طرز تهیه خورشت لوبیا سبز

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
این مقدار برای ۳ نفر خوبه 👇🏻

نیم کیلو لوبیا سبز خورد شده رو ۲ ، ۳ ساعت بذارید بدون نمک بپزه

تویه قابلمه کوچیک ۴ نفره ، یه پیاز متوسط رو با کمی گوشت چرخ کرده و نصف استکان روغن و کمی آب تفت بدید (گوشت رو کمی تفت بدید که تغییر رنگ بده فقط سرخ نکنید چون آب میان بافتیشو از دست میده خشک میشه و طعمش بد)

و ۲ قاشق غذاخوری خیلی پر رب ، ۱ قاشق چای خوری نمک ، ۱ قاشق چای خوری زردچوبه و نوک قاشق چای خوری فلفل قرمز و سیاه و هر ادویه ای دوست دارید کمی بزنید ادویه خورشتی هم خوبه

بعد تا نصف قابلمه آب بریزید بذارید بجوشه زیرشو خیلی کم کنید ۵ ، ۶ ساعت بپزه

۲ ، ۳ ساعت مونده هم لوبیا سبز رو اضافه کنید

۱ ساعت مونده هم یه قاشق غذاخوری آبلیمو بریزید

آبش باید خیلی غلیظ بشه روش روغن بندازه و آبش آبکی نباشه مثله سس باشه کمی ، قبل از سرو نگاه کنید اگه آبش غلیظ نبود درشو بردارید ( به جای در می تونید صافی بذارید) زیرشو یکم بیشتر کنید آبش خشک بشه بعد خاموش کنید درشو بذارید تا روغن بندازه اگه هم خیلی سفت شد چند تیکه یخ یا یکم آب جوش بریزید بذارید بپزه کمی

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐

ملیحه

مدیر
من با گوشت چرخ کرده اصلا دوست ندارم .
ولی با گوشت تیکه ای دوست دارم

narngk

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
یه بار خانم کافرمام همینطوری که میگی درست کرده بود . من دوست نداشتم

چرخ کرده رو فقط تو کباب تابه ای و عدس پلو دوست دارم
چند روز پیش مامانم سوپ جو درست کرد بعد وقت گوشت و مرغ نداشت نصف استکان چرخ کرده ریخت وای طعم بهشتو میداد من که عاشقش شدم

استارتر
استارتر
سرنوشت

سرنوشت

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
یه بار خانم کافرمام همینطوری که میگی درست کرده بود . من دوست نداشتم

چرخ کرده رو فقط تو کباب تابه ای و عدس پلو دوست دارم
ولی بستگی داره ها یکی از اقوام ما چرخ کرده درست می کرد تعریف از خود نباشه اصلا آدم از چرخ کرده بدش می یومد ، من با پیاز ، آب و روغن تفت دادم خیلی هم سرخ نمیکنم که آبش کشیده نشه خشک نشه فقط رنگش تغییرکنه ، ۵ ، ۶ ساعتم گذاشتم پخت مثله کره تو دهن آب میشد ، آبشم که غلیظ تاثیرداره رو طعم چرخکرده

آخرین ویرایش:

بالا