جوانمرد : جهنم

وضعیت
این موضوع قفل شده است

یوری_بویکا

⭐کاربر فعال⭐
عضویت
Nov 12, 2021
جنسیت
آقا
جهنم

💥💥از مهمترین اوصافی كه قرآن برای دوزخ بيان كرده می توان به سوزندگی بسيار شديد آتش آن اشاره كرد. خداوند در آيه81 سوره توبه می فرمايد: (قل نار جهنم اشد حرا لو كانوا يفقهون)؛ بگو آتش دوزخ بسيار سوزنده است اگر می فهميدند.

💥💥 واژه فقه كه در اين آيه به كار رفته عمق فاجعه را به تصوير می كشد؛ زيرا فقه به معنای فهم و درك دقيق و عميق مسأله است. به اين معنا كه اگر عمق فاجعه را درك می كردند اين گونه رفتار نمی كردند و بسيار احتياط آميزتر از اين در دنيا رفتار می كردند؛ 💥💥

💥💥زيرا آتش دوزخ آن چنان سوزناك است كه كسی را طاقت تحمل آن نيست؛ (بقره آيه 175 و فرقان آيه 11تا 14) شدت، حدت و عظمتی كه فوق تصور و درك آدمی است. (مدثر آيه 26 تا 28 و نيز قارعه آيه 9 تا11).💥💥💥

💥💥 اين آتش، درون و جان آدمی را می سوزاند و آتشی است كه در دل ها لهيب می كشد. (همزه آيات 6 و 7) شراره بزرگ آن دارای شاخه های گوناگونی است (مرسلات آيه 30 تا 32) و در بزرگی و عظمت همانند كاخ ها و قصرها به آسمان می رود.
💥💥آتش آن زرد گون است و از اين بابت گويی كه شتران زرد رنگ هستند كه به آسمان می روند. آن چنان لهيب و بزرگ است (اعلی آيه 12) كه صدای مهيب و خروش هولناكش دل ها را به وحشت و هراس می انگيزد. (فرقان آيه 11 و 12 و نيز ملك آيه 6 و 8) 💥💥

💥💥اين كوه های عظيم و بزرگ آتش كه لهيب می كشد آن چنان انبوه و به هم پيوسته است كه هرگز لحظه ای به خموشی نمی گرايد. (كهف آيه 29 و زمر آيه 16 و مرسلات آيه 30 و 33)
بزودی آن ها را به آتشی درآوریم که هر بار پوستشان پخته شود پوستی دیگر برجایش نهیم،

تا عذاب را به طور کامل بچشند. بی شک خداوند شکست ناپذیر حکیم است.

🌺 سوره نسا آیه 56

-------------------------------------
🌟عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نكنيم 🌟

💥ای گناهكاران نگران نباشيد و هرچه زودتر توبه كنيد

سوره زمر آيه 53
💕💕
بگو: «اى بندگان من كه بر نفس خویش اسراف (و ستم) كرده ‏اید! از رحمت خداوند مأیوس نشوید، همانا خداوند همه‏ گناهان را می بخشد، زیرا كه او بسیار آمرزنده و مهربان است.»💕💕نقل شده از کانال تلگرامی عالم پس از مرگ به نشانی Pas_As_Marg@امام علی علیه السلام:

آیا کسی هست که پیش از فرا رسیدن مرگش، از خواب (غفلت، سرگرمی و دل مشغولی های بیهوده) بیدار شود؟
(غررالحکم حدیث 2751)
----------------------------------------------------------------------------
کاربران محترم به هیچ وجه تاپیکام رو لایک نکنید (نه لایک نه ایموجی دیگه).اگر تاپیک مفید بود به جای لایک، یک صلوات بفرستید و ثوابش رو اهدا کنید به روح شهدای کربلا.ضمنا کاربران محترم و خواننده های مهمان تاپیکایی که میزنم مطالبش در هم هست با مطالب بیشتر.کافیه در آدرس بار مرورگرتون این نشانی رو worldbook.blogix.ir تایپ کنید تا وارد وبلاگ بشید.حسن ختام تاپیک چند صلوات پرفضیلت و پرثوابه که میتونید بفرستید و هر از گاهی ثوابش رو اهدا کنید به اهل بیت علیهم السلام(هدیه کردن صلوات و نیکی ها به اهل بیت موجب رضای الهی و نزدیکی بیشتر ما به خداوند میشه). امواتتون رو هم فراموش نکنید که دستشون از دنیا کوتاهه و چشم انتظار خیرات و نیکی های ما هستند و صلوات یکی از بهترین اعمال و احسان هایی هست که در حق اموات انجام میدیم. پسر_جوانمرد رو هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارید.

salavat2.png

اَللهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَّ عَلی آلِ مُحَمَّدٍ کَمَا صَلَّیتَ عَلی اِبراهیمَ وَ عَلی آلِ اِبراهیمَ اِنَّکَ حَمیدٌ مَّجِیدٌ.

اَللهُمَّ بَارِک عَلی مُحَمَّدٍ وَّ عَلی آلِ مُحَمَّدٍ کَمَا بَارَکتَ عَلی اِبراهیمَ وَ عَلی آلِ اِبراهیمَ اِنَّکَ حَمیدٌ مَّجِیدٌ.

خداوندا بر محمد و آل محمد درود فرست، همان گونه که بر ابراهیم و آل ابراهیم درود فرستادی، راستی که تو ستوده شده و بزرگواری.
خداوندا بر محمد و آل محمد برکت نازل فرما، همان گونه که بر ابراهیم و آل ابراهیم برکت نازل فرمودی، به راستی که تو ستوده شده و بزرگواری.
 

وضعیت
این موضوع قفل شده است
بالا