دیروز یه زنه دیدم با لباسای مندرس بچه به بغل گدایی می کرد ، بعد...

دکتر خیراندیش

⭐کاربر برتر⭐
من بهش پول دادم چون

شاید براتون عجیب باشه ولی کمک به این متکدی ها حتی اگه اون ها سالم باشن و بتونن کار کنن هم خیلی مزایا داره

این فرد وقتی ببینه از گدایی پول گیرش میاد دیگه سمت کار کردن نمیره پس بازار کار برا جویندگان واقعی کار و‌شغل خالی تر می مونه ، اگه اونا به جای گدایی برن هنر و حرفه یاد بگیرن اونوقت دست زیاد میشه و هنرمند و اهل حرفه مجبوره هنر و حرفشو ارزون تر ارائه کنه

اگه تو گدایی پول گیرشون نیاد ممکنه دزدی و خفت گیری کنن و‌کلا دست به کارای خطرناک بزنن

اگه بخوان کارگری کنن تعداد کارگر زیاد میشه و اون وقت ممکنه کار برا کارگرایی که از اولشم دنبال کار بودن دیگع کمتر پیدا بشه مخصوصا کارگرای روز مزد

پس با تز روشنفکری کمک نکردن به متکدی ها رو رواج ندیم و هی تشویقشون نکنیم برن دنبال کار ، عوضش هزار تومن پول بده دستش دلش خوش باشه

دختران تابستان

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
من بهش پول دادم چون

شاید براتون عجیب باشه ولی کمک به این متکدی ها حتی اگه اون ها سالم باشن و بتونن کار کنن هم خیلی مزایا داره

این فرد وقتی ببینه از گدایی پول گیرش میاد دیگه سمت کار کردن نمیره پس بازار کار برا جویندگان واقعی کار و‌شغل خالی تر می مونه ، اگه اونا به جای گدایی برن هنر و حرفه یاد بگیرن اونوقت دست زیاد میشه و هنرمند و اهل حرفه مجبوره هنر و حرفشو ارزون تر ارائه کنه

اگه تو گدایی پول گیرشون نیاد ممکنه دزدی و خفت گیری کنن و‌کلا دست به کارای خطرناک بزنن

اگه بخوان کارگری کنن تعداد کارگر زیاد میشه و اون وقت ممکنه کار برا کارگرایی که از اولشم دنبال کار بودن دیگع کمتر پیدا بشه مخصوصا کارگرای روز مزد

پس با تز روشنفکری کمک نکردن به متکدی ها رو رواج ندیم و هی تشویقشون نکنیم برن دنبال کار ، عوضش هزار تومن پول بده دستش دلش خوش باشه
حضرت علی ع:به گداماهی نده ماهیگیری یادبده

فسیل زنده

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
من بهش پول دادم چون

منطقت تو حلق مادرانی ها😬😬

تیناجون

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
و معایبش اینکه
دیگه نمیدونی نیازمند واقعی کیه به کی کمک کنی و به کی کمک نکنی
ظاهر شهر مون خوب نیست
و در کل هر جا میری چند نفر جلوتو میگیرن و کمک میخوان و اگر ندی یه جور عذاب وجدان داری اگر هم بخوای بدی مگه میشه به همه کمک کرد
و اینکه دیگه کی هزاری قبول داره فکر کن یه روز بری بیرون ۵ نفر کمک بخوان و بخوای به هر ۵ نفر کمک کنی باید قشنگ نفری ۱۰ تومن بدی میشه روزی ۵۰ تومن اصلا مگه میتونیم روزی ۵۰ به اینو اون کمک کنیم

استارتر
استارتر
دکتر خیراندیش

دکتر خیراندیش

⭐کاربر برتر⭐
ما که زحمت کشیدیم پول دراوردیم چرا باید به گدایی که حتی شناختی ازش نداریم بدیم؟
اوون همه دلیل آوردم نوشتم حالا می پرسی چرا؟!

فرض کن تو بری ناخن کار بشی ، ماهی ده میلیون در آمد بگیری مثلا ، ماهی پنجاه تومن بدی به متکدی باز کلی پول برات می مونه ، حالا فرض کن این متکدیا هم برن کم‌کم وارد همین حرفه ی ناخن کاری بشن اونوقت در آمد تو از ده میلیون میرسه به پنج میلیون مثلا
چرا ؟ چون با تشویق قشر متکدی به کار کمکم دست زیاد میشه و مجبوری ارزون تر خدمات بدی یا کلا تعداد مشتریات کم میشه

استارتر
استارتر
دکتر خیراندیش

دکتر خیراندیش

⭐کاربر برتر⭐
ما که زحمت کشیدیم پول دراوردیم چرا باید به گدایی که حتی شناختی ازش نداریم بدیم؟
در واقع پولیه برای نگه داشتن اون فرد تو شرایطی که خودش انتخاب کرده و یه جور ممانعت براش برا ورود به بازار کار

استارتر
استارتر
دکتر خیراندیش

دکتر خیراندیش

⭐کاربر برتر⭐
و معایبش اینکه
دیگه نمیدونی نیازمند واقعی کیه به کی کمک کنی و به کی کمک نکنی
ظاهر شهر مون خوب نیست
و در کل هر جا میری چند نفر جلوتو میگیرن و کمک میخوان و اگر ندی یه جور عذاب وجدان داری اگر هم بخوای بدی مگه میشه به همه کمک کرد
و اینکه دیگه کی هزاری قبول داره فکر کن یه روز بری بیرون ۵ نفر کمک بخوان و بخوای به هر ۵ نفر کمک کنی باید قشنگ نفری ۱۰ تومن بدی میشه روزی ۵۰ تومن اصلا مگه میتونیم روزی ۵۰ به اینو اون کمک کنیم
اولا من نگفتم به همشون کمک کنیم ؛ هر ازگاهی یه مبلغی به یه متکدی که سر راه دیدیم کمک کنیم

دوما هر متکدی که می بینی مسلما فرد غنی نیست و هیچ آدمی بدون نیازی پیدا نمیشه که غرور خودشو بشکنه و جلوی دیگران کاسه ی گدایی دستش بگیره

هیچ کس دلش نمی خواد آبروش از بین بره
مگر واقعا نیازمند باشه ، حالا یه رنگ رو موی اینا ببینن میگن نه واقعا فقیر نیست!

حالا خود مردم خروار خروار ثروت دارن باز میگن نداریم ولی فقیر یه کم نت مصرف کنه میگن برو گوشیتو بفروش نون بخر و... 😑😑😑

دختران تابستان

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
a440-beggars.jpg

تیناجون

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
اولا من نگفتم به همشون کمک کنیم ؛ هر ازگاهی یه مبلغی به یه متکدی که سر راه دیدیم کمک کنیم

دوما هر متکدی که می بینی مسلما فرد غنی نیست و هیچ آدمی بدون نیازی پیدا نمیشه که غرور خودشو بشکنه و جلوی دیگران کاسه ی گدایی دستش بگیره

هیچ کس دلش نمی خواد آبروش از بین بره
مگر واقعا نیازمند باشه ، حالا یه رنگ رو موی اینا ببینن میگن نه واقعا فقیر نیست!

حالا خود مردم خروار خروار ثروت دارن باز میگن نداریم ولی فقیر یه کم نت مصرف کنه میگن برو گوشیتو بفروش نون بخر و... 😑😑😑
والله من گدا دیدم که از بالای شهر میومد پایین شهر گدایی و تو همون بالای شهر چند تا خونه داشت

استارتر
استارتر
دکتر خیراندیش

دکتر خیراندیش

⭐کاربر برتر⭐
همون دیگه منم همینو میگم گدا پروری می کنیم که رقیب پروری نکرده باشیم و کار و زندگی برا خودمون سخت نشه ، فرض یکی از اینا استعداد داشته باشه تو یه زمینه ای که تو هم استعداد داری مستعدتر از خودت باشه، اونوقت باید سگدو بزنی که شاید به گرد پاش برسی

خب خودش خواسته متکدی باشه ، به زور می خوای بیاریش تو بازار کار و زندگی رو واسه خودت و امثال خودت که از اولش کار کردنو انتخاب کردن سخت تر کنی ؟! که چی اون استعداداش نسوزع؟!

فکر می کردی من دلم برا گدا می سوزع؟

نه خیر اصلا

استارتر
استارتر
دکتر خیراندیش

دکتر خیراندیش

⭐کاربر برتر⭐
والله من گدا دیدم که از بالای شهر میومد پایین شهر گدایی و تو همون بالای شهر چند تا خونه داشت
تفریحی کار می کرد ولی اکثرا واقعا نیازمندن

حداقلش اینه که بازار کارو اشغال نمی کنن

تیناجون

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
تفریحی کار می کرد ولی اکثرا واقعا نیازمندن

حداقلش اینه که بازار کارو اشغال نمی کنن
من خودم زیاد به نیازمندان کمک میکنم البته در حد توانم و کلا از دیگران هم براشون کمک جمع میکنم ولی در کل گفتم

دختران تابستان

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
همون دیگه منم همینو میگم گدا پروری می کنیم که رقیب پروری نکرده باشیم و کار و زندگی برا خودمون سخت نشه ، فرض یکی از اینا استعداد داشته باشه تو یه زمینه ای که تو هم استعداد داری مستعدتر از خودت باشه، اونوقت باید سگدو بزنی که شاید به گرد پاش برسی

خب خودش خواسته متکدی باشه ، به زور می خوای بیاریش تو بازار کار و زندگی رو واسه خودت و امثال خودت که از اولش کار کردنو انتخاب کردن سخت تر کنی ؟! که چی اون استعداداش نسوزع؟!

فکر می کردی من دلم برا گدا می سوزع؟

نه خیر اصلا
باحرفاتون مخالفم

Firebreather

⭐⭐سوپر استار⭐⭐
اتفاقا به این تفکر تو میگن خودخواهی!

بالا