ماجرای محجبه شدن دوستم

وضعیت
این موضوع قفل شده است

سه نقطه

کاربر جدید
من یه دوستی داشتم خیلی بی حجاب بوده همیشه شالش افتاده بود گاهی حتی اصلا سر نمی کرد ، ولی یه روز دیدم شالشو خیلی با حجاب سرش کرده و کامل سرشو پوشونده یه جور که فقط گردی صورتش معلوم بود
تعجب کردم !😮 بهش گفتم :"تو! تو که اونقد بی حجاب بودی و به قول خودت آزاد بودی چی شد حالا این جوری سر و کلتو پوشوندی "

نمی خواست بگه ، ولی اصرار کردم اونقد اصرار کردم که راضی شد بگه
تعریف کرد که⬅️ یه روز که با تیپ همیشگیم سر لخت و بلوز و شلوار نشسته بودم تو اتوبوس و داشتم از خونه ی فامیلمون بر می گشتم ، یه خانومی که نزدیکم نشسته بود ازم پرسید:"موهات کراتینه یا طبیعی همین طوری صاف و لخته؟"
منم جواب داد:"طبیعی ، طبیعی"
دیدم زنه داره همین طور به موهام نگاه می کنه ، نه یه نگاه ساده یه نگاه پر حسرت ، رو مو ازش گرفتم چند لحظه بعد که دوباره رو کردم سمتش دیدم رو شو کرده یه سمت دیگه ، سمت یه خانوم دیگه که اونم مثل من موهاشو باز گذاشته بود ، وقتی موقع پیاده شدن داشتم از کنار اون خانوم رد میشدم بازم نگام کرد خیره ، نگاش یه جوری بود انگار یه غمی داشت ، آروم لبخند زد و گفت:"خوش به حالت با این موهای قشنگ" منم لبخند زدم و تشکر کردم ، همه ی اینا حتی یک دقیقه هم نشد ولی تو خاطرم موند روز بعدش وقتی داشتم جلوی آینه داشتم موهامو مدل می دادم یاد حرف و نگاه اون زن افتادم ، حس کردم نکنه واقعا دیدن مو های من باعث نگاه و لحن پر حسرت اون زن شده باشه ، وقتی با خواهرم در میون گذاشتم بهم خندید گفت آخه به ما چه ، چرا باید پی ناراحتی بقیه رو بگیریم ، اصلا به جهنم که ناراحت شد مهم دل خودمونه از دیدن موهات ناراحت میشه ! بره کور بشه نگاه نکنه ، مهم خود تویی که دلت چی می خواد ؛ خواهرم رکه رکه راحت هر حرفی رو به زبون میاره ، ولی حرفای خواهرم راضیم نکرد ، من نمی خواستم کسی با دیدن من رنگ حسرت به نگاهش بشینه ، غم تو صداش پیدا بشه ، من مثل خواهرم بی تفاوت نبودم ، از اون به بعد بیشتر حواسم به دل و نگاه بقیه بود من دیگه بی تفاوت نبودم ، اگه دیدن موهای من باعث آه و حسرت کسی بشه ، زیبایی موهای من که دست من نبود ، خدا بهم داده ، مگه خودم تلاشی براش کرده بودم که بخوام بگم حاصل تلاش منه هر کس همت کنه مثل من این جور موهاش قشنگ میشه ، اصلا چه دلیلی داره بخوام موهامو باز بزارم و به همه نشون بدم ، مگه داشتن این مو ها حاصل تلاش شبانه روزی منه که با افتخار نشون همه بدم ؟ یا مگه چشمه که برای دیدن باز بمونه ، یا بینی برای نفس کشیدن و دهنی برا حرف زدن ، واقعا چه دلیلی داشت موهام لخت بمونه ، از فردای اون روز دیگه شالمو انداختم رو سرم به مرور حجابم کامل تر شد و دیگه به جای بلوز مانتو پوشیدم ، خواهرم مسخرم می کرد می گفت امل برگشتی عقب ، این چه تیپیه مگه می خوای بری مدرسه ، ولی من اصلا به حرفای اون اهمیت نمیدادم چون مهم دل خودم بود که می خواست خیلی راحت و بی تفاوت رنگ حسرت به نگاه کسی بزنه

پیراشکی عسلی

کاربر جدید
ببین، به من خیلی خوشحال کننده است که تو از تجربه خودت و از درس و تجربه ای که آموختی و از عقل و شعور و درک و فهمی که داری و از آگاهی و هوشی که داری و از اینکه درک و فهمی داری که واقعا به تو اجازه داده که روشن فکر و رو به روش و رو به عقل و شعور باشی و از تجربه های تو و این درس و تجربتی که آموختی برای خودت و برای بقیه به کمال و موفقیتی برسی.

لیوایییییی

⭐کاربر ویژه⭐
بحث ممنوعه🤡اما ربط غورباقه به فیل بود
بهتر از بعضی شرکت کننده های برنامه از لاک جیغ تا خدا بود که میگفتن خواب دیدیم فلان امام اومد فرداش باحجاب شدیم
خب به این نتیجه رسیده که دیگه دوست نداره زیبایی اعضای بدنشو به رخ بکشه
یه دلیل کاملا شخصی
نمیگم حجاب خوبه و همه باید به این حرف برسن اما خب میگم این که بگی چرته هم اشتباهه

ی ادم

کاربر جدید
اولین باره واسه حجاب یکی خوشحال میشم🤣🤣🤣🤣
نمیدونم چرا ناراحت شدم براون زنه
دوستت خیلی مهربونه

calm moon

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
این چیزیه که خیلی وقتها بهش فکر کردم و تو جامعه هم زیاد دیده شده انگار مردم و باز بیشتر خانمها الان فقط دنبال اینن که چهره و اندام خوب داشته باشن و حاضرن واسش کلی عملهای جراحی انجام بدن فقط واسه اینکه از نظر بقیه خوشگل باشن نگاه ها از شخصیت آدمها اومده سمت ظاهرشون کاش فقط این مقایسه غلط از بین بره و همه به باطن همدیگه احترام بزارن نه اینکه درگیر ظاهر بشن تو مجازی که شعار هر کسی زیبایی خودش رو داره زیاده ولی تو واقعیت ...

دختران تابستان

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
بهتر از بعضی شرکت کننده های برنامه از لاک جیغ تا خدا بود که میگفتن خواب دیدیم فلان امام اومد فرداش باحجاب شدیم
خب به این نتیجه رسیده که دیگه دوست نداره زیبایی اعضای بدنشو به رخ بکشه
یه دلیل کاملا شخصی
نمیگم حجاب خوبه و همه باید به این حرف برسن اما خب میگم این که بگی چرته هم اشتباهه
یه خانمی دوست خانوادگی داییمه .حجاب نداشتن بعدمدتی یه دفعه محجبه شد که حجابش توچشم میزد خانوادشم طردش کردن ومسخرش میکردن توبرنامه لاکجیغ تاخداشرکت کرد ولی امسال بعد۵سال حجابشودوباره گذاشت کنار

ملیحه

مدیر
وقتی با خواهرم در میون گذاشتم بهم خندید گفت آخه به ما چه ، چرا باید پی ناراحتی بقیه رو بگیریم ، اصلا به جهنم که ناراحت شد مهم دل خودمونه از دیدن موهات ناراحت میشه ! بره کور بشه نگاه نکنه ، مهم خود تویی که دلت چی می خواد
انصافا نداریم همچین آدمی ! ینی چی که کور شه ؟؟ اصلا نمیتونم تصور کنم یه روز مکالمه ی من و خواهرم در مورد دیگری ، به این زشتی باشه !!!

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا