خوردن هسته زردآلو در بارداری و شیردهی

• شروع کننده موضوع مجله خبری
  • تاریخ شروع

مجله خبری

Guest
عوارض و خطرات خوردن هسته زردآلو در دوران بارداری و شیردهی چیست؟ آیا خانم های باردار و شیرده می توانند هسته زردآلو مصرف کنند یا خیر

کارشناسان موسسه ASC پیشنهاد می دهند که زنان باردار یا مادران شیرده، از خوردن هسته ی زردآلو یا سایر موادی که منبع آمیگدالین هستند به دلیل ایجاد مسمومیت سیانیدی خودداری کنند.

هسته بعضی از میوه‌ها حاوی اسیدهیدروسیانیک است که مسمومیت شدید را موجب خواهد شد.
هسته‌های آلو، هلو، سیب و زردآلو و بادام تلخ خطرناک هستند. بیشترین مقدار اسیدهیدروسیانیک در بادام تلخ وجود دارد. ۱۰۰ گرم هسته زردآلو می‌تواند باعث مرگ شخص شود. تلخی مزه هسته گویای وجود اسید هیدروسیانیک و نشانه غلظت این سم است.

مقدار اسید هیدروسیانیک بیشتر در هسته‌های آبدار که حاوی رطوبت زیاد است وجود دارد. دُز مهلک اسید هیدروسیانیک ۰،۲۴-۰،۹۷ میلی‌گرم در هر لیتر خون است.

مطابق با داده‌های سرویس اروپایی امنیت مواد غذایی، در روز می‌توان فقط نصف هسته زردآلو را مصرف کرد.

Apricot-Seeds for women.jpg

ساحلم

Guest
عوارض و خطرات خوردن هسته زردآلو در دوران بارداری و شیردهی چیست؟ آیا خانم های باردار و شیرده می توانند هسته زردآلو مصرف کنند یا خیر

کارشناسان موسسه ASC پیشنهاد می دهند که زنان باردار یا مادران شیرده، از خوردن هسته ی زردآلو یا سایر موادی که منبع آمیگدالین هستند به دلیل ایجاد مسمومیت سیانیدی خودداری کنند.

هسته بعضی از میوه‌ها حاوی اسیدهیدروسیانیک است که مسمومیت شدید را موجب خواهد شد.
هسته‌های آلو، هلو، سیب و زردآلو و بادام تلخ خطرناک هستند. بیشترین مقدار اسیدهیدروسیانیک در بادام تلخ وجود دارد. ۱۰۰ گرم هسته زردآلو می‌تواند باعث مرگ شخص شود. تلخی مزه هسته گویای وجود اسید هیدروسیانیک و نشانه غلظت این سم است.

مقدار اسید هیدروسیانیک بیشتر در هسته‌های آبدار که حاوی رطوبت زیاد است وجود دارد. دُز مهلک اسید هیدروسیانیک ۰،۲۴-۰،۹۷ میلی‌گرم در هر لیتر خون است.

مطابق با داده‌های سرویس اروپایی امنیت مواد غذایی، در روز می‌توان فقط نصف هسته زردآلو را مصرف کرد.

مشاهده پیوست 31655
دوس دارمش
خوشمزس

آیلا

Guest
خوشمزش ولی سمی:(
فکر کنم منظورش اون تلخا باش
وگرنه اون شیریناش خیلیم مفیده حتی به آدمایی که شیمی درمانی میکنن پیشنهاد میدن که دانه زردآلو بخورن
اگه سمی بودن تا الان من تو اون دنیا بودم چون کارم فقط دونه زردآلو خوردن ??

استارتر
استارتر

مجله خبری

Guest
وگرنه اون شیریناش خیلیم مفیده حتی به آدمایی که شیمی درمانی میکنن پیشنهاد میدن که دانه زردآلو بخورن
نه همون خود دونه معمولی رو میگه. با اینکه خوشمزه ست ولی یه ماده سمی داخلش داره.
این بحث سرطانش رو هم الان تکذیب کردن اگر پیج ویکی پدیای ماده آمیگدالین رو بخونی متوجهش میشی. سازمان غذا و داروی آمریکا FDA هم سمی اعلامش کرده.

استارتر
استارتر

مجله خبری

Guest
خیلی خطرناکه دیگه نخور. توی گوگل بزنی عوارض هسته زردآلو مقالاتش میاد حتما مطالعه کن

بالا