جوانمرد : ۲۰ توصیه امیرالمومنین(علیه السلام) درباره آداب غدیر

• شروع کننده موضوع پسر_جوانمرد
  • تاریخ شروع
وضعیت
این موضوع قفل شده است

پسر_جوانمرد

Guest
سلام کاربران محترم

@پسر_جوانمرد سعی میکنه اگه مطلبی در وبلاگ جدیدش به آدرس worldbook.blogix.ir منتشر میکنه در سایت مادران هم تاپیکش رو بزنه.مطالب هم کپی از سایتهای مختلف مخصوصا خبریه با ذکر منبع منتشر میکنم.در وبلاگم هر مطلبی پست میذارم و کپی هستش اخلاق و شرع حکم میکنه منبع رو ذکر کنیم.ان شاءالله که مفید واقع بشه و به درد بخوره. جوانمرد که در قید و بند عناوین کاربری طلایی و برتر و.. نیست و اصلا برام مهم نیست حتی برای پول هم حاضر نیستم در هر تاپیکی پست بذارم.بیشتر دوست دارم پستی بذارم که کمک کننده و راهگشا و یا مفید باشه.وبلاگی که در امضامه برای ارتباط با کاربرانه مخصوصا بالای صفحه وبلاگم قسمت تماس با من که مثل چالش ناشناس میتونید به صورت یکطرفه مطلب ،انتقاد،سوال و پیشنهادی دارید مطرح بفرمایید.اسم کاربری هم نگفتید مهم نیست و احتیاجی هم نیست ایمیل واقعیتون رو در قسمت تماس با من بگید.هر ایمیلی حتی چرت و همینجوری بنویسید و پیام بدید قبول میکنه و پیام ارسال میشه در قسمت پیامهای وبلاگم و میتونم بخونم و لازم شد اینجا تاپیک میزنم جواب میدم.ضمنا برای این اسمم رو در عنوان تاپیک می نویسم اونایی که بدشون میاد با دیدن اسم نیان به تاپیکای من، هم بعضیا که میخوان به تاپیکای من دسترسی داشته باشن با سرچ اسم پسر_جوانمرد یا جوانمرد در قسمت سرچ سایت، سریعتر به تاپیکای من دسترسی داشته باشن.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
۲۰ توصیه امیرالمومنین(علیه السلام) درباره آداب غدیر

1- برای اهل و عیال خود دست و دلبازی کنید و به برادران و دوستانتان نیکی کنید.

2- در مقابل این نعماتی که به شما داده شده خدا را شکر کنید.

3- دور هم جمع شوید تا خدا کارهایتان را سامان دهد.

4- به یکدیگر نیکی کنید تا خداوند دلهایتان را به هم پیوند دهد.

5- نعمت های الهی را به هم هدیه دهید، خدا ثواب هر عمل در این روز را چندین برابر عمل در اعیاد دیگر قرار داده.

6- تا جایی که در توان دارید از آنچه که خدا به شما داده به برادران و خانواده تان رسیدگی و پذیرایی کنید.

7- مهربانی به همدیگر در این روز، رحمت و رافت خداوند را جلب می کند.

8- نیکی در این روز اموال را زیاد می کند و عُمر را می افزاید.

9- در میان یکدیگر خوشرو باشید.

10- در دیدار یکدیگر، اظهار شادمانی کنید.

11- به کسی که بر خیر شما امید دارد، افزون بر آن بدهید.

12- به ناتوانان همچون خود و هر قدر که از دستتان بر می آید و برایتان امکان دارد، بخورانید.

13- خرج کردن یک درهم در این روز، پاداش 100 هزار درهم در روزهای دیگر و حتی بیشتر دارد.

14- هر کسی مومنی را افطار دهد انگار به یک میلیون نبی و صدیق و شهید افطار داده است.

15- چون همدیگر را دیدید، دست بدهید و سلام کنید و نعمت امروز را به هم تبریک بگویید.

16- اگر کسی از آغاز دنیا تا پایانش، روزها را روزه بگیرد و شبهایش را احیا بگیرد، به پای ثواب روزه این روز ، اگر خالصانه باشد نمیرسد.

17- و هر کس برای برادرانش قرض بگیرد (برای حل مشکل آنها واسطه شود) و به آنها کمک نماید، من از سوی خدا ضامنم که اگر زنده بماند، بدهی اش را بپردازد و اگر قبضِ روحش کند، خداوند خود قرض او را به عهده بگیرد.

18- هر کس در این روز پیش از درخواست برادرش به یاریش بشتابد و از سر رغبت به او نیکی کند، پاداش کسی را دارد که این روز را روزه و شبش را احیا گرفته است.

19- این سخنان را حاضران به غایبان و شاهدان به آیندگان برسانند.

20- توانگر به دیدن فقیر برود و نیرومند به دیدن ناتوان برود.

مصباح المتهجد ج 2، 757-758 نقل از کانال تلگرامی cheragh_e_sabz2@

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا