طرز تهیه جوجه کباب خوشمزه و ترد به صورت حرفه ای

  • شروع کننده موضوع مجله خبری
  • تاریخ شروع

مجله خبری

Guest
آموزش تهیه جوجه کباب به سبک رستورانی و حرفه ای، طرز تهیه جوجه کباب ترد در منزل، فوت و فن های تهیه جوجه کباب چیست؟


1 - برای لذیذشدن و خوشرنگ تر شدن جوجه کباب ها، مقداری کره را روی بخار آب کتری ذوب کنید و کمی زعفران هم داخل آن بریزید . بعد درحین پختن جوجه ها ، مخلوط کره و زعفران را با قلمو روی کباب ها بمالید تا چرب تر و خوش طعم تر شود.


2 - برای تهیه سس جوجه کباب ، میتوانید مخلفات مایه جوجه را که شامل پیاز و فلفل دلمه ای می باشد ار با مقداری آب پرتقال و کمی ادویه سرخ کنید و کنار جوجه میل کنید.


3 - هنگام درست کردن جوجه کباب ، برای اینکه در مقدار زعفران صرفه جویی شود میتوانید در نیم ساعت آخر که دیگر میخواهید جوجه ها را به سیخ بکشید پیاز و فلفل دلمه ای را آن جدا کنید و بعد زعفران دم کرده را به جوجه ها اضافه کنید.و یا در روش دوم ،از همان اول جوجه ها را با زعفران مزه دار کنید و بعد پیاز و بقیه مخلفات آن را اضافه کنید.


4 - برای ترد کردن و آبدار شدن جوجه کباب بهتر است از همان اول روغن مایع را به آن بزنید و در نیم ساعت آخرمزه دار شدن جوجه ها ، آبلیمو و نمک را به آن اضافه کنید تا باعث سفت شدن جوجه ها نشود.


5 - برای کباب کردن گوجه و فلفل سبز همراه با جوجه کباب ، کافیست فقط گوجه ها را در هر طرف 7 دقیقه و فلفل ها را 2 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.


6 - در صورت دسترسی نداشتن به منقل و کباب پز ،می توانید جوجه کباب ها را داخل تابه درست کنید.


7 - یعنی بعد از مزه دار کردن جوجه ها ، پیاز و فلفل دلمه ای که جوجه ها در آن خوابانده شده بودند را جدا کنید و داخل تابه چرب شده بریزید. سپس جوجه ها را به سیخ چوبی بزنید و روی پیاز و فلفل درحال تفت بگذارید.درب تابه را ببندید و اجازه دهید مواد کمی آب بیندازد و بعد در تابه را بردارید تا جوجه ها طلایی رنگ شود. وقتی یک طرف جوجه سرخ شد، طرف دیگر آن را برگردانید تا کاملا مغز پخت شوند.برای اینکه جوجه کباب تابه ای شما طعم زغالی به خود بگیرید میتوانید یک تکه زغال روشن و گر گرفته را داخل ماهیتابه بگذارید و با این ترفند کبابتان را خوش طعم ترکنید.


8 - هنگامی که میخواهید جوجه ها را با پیاز مزه دار کنید به هیچ وجه پیازها را رنده یا ریز و نازک خرد نکنید چون هنگام کباب کردن به گوشت می چسبد و به سرعت میسوزد.بهترین کار این است که پیازها را درشت خرد کنید.


9 - استفاده از تمام قسمت های مرغ بخصوص مخلوط ران و سینه باعث بهتر شدن طعم جوجه ها میشود.


10 - برای لذیذتر شدن طعم جوجه کباب، شما میتوانید به مایه آن مقداری سس مایونز ،خامه ، روغن زیتون و ماست موسیر اضافه کنید.


11 - دقت کنید موقعه خرد کردن مرغ برای جوجه کباب ، تکه های مرغ نه خیلی بزرگ باشند که مغز پخت نشوند و نه خیلی کوچک که از سیخ بیفتند.


12- استفاده از ماست در مایه جوجه کباب بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد اما باید به این نکته دقت داشته باشید که ماست رنگ زعفرانی جوجه را کمتر میکند.


13 - اگر جوجه کباب را با استخوان میخواهید کباب کنید باید برای مغز پخت شدن آن زمان بیشتری استفاده کنید.


14 - جوجه کباب ها را برای مزه دار شدن حداقل 4 تا 5 ساعت در سس بخوابانید تا مزه ها در بافت و طعم جوجه ها نفوذ کنند.


15 - اگر بخواهید جوجه کباب را در فر بپزید باید فر را از قبل با دمای 200 درجه سانتی گراد داغ کنید و سیخ های کباب را روی سینی چرب شده قرار دهید و هر چند دقیقه یکبار، سیخ های کباب را پشت و رو کنید و با سس کره و زعفران آن را در حین پخت مزه دار تر کنید.


16 - برای جوجه کباب کردن بهتر است از مرغ های کوچکتر استفاده کنید که وزنی بیشتر از یک کیلو نداشته باشند.


17 - فلفل سیاه بو و طعم جوجه ها را لذیذ تر میکند ولی اگر دوست دارید جوجه ها را تند مزه کنید میتوانید مقداری فلفل قرمز هم داخل آن بریزید.


18 - برای خوش طعم ترکردن جوجه ها هرگز به آن دارچین، ادویه کاری، سماق و یا پودر لیمو اضافه نکنید چون قطعا باعث تلخی گوشت خواهد شد.


19 - برای آبدار کردن جوجه کباب بهتر است پوست مرغ را از آن جدا نکنید تا با روغن آن، گوشت زیر پوست بپزد و در هنگام خوردن کباب پوست آن را جدا کنید.
 

Dela

Guest
از مژده جان درخواست اخراج مجله ى خبرى رو داريم چون با روح و روان ما بازى ميكنه:(
@hendoone

كجايى كه غذاهات خيلى ارزون تر درمياد با بادمجون و سيب زمينى
 

mosavi

⭐کاربر برتر⭐
عضویت
Apr 28, 2024
جنسیت
خانم
وااااو
 

بالا