مولانای جان?⚡️

• شروع کننده موضوع بسته شد
  • تاریخ شروع
وضعیت
این موضوع قفل شده است

بسته شد

Guest
در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می کشند

باقیان از باقیان هم سرخوشند

ناریان مر ناریان را جاذب اند

نوریان مر نوریان را طالب اند

خوب خوبی را کند جذب این بدان

طیبات و طیبین بر وی بخوان

4دخت

Guest
اتفاقا چند روز پیش به طور اتفاقی به این شعر مولانا برخوردم و کلی بهش فکر کردم??

4دخت

Guest
من قبلا فقط شعرای حافظ رو خییلی دوست داشتم هر موقع بیکار میشدم دیوان حافظ دستم بود و غزلیات حافظ رو میخوندم الان یه مدتیه که مولانا هم میخونم

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest
من قبلا فقط شعرای حافظ رو خییلی دوست داشتم هر موقع بیکار میشدم دیوان حافظ دستم بود و غزلیات حافظ رو میخوندم الان یه مدتیه که مولانا هم میخونم
چجوری میخونی؟ کتابشو داری؟

4دخت

Guest
چجوری میخونی؟ کتابشو داری؟
آره همین دیوان حافظ که غزلیات رو داره داریم
بعد یه بار یکی از معلمای دبیرستانم که دید من چقدر به خوندن این شعرها علاقه دارم یه سی دی که روخوانی همه شعر های حافظ در اون بود یه مدتی بهم قرض داد یه مدتی با اون سی دی روخوانی اشعار حافظ رو میخوندم بعد هم سی دی رو پسش دادم الان که دارم فکر میکنم یادم اومد چرا از روی سی دیش یه نسخه برا خودم کپی نکردم? الان کمتر ولی گهگاهی که دیوان حافظ رو برمیدارم اصلا حالم رو خوب میکنه
من اصلا برای قرابت معنایی کنکور هیچ کتاب و تستی نخوندم از بس که حافظ میخوندم دیگه کم کم میتونستم معانی اونو برای خودم حدس بزنم خیلی روی فهمیدن اشعار بهم کمک کرد واقعا

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest
آره همین دیوان حافظ که غزلیات رو داره داریم
بعد یه بار یکی از معلمای دبیرستانم که دید من چقدر به خوندن این شعرها علاقه دارم یه سی دی که روخوانی همه شعر های حافظ در اون بود یه مدتی بهم قرض داد یه مدتی با اون سی دی روخوانی اشعار حافظ رو میخوندم بعد هم سی دی رو پسش دادم الان که دارم فکر میکنم یادم اومد چرا از روی سی دیش یه نسخه برا خودم کپی نکردم? الان کمتر ولی گهگاهی که دیوان حافظ رو برمیدارم اصلا حالم رو خوب میکنه
من اصلا برای قرابت معنایی کنکور هیچ کتاب و تستی نخوندم از بس که حافظ میخوندم دیگه کم کم میتونستم معانی اونو برای خودم حدس بزنم خیلی روی فهمیدن اشعار بهم کمک کرد واقعا
عزیزم اشعار مولانا منظورم بود ک چطوری میخونیش

4دخت

Guest
عزیزم اشعار مولانا منظورم بود ک چطوری میخونیش
با سرچ در گوگل شعرهاشو پیدا میکنم?
خوانش رو هم همینجوری توی گوگل به نسبت غزلیات حافظ خیلی سخت پیدا میشه ولی توی یوتیوب هست
توی یوتیوب حتی برای یکی از اشعارش که داشتم سرچ میکردم یه فیلم دیدم که یه نفر توی خارج از کشور توی یه جلسه ای داشت کامل شعر رو میخوند و تفسیر میکرد

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest
با سرچ در گوگل شعرهاشو پیدا میکنم?
خوانش رو هم همینجوری توی گوگل به نسبت غزلیات حافظ خیلی سخت پیدا میشه ولی توی یوتیوب هست
توی یوتیوب حتی برای یکی از اشعارش که داشتم سرچ میکردم یه فیلم دیدم که یه نفر توی خارج از کشور توی یه جلسه ای داشت کامل شعر رو میخوند و تفسیر میکرد
مرسی عزیزم???

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا