شستن عروس هلندی در تابستان و زمستان

• شروع کننده موضوع آیلا
  • تاریخ شروع

آیلا

Guest
آموزش نحوه صحیح شستشو عروس هلندی

عروس هلندی را می‌توان به دو روش شستشو داد

قرار دادن پرنده در تشت آب یا وان
اسپری کردن آب به پرنده یا زیر دوش گرفتن
سعی کنید در هر دو روش از آب بدون کلر استفاده کنید.
قرار دادن پرنده در تشت آب یا وان: در این روش کافی است پرنده را در آب قرار داده و خارج کنید. عمق آب در این روش زیر ۱۰ سانتیمتر و زمان شستشو حداکثر ۳۰ دقیقه باشد. نیازی به دست کشیدن و خیس کردن کامل نیست. خود عروس هلندی به طور غریزی تمام پرهایش را خیس خواهد کرد. یادتان نرود که از آب ولرم استفاده کنید تا آسیبی به پرنده وارد نشود.

اسپری کردن: در این روش می‌توانید از فاصله‌ای در حدود ۲۰ سانتیمتر به پرنده آب اسپری کنید یا اینکه آن را زیر دوش آب ببرید. دوش را در حالتی تنظیم کنید که قطرات ریز از آن اسپری شود.

شستن عروس هلندی در تابستان و زمستان

در تابستان به دلیل گرمی هوا و خونسرد ماندن پرنده می‌توانید هر روز آن را حمام کنید ولی در فصول سرد برای جلوگیری از سرماخوردگی عروس هلندی، نیازی به شستشوی روزانه نیست. در زمستان، ۲ یا ۳ بار حمام در هفته، یا حتی یک ‌بار حمام هم قابل‌ قبول است.

خشک کردن عروس هلندی
برای خشک کردن عروس هلندی پس از شستشو استحمام به نکات زیر توجه نمایید.

۱. دمای منزل و محلی که پرنده در آن را متعادل نگه دارید (پنجره باز نبوده یا سیستم سرمایشی روشن نباشد)

۲. پرنده به طور طبیعی در هوا خشک شود.

۳. همیشه عروس هلندی را در طول روز شستشو کنید تا با گذاشتن قفس در معرض نور خورشید زودتر خشک شود.

۴. هیچگاه از سشوار برای خشک کردن پرنده خود استفاده نکنید. سشوار می‌تواند آسیب‌های جدی به پرنده وارد نماید.

۵. شما می‌توانید پرنده خیس را در یک حوله قرار دهید و در یک جای گرم به ارامی ودر جهت پرها پرنده را خشک کنید.

Û±Û¸-Û±Û´-Û²Û±-2Q==.jpg

استارتر
استارتر

آیلا

Guest
چرا روحیشو نداری؟
اینکه یه موجود به غیر از آدمیزاد بهت بگه
بوس بده، یا خوبی
یا سلام
بدو بیا
دوست دارم
قشنگه ک
من این آدمیزادا رو بزور میرسم بهشون آب و دون بدم حوصله داریا،،??‍♀️??‍♀️

دلبر.

Guest
من این آدمیزادا رو بزور میرسم بهشون آب و دون بدم حوصله داریا،،??‍♀️??‍♀️

اینقد خوبه
من خوشم میاد
اما خیلی رسیدگی میخواد، آره سخته
منم مجبور شدم بفروشمشون
روزی ک داشت میرفت گوشه قفس کز کرده بود ?
انگار فهمیده بود داره میره ?

بالا