موسیر تازه را چگونه نگهداری کنیم

آیلا

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
آموزش کامل انواع روش نگهداری موسیر تازه

موسیر در همه‌ی فصول سال رشد نمی‌کند، بنابراین معمولا آن را خشک کرده یا فریز می‌کنند تا بتوانند در باقی ماه های سال هم از آن در آشپزی استفاده کنند. از موسیر خشک شده و آسیاب شده می‌توان زمان طولانی تری استفاده نمود، اما موسیر فریز شده بعد از یخ زدایی به موسیر تازه تبدیل می‌شود و عطر و بوی بسیار بیشتری از موسیر خشک خواهد داشت. در صورت فریز کردن موسیر می‌توانید در هر فصلی آن را به صورت تازه در اختیار داشته و مصرف نمایید.

بدین منظور ابتدا موسیر ها را پوست گرفته و آن ها را به صورت درسته یا حلقه حلقه درون کیسه های زیپ‌لاک یا ظروف پلاستیکی بچینید و درون فریزر قرار دهید.

یکی از مهم ترین نکاتی که نباید فراموش کنید این است که حتما درب ظروف پلاستیکی محتوی موسیر را محکم ببندید و آن ها را دوباره درون کیسه قرار دهید تا بوی آن درون فریزر نپیچد و با مواد غذایی دیگر مخلوط نشود.
Û±Û±_ÛµÛ²_Û°Û¶_dry-shallots-2.jpg

برخی دیگر از بانوان موسیر را پس از پوست گیری، رنده یا چرخ می‌کنند و آن را درون کیسه های زیپ‌لاک بسته بندی می‌کنند و هربار کمی از آن را درون غذاهای مورد نظر یا ماست می‌ریزند.

شما نیز می‌توانید از یکی از روش های فوق برای نگهداری موسیر در زمان طولانی تر استفاده کنید. اما فراموش نکنید در مصرف موسیر نباید زیاده روی کرد، زیرا به دلیل بالا بردن حرارت بدن برای افراد گرم‌مزاج مضر است.​

یکدونه

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
مامانم بعد پوست گیری ورق ورق کرد گذاشت خشک بشه ، بعد پودرش کرد
با ماست خیلی خوجمزه میشه🥲

Choi mary

مدیر
من بخاطر بوش استفاده نمی کردم ولی بعد گفتن برای بالا بردن دما ی بدن خوبه رحم رو گرم می کند و هم اینکه پسرزایی میاره شروع کردم به خوردن که میگن برای رفلاکس معده ضرر داره 🤕

یکدونه

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
چرا به سیر موسیر میگن؟
سیر و موسیر باهم فرق دارن
الان این تصویر موسیره
سیر به صورت چند حبه کوچولوعه که داخل یک کیسه هس
اما موسیر شکل پیاز کوچولوعه
از لحاظ خاصیتی و اینام متفاوتن خب

Choi mary

مدیر
سیر و موسیر باهم فرق دارن
الان این تصویر موسیره