها وقتی که خیس هستن بیشتر مستعد کشیده شدن و شکسته شدن‌‌ان، ضمنا اگه حوله رو سفت بپیچید، موجب فشار به فولیکول‌های مو میشید که ریزش مو رو ایجاد میکنه▾??▾
ضمنا خوابیدن با موهای خیس پیچیده شده در حوله، احتمال عفونت‌های قارچی یا شوره رو بیشتر میکنه▾??▾

-----•-----•-----•-----
اقا یسوال من تازگیا موهام موخوره زیاد زده بعد از ریشه ناهمواره

بمونیم

Guest
اوف... همه این اشتباهاتی ک من انجام میدم... حوله پیچ کردن.. سفت بستن... با حوله پیچ ب رختخواب رفتن o_Oo_O

بالا