تمام نکاتی که باید برای پخت مربا بدانید

دخترمهتاب🌙

کاربر جدید
🍧نکات پخت مربا

🥣استفاده از قابلمه مناسب

🍒برای پخت مرباها از قابلمه با حجم مناسب استفاده کنید، سعی کنید قطر قابلمه ای که انتخاب میکنید بزرگ و دیواره اون ترجیحا کوتاه باشه.
اگر مرباها رو در قابلمه با قطر کم درست کنید، میوه ها روی هم تلمبار میشن و زمان پخت آن طولانی میشه و در نتیجه طعم و رنگ زیبای خودشو از دست میده!
هر بار هم نهایتا تا دو کیلو میوه رو مربا کنید. بیشتر از این حجم واقعا نتیجه رو خراب میکنه.
من هر بار نیم کیلو میوه رو گلچین میکنم، اینجوری مدت زیادی هم مربام نمیمونه و همیشه تازه درست میکنم.
میوه و شکر رو که داخل قابلمه ریختین (یا شربت رو، برای مرباهای مجلسی) یک عدد لیمو ترش رو برش بزنید و به دیواره قابلمه بمالید، این کار از شکرک زدن شهد به دیواره قابلمه جلوگیری میکنه.

🍎قوام مربا

🍒مسئله خیلی مهم دیگه قوام اومدن مرباست، اگر به اندازه کافی قوام نداشته باشه بعد از ۱۲ ساعت شهد شل میشه و اگر اونو توی فریزر بذارید یخ میزنه.
برای رفع این مشکل میتونید بعد از یخ زدایی مربا، میوه های پخته را از شربت خارج کرده و شربت را مجددا بجوشانید تا قوام لازم را پیدا کند.
سپس اجازه دهید به دمای محیط برسد و میوه ها را به آن اضافه کنید.(این حالت بیشتر برای مرباهای مجلسی امکان پذیرِ)
برای همین اجازه میدیم مربا توی همون قابلمه ۱۲ ساعت بمونه .
اگر شهدش بعد از گذشت این تایم شل بود، میوه ها رو با کفگیر سوراخ دار از شهد جدا کنید و شربت رو قوام بیارید.🍐

🍧شکرک زدن مربا🍧

🍭اگر زیاده از حد مربا را بجوشانید شربت زیادی قوام آمده و بعد از مدتی آن شکرک میزند.

🍮برای رفع شکرک زدن آن کافیست بسته به حجم آن نصف یا یک لیوان آب جوشیده و یک قاشق سوپ خوری آب لیموی تازه به آن اضافه کنید و بعد از اینکه مربا چند جوش زد، حرارت را خاموش کنید.

بالا