صابون ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

  • شروع کننده موضوع ? محــــدثه ?
  • تاریخ شروع

? محــــدثه ?

Guest
بچه ها تا ب حال استفاده کردین؟؟
راضی هستین
من ابروهامو برنداشتم ...دوس ندارم بردارم
یکی بگم گف صابون ابرو بزن ک مرتب باشن
 

mersana1400

Guest
من ارایشگرم بهم گفت صابون ابرو یکی زده فک کردم لیفت کرده خیلی جالب بوده
 

مژده

Guest
صابون ابرو به خاطر خواص بی نظیرش که عبارتند از پرپشت کننده ، تقویت کننده و فرم دهنده ابرو، متمایز از تمام صابون های ابرو است.

محصولات آرایشی و بهداشتی زیادی هستند که مانند ژل ابرو عمل کرده و در طول روز می توانند ابروهای شما را به بهترین و مرتب ترین حالت خود نگه دارند. با این حال استفاده از این محصولات، در طولانی مدت، می تواند خسارات جبران ناپذیری را به ابرو و پوست صورت شما وارد کند.
از سویی دیگر، استفاده از این محصولات برای افرادی که پوستی حساس دارند، توصیه نمی شود و در بسیاری از مواقع به واسطه ی حساسیت های پوستی حتی عملی نیست. استفاده از این محصولات در دراز مدت می تواند سبب چرب تر شدن پوست و کاهش کیفیت آرایش شما شوند. راه حل بهتر و کم ضررتر برای مرتب کردن و فرم دادن به ابروها، روش صابون است.
شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از متخصصان آرایش در سرتاسر دنیا “روش صابون” را برای این منظور پیشنهاد می کنند. به قلم مقاله تنظیم شده در وبسایت Life Hacker با کمک روش صابون، شما نه تنها می توانید به رشد و پرپشت شدن ابروهای خود کمک کنید، بلکه می توانید ابروهای خود را مرتب کرده و جهت خواب موهای آن ها را نیز منظم کنید

برای فرم دادن به ابروهای خود، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. در ابتدا صورت خود را به خوبی با مواد پاک کننده ی آرایشی بشویید و خشک کنید. سپس به سراغ یک قلم موی ابروی تمیز بروید و آن را کمی مرطوب کنید. توجه کنید که میزان رطوبت قلم مو نباید زیاد باشد، چرا که در این صورت صابون بسیار رقیق می شوند و استفاده از آن بر روی ابروها به کاری سخت و دشوار تبدیل می شود.
  2. از سویی دیگر، قلم مو نباید خیلی خشک باشد. پس از مرطوب کردن قلم مو آن را بر روی یک قطعه صابون جامد بکشید تا جایی که صابون به صورت یکنواخت تمام سطح قلم مو را پوشش دهد. از این قلم موی آغشته به صابون برای شانه کردن ابروهای خود استفاده کرده و موهای ابرو را به سمت بالا و خارج از ابرو هدایت کنید.
  3. اجازه دهید که صابون بر روی ابروهای شما خشک شود. پس از خشک شدن صابون، متوجه خواهید شد که بخش هایی از ابرو نیاز به تمیز کردن دارند. معمولا این اتفاق در لبه های ابرو می افتد، جایی که ممکن است دانه های سفید صابون پس از خشک شدن به چشم بخورند. برای این کار می توانید از یک دستمال مرطوب آرایشی و یا پنبه ی مرطوب استفاده کنید. به آرامی اطراف ابروهای خود را از باقی مانده های صابون تمیز کنید.

این روش، مانند بسیاری از تکنیک های موجود در دنیا، می تواند به شما کمک کند تا ابروهایی پرپشت داشته باشید که بتوانند در تمام طول روز شکل ظاهری بدون نقص خود را حفظ کنند.
وجود تکه های صابون بر روی بخش های میانی ابرو پس از خشک شدن آن، نشان دهنده ی استفاده ی بیش از حد از صابون است. نگران نباشید، با چند بار تکرار و تمرین این فرایند متوجه مقدار مناسب صابون مورد نیاز برای حالت دادن به ابروهای خود خواهید شد.
پس از چندین بار استفاده از روش صابون برای فرم دادن به ابروها و در طول مدت زمان طولانی، ممکن است متوجه شوید که ابروهای شما کمی خشک شده اند. در این صورت استفاده از روغن های طبیعی، مانند روغن نارگیل که علاوه بر نرمی موهای ابرو رشد آن ها را نیز بهبود می بخشد، توصیه می شود. شما می توانید هفته ای یک الی دو بار از روغن های گیاهی برای نرم تر کردن و فرم دادن به ابروهای خود استفاده کنید.
فرم دادن به ابروها با کمک روش صابون یکی از کم خطر ترین، ساده ترین و شاید ارزان ترین گزینه ها باشد. ماندگاری این روش از فرم دادن ابروها بسیار بالاست و ابروهای شما برای مدت زمان طولانی پرپشت و مرتب به نظر خواهند رسید. از آنجایی که خشک شدن صابون بر روی ابروها فرایندی زمان بر هست، بهتر است از شب قبل محلول صابون و آب را برای فرم دادن به ابروهای خود استفاده کنید تا با شروع روز از ابروهایی پرپشت و مرتب احساس رضایت کرده و لذت ببرید.
 

آنجِل

Guest
صابون ابرو مک خیلی خوبه!ولی اصلیش نیست الان،کلا مارکای خوب الان کم پیدامیشه.
بجاش یه صابون گلیسیرین بخر استفاده کن
 

بالا