طرز تهیه بستنی مگنوم در منزل

مجله خبری

Guest
طرز تهیه بستنی مگنوم خوشمزه در خانه با روشی آسان این دستور تهیه برای ۴ نفر در نظر گرفته شده است و برای تعداد بیشتر کافی است نسبت به تعداد افراد، به میزان مواد اولیه اضافه کنید.

شیر۵۰۰ میلی لیتر
نشاسته ذرت۶۰ گرم
وانیل مایه۱۵ گرم
شکر۲۵ گرم
ماست یونانی۱۰۰ گرم
شکلات سفید۱۰۰ گرم
شکلات۳۰۰ گرم
بادام خرد شده۵۰ گرم
چوب بستنی۴ عدد
پاکت شیر۱ عدد

نکته طرز تهیه بستنی مگنوم

شما می‌توانید به جای بادام از فندق نیز استفاده کنید.

طرز تهیه بستنی مگنوم

ابتدا شیر را در شیر جوش بریزید و به آن نشاسته ذرت، وانیل و شکر را اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید و بعد از آنکه مواد کمی حل شد آن را روی شعله قرار دهید.

دقت داشته باشید با شعله متوسط دائما هم بزنید تا مواد به صورت کرمی شکل شود.

بعد از حل شدن مواد و حالت کرمی پیدا کردن، مواد را از روی شعله بر می‌داریم و قبل از اینکه حرارت مواد از بین برود به آن ماست یونانی اضافه کنید. مواد را هم بزنید بعد از حل شدن ماست، شکلات سفید را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا شکلات‌ها حل شوند.

مواد بستنی آماده است پاکت شیر را برداشته و قسمت بالایی را ببرید. از بالا مواد را به داخل پاکت ریخته و از بغل برش‌های کوچکی به صورت موازی از پایین پاکت به لالا ایجاد کنید و چوب‌های بستنی را در آن فرو کنید.

سر پاکت را فویل بپیچید و به مدت ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید.

بعد از ۱۲ ساعت قبل از خارج کردن بستنی شکلات‌ها را به روش بن‌ماری آب کنید و به آن بادام‌های خرد شده را اضافه کرده و هم بزنید.

حالا بستنی را از یخچال خارج کرده و آن را از میان فاصله چوب بستنی‌ها برش داده و پاکت روی بستنی‌ها را بکنید.

بستنی‌ها را در شکلات و بادام فرو کنید تا کاکائویی شود. بستنی‌‌های شما آماده است و می‌توانید نوش جان کنید.

mersana1400

Guest
عزیزم?من طقت درس کردن ندارم میخرم?
شاید باورت نشه من انقد عاشق بستنی و‌کیم هستم روز دختر که شد مامانم رفتن یه کارتن پر برام کیم خریدن ریختن تو فریزر ...???انقد خوشحال شدم روزی سه چهار تا میخوردم

بالا