جوانمرد : نکات طلایی برای خرید سهام که باید به آن توجه کنیم

وضعیت
این موضوع قفل شده است

پسر_جوانمرد

⭐کاربر فعال⭐
ارسال ها
300
جنسیت
آقا
سلام کاربران محترم

@پسر_جوانمرد سعی میکنه اگه مطلبی در وبلاگ جدیدش به آدرس worldbook.blogix.ir منتشر میکنه در سایت مادران هم تاپیکش رو بزنه.مطالب هم کپی از سایتهای مختلف مخصوصا خبریه با ذکر منبع منتشر میکنم.در وبلاگم هر مطلبی پست میذارم و کپی هستش اخلاق و شرع حکم میکنه منبع رو ذکر کنیم.ان شاءالله که مفید واقع بشه و به درد بخوره. جوانمرد که در قید و بند عناوین کاربری طلایی و برتر و.. نیست و اصلا برام مهم نیست حتی برای پول هم حاضر نیستم در هر تاپیکی پست بذارم.بیشتر دوست دارم پستی بذارم که کمک کننده و راهگشا و یا مفید باشه.وبلاگی که در امضامه برای ارتباط با کاربرانه مخصوصا بالای صفحه وبلاگم قسمت تماس با من که مثل چالش ناشناس میتونید به صورت یکطرفه مطلب ،انتقاد،سوال و پیشنهادی دارید مطرح بفرمایید.اسم کاربری هم نگفتید مهم نیست و احتیاجی هم نیست ایمیل واقعیتون رو در قسمت تماس با من بگید.هر ایمیلی حتی چرت و همینجوری بنویسید و پیام بدید قبول میکنه و پیام ارسال میشه در قسمت پیامهای وبلاگم و میتونم بخونم و لازم شد اینجا تاپیک میزنم جواب میدم.ضمنا برای این اسمم رو در عنوان تاپیک می نویسم اونایی که بدشون میاد با دیدن اسم نیان به تاپیکای من، هم بعضیا که میخوان به تاپیکای من دسترسی داشته باشن با سرچ اسم پسر_جوانمرد یا جوانمرد در قسمت سرچ سایت، سریعتر به تاپیکای من دسترسی داشته باشن.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک کارشناس بازار سرمایه به بیان نکات مهمی که خریداران در هنگام خرید سهام باید به آن توجه کنند پرداخت.


مهدی دلبری کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران برای خرید سهامشان باید به نکات زیر توجه کنند.
افق زمانی بلند مدت برای سرمایه گذاری
دلبری تصریح کرد: افق زمانی کوتاه مدت برای سرمایه گذاری ۳ یا ۶ ماه است و ما به سرمایه گذاران توصیه می‌کنیم که از سرمایه گذاری در کوتاه مدت بپرهیزند و با افق زمانی بالاتر از ۶ ماه وارد بازار سرمایه شوند و ترجیحا افراد برای سرمایه گذاری با افق کوتاه مدت به سمت سپرده گذاری و اوراق مشارکت حرکت کنند. وی افزود: در بازار سرمایه باید افراد دید بلند و میان مدت داشته باشند.
سرمایه گذاران از تصمیمات هیجانی دوری کنند
این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: سرمایه گذاران نباید هیجانی تصمیم بگیرند و باید از رفتار‌های هیجانی در بازار پر ریسکی مثل بازارسرمایه بپرهیزند.
وی افزود: ریسک نوسانات در بازار سرمایه بسیار بالا است و حوادث لحظه‌ای بسیاری در بازار سرمایه رخ می‌دهد، اگر سهامدار از نظر روانی هیجان بسیار زیادی داشته باشد، در تصمیمات سرمایه گذاری خودش دچار اشتباه می‌شود؛ بنابراین باید بتواند بر رفتار و تصمیمات خودش برای معاملات کنترل داشته باشد.
ورود به بورس همراه با آموزش
دلبری تصریح کرد: افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند یا تازه وارد هستند باید آموزش ببینند، سهامداران باید تلاش کنند تا مهارت لازم و آموزش‌های تکنیکالی، بنیادین و رفتاری را یاد بگیرند.
وی افزود: این مهارت‌ها معمولا با تمرین به دست می‌آید نه با آموزش چند ساعته، آموزش یک پروسه یک یا دو سال است و باید آموزش همراه با مطالعه صورت بگیرد.
این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: منظور از مطالعه، بررسی گزارش ماهانه و سالانه، سود و زیان ۳ ماه شرکت‌ها و مجامع است.
وقت کافی برای تحلیل
دلبری تاکید کرد: افرادی که وارد بازار سرمایه می‌شوند باید زمان کافی برای مطالعه داشته باشد و صرفا بر اساس شایعاتی که به گوش می‌رسد، تصمیم نگیرند و برای به دست آوردن اطلاعات صحیح وقت بگذارند؛ و اکثر افراد بی تجربه به دنبال سود‌های کوتاه مدت هستند و با توجه به شایعات دست به تصمیم برای خرید و فروش می‌زنند و بعد از متضرر شدن از بازار سرمایه خارج می‌شوند.
تنوع در پرتفوی سرمایه گذاری
این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: سهامداران باید در پرتفوی سرمایه گذاریشان تنوعی از دارایی را داشته باشند.
وی افزود: افرادی که وارد بازار سرمایه می‌شوند، قرار نیست تمام داراییشان را وارد سهام کنند و فقط سهام بخرند، بلکه می‌توانند دارایی‌های مختلفی مثل سپرده، اوراق و حتی در طلا سرمایه گذاری کنند و یک بخشی را هم به سهام اختصاص بدهند، اما باید سهامشان نیز از صنایع مختلف تشکیل شود. دلیل خرید سهم از چندین صنایع مختلف این است که سهمی با توجه به یک شرابط ممکن است دچار ضرر شود و اگر سهامدار فقط این سهم را داشته باشد زیان می‌کند و البته تنوع در سهام نقد شوندگی را نیز افزایش می‌دهد.
بر اساس میزان ریسک پذیری پرتقوی تشکیل دهیم
دلبری تشریح کرد: افراد درجه‌های متفاوت ریسک پذیری دارند و بر اساس آن می‌توانند، سبد دارایی هایشان را تشکیل دهند، برای مثال فردی که ریسک پذیری نسبتا بالایی دارد می‌تواند بیشتر سبد دارایی اش را از سهام تشکیل دهد.
تازه وارد‌ها به صورت غیر مستقیم وارد بازار سرمایه شوند
افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه می‌شوند، بهتر است تا مدت کوتاهی به صورت غیر مستقیم خرید و فروش کنند و معاملات به صورت غیر مستقیم را به افرادی که اطلاع و زمان کافی دارند توصیه می‌کنیم.
وی افزود: روشهای غیر مستقیم هزینه‌ای یک یا دو درصدی دارد، ولی به جای آن نقدشوندگی را برای سهامدار تضمین می‌کند و از این لحاظ که مدیران حرفه‌ای و حقوقی در این صندوق‌ها در حال فعالیت هستند، می‌تواند این امید را به سهامداران بدهد که زیاد دچار نوسان نشوند. بازار سرمایه معمولا به افرادی که صبور هستند بازده خوبی می‌دهد.
منبع: همشهری آنلاین
 

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا