فوت و فن وا نرفتن کوفته ?

• شروع کننده موضوع بسته شد
  • تاریخ شروع

بسته شد

Guest
✔️فوت و فن های کوفته زیاده و واقعا مثل ته چین از اون دسته غذاهاس که باید با تجربه و صبر و حوصله مهارت هاش رو یاد گرفت. ولی به طور کلی:

➕لپه و برنج باید نیم پز باشه. نه اینکه کاملا بپزه و یا خام باشه.
آب پیاز باید گرفته بشه.
➕در هر مرحله از مخلوط کردن مواد اون ها رو کاملا ورز بدید. کوفته به طور کلی باید یک ربعی ورز بخوره و این مرحله مهمترین قسمت ماجراست و من به مواد کوفته ی ورز داده شده حداقل یک ساعت استراحت میدم در یخچال.
❗️گلوله هاتون باید کاملا یک دست و گرد باشه و خیلی آروم وارد قابلمه بشه.
❗️حرارت قابلمه ای که آب رب در اون هست و کوفته ها رو میخواید داخلش بذارید باید کاملا پایین و ملایم باشه. اگر آب رب در حال قل زدن باشه کوفته وا میره.
❗️در کوفته رو اصلا نباید کیپ کنید چون وا میره. من خودم در پنج تا ده دقیقه اول اصلا درش رو نمیذارم و بعد از اون درش رو نصفه میذارم.
❗️به هیچ وجه تا یک ربع اول به کوفته ها دست نزنید چون هر تکون کوچیک ممکنه باعث ترک خوردنش بشه

Choi mary

Guest
من نظرم کاملا مخالف این موارد هست با عرض معذرت

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest
گلم خودت کوفته درست کردی؟
اره من درست کردم
من نظرم کاملا مخالف این موارد هست با عرض معذرت
متن تاپیکو الان خوندم
مام همبت شکلی درست میکنیم و وا نمیره
مخالف ینی چی ینی درو کیپ کنی تا یه رب اول هی درشو وا کنی زیرشم زیاد کنی؟

Choi mary

Guest
اره من درست کردم

متن تاپیکو الان خوندم
مام همبت شکلی درست میکنیم و وا نمیره
مخالف ینی چی ینی درو کیپ کنی تا یه رب اول هی درشو وا کنی زیرشم زیاد کنی؟
لپه رو کامل میپزیم آب پیازم نمیگیریم و آبی که کوفته رو میزاریم توش بپزه در حال جوشه بعد زیرش رو کم میکنیم درش رو هم بله کیپ میزاریم و تو کمتر ا یه ربع هم طرف دیگرش رو برمیگردنیم تنها موردی که موافقم اینکه باید خوب ورز داده بشه

استارتر
استارتر

بسته شد

Guest
لپه رو کامل میپزیم آب پیازم نمیگیریم و آبی که کوفته رو میزاریم توش بپزه در حال جوشه بعد زیرش رو کم میکنیم درش رو هم بله کیپ میزاریم و تو کمتر ا یه ربع هم طرف دیگرش رو برمیگردنیم تنها موردی که موافقم اینکه باید خوب ورز داده بشه
چه عالی ممنون❤️

بالا