تلنگرانه?

• شروع کننده موضوع رها
  • تاریخ شروع

Yegi

Guest
عزیزم یعنی شما دین اسلامو قبول دارین بدون حکم حجاب
بله همینه
البته فکر نکنم بتونیم صحبت کنیم بحث مذهبی ممنوعه اینجا
و درضمن فایده نداره چون نه شما میتونی منو قانع کنی نه من شمارو :/

استارتر
استارتر

رها

Guest
کاش کاری به چگونگی روش و زندگی دیگران نداشتیم
کاش سرمون تو کار خودمون بود و تموم تلاشم برای اصلاح و درست کردن خودمون بود
و دخالت رو کنار میزاشتیم
تا به اعقاید شخصیمون توهین نشه ❗️
بله عالیه هر کسی به فکر خودش باشه
ولی اینم خوبه تلنگرهای مفید تو هر زمینه ای که هست به هم بزنیم
حالا میخواد تو پزشکی و سلامتی باشه روانشناسی باشه زیبایی باشه یا حتی دینی باشه
من نظرم اینه پیروان یک دین واحد قائل به احکام مشترک باید باشن غیر این باشه تعجب داره

*Zhakaw*

Guest
بله عالیه هر کسی به فکر خودش باشه
ولی اینم خوبه تلنگرهای مفید تو هر زمینه ای که هست به هم بزنیم
حالا میخواد تو پزشکی و سلامتی باشه روانشناسی باشه زیبایی باشه یا حتی دینی باشه
من نظرم اینه پیروان یک دین واحد قائل به احکام مشترک باید باشن غیر این باشه تعجب داره
نه تعجب نداره اصلا
کاش به جایی به فقط جا آوردن امر به معروف و نهی از منکر روی سایر اصول دین هم تمرکز کنیم
دقیقا همه دعوا ها و اختلاف ها و بی زار ساختن عموم مردم از دین به خاطر همین یکه حرف زدن و جمع رو به توپ بستنه
هر کی هر جوری که دلش میخواد زندگی کنه به ما چه
ما خودمون رو رو درست کنیم شاهکار کردیم
انقدر اصرار شده سر این موضوع که حتی کوچک ترین نصیحت هم مردمو عصبی میکنه
نون نداریم بخوریم میگن حجاب مهم تره شرایط زندگی روز به روز بیشتر گند میخوره بهش میگن حجاب مهم تره

استارتر
استارتر

رها

Guest
بله همینه
البته فکر نکنم بتونیم صحبت کنیم بحث مذهبی ممنوعه اینجا
و درضمن فایده نداره چون نه شما میتونی منو قانع کنی نه من شمارو :/
دوست داشتم باهات صحبت کنم
شاید من دارم اشتباه میکنم
بحث اصلا قانع کردن نیست
یک بحث محترمانه است همین
عزیزم حتی اگه اسلامو قبول داری ووحجاب نه
نمیشه که اسلامو قبول داشته باشی حضرت فاطمه رو نه و پیامبر نه
یه لحظه فکر کن ببین به نظر خودت نظر این افراد که تو دین ما شاخص و الگو هستند در این مورد چی میتونه باشه

استارتر
استارتر

رها

Guest
نه تعجب نداره اصلا
کاش به جایی به فقط جا آوردن امر به معروف و نهی از منکر روی سایر اصول دین هم تمرکز کنیم
دقیقا همه دعوا ها و اختلاف ها و بی زار ساختن عموم مردم از دین به خاطر همین یکه حرف زدن و جمع رو به توپ بستنه
هر کی هر جوری که دلش میخواد زندگی کنه به ما چه
ما خودمون رو رو درست کنیم شاهکار کردیم
انقدر اصرار شده سر این موضوع که حتی کوچک ترین نصیحت هم مردمو عصبی میکنه
نون نداریم بخوریم میگن حجاب مهم تره شرایط زندگی روز به روز بیشتر گند میخوره بهش میگن حجاب مهم تره
پس دین مشترک باقی نمیمونه هر کسی پیرو دین شخصی خودش با احکام خوش آمد خودشه در این صورت تعجبی نداره حق با شماست
اینم قبول دارم که کار از جایی خراب شد همه چیزو با هم قاطی کردیم هر چیزی جای خودش باید درست باشه اگه جایی از دین درست اجرا نشد دلیل بر خراب کردن جاهای دیگه نیست
بنده به کسی نه توهین کردم و نه...صرفا اشتراک یک تلنگر بود که به دلم نشست

استارتر
استارتر

رها

Guest
شما یه آیه از قرآن پیدا کن که از این چرت و پرتا بگه بعدش بیا صحبت کنیم?
???

ایتادوری

Guest
هرکی خودش میدونه و خدای دل خودش

ایتادوری

Guest
خود خدا همچین چیزی نگفته
البته اگه معتقد به پیامبرش و کتاب آسمونیش باشین
خدا گفته دخالت کنید تو زندگی مردم؟گفته قضاوت کنید؟گفته پشت سر بقیه حرف بزنید؟

البته که معتقد به پیامبر و کتاب آسمونیشم و بخاطر همینه که قضاوت نمیکنم پوشش مردم رو .
مسلمون بودن اینه که از عمق وجودت به خدا ایمان داشته باشی و وجود خدارو حس کنی نه مثل یه ربات هرچی تو ذهنت میکننو حفظ کنی
و بعد بیای اینجا بریزی تو مغز ماها

آخرین ویرایش:
استارتر
استارتر

رها

Guest
خدا گفته دخالت کنید تو زندگی مردم؟گفته قضاوت کنید؟گفته پشت سر بقیه حرف بزنید؟

البته که معتقد به پیامبر و کتاب آسمونیشم و بخاطر همینه که قضاوت نمیکنم پوشش مردم رو .
مسلمون بودن اینه که از عمق وجودت به خدا ایمان داشته باشی و وجود خدارو حس کنی نه مثل یه ربات هرچی تو ذهنت میکننو حفظ کنی
و بعد بیای اینجا بریزی تو مغز ماها
یه کم آرووم تر تا بهت برسم
الان حرف شما قضاوت نیست؟
تو کدوم پستم اجازه دخالت و قضاوت و غیبت دادم و گفتم خدا گفته؟؟؟؟
خدا تو کتابش گفته اگه ایمان آوردید عمل صالح انجام بدین و‌گرنه شما ایمان نیاوردید و فقط به زبون میگید که مسلمانیم
خدا تو کتابش به زن های مسلمان حکم حجاب واااجب کرده
خدا تو کتابش گفته که همدیگرو امر به معروف کنید
وگرنه زندگی شخصی شما به کسی مربوط نیست ولی جایی که تو اجتماعه و حقوق اجتماعی محسوب میشه حتی خدا این حکم واجب کرده که بی تفاوت نباشین نسبت به گناه تو جامعه
شما نمیخوای حجاب داشته باشی روزه بگیری و....تو خونه خودت آزادی ولی وقتی اومدی تو جامعه آزاد نیستی
درک این موضوع سخت نیست
هیچ حرفی رو هم از رو عقیده و نظر شخصی نگفتم همشون احکام کتاب خدا و حرف های پیامبرشه اگه هنوزم تردید داری با سند بگم

ایتادوری

Guest
یه کم آرووم تر تا بهت برسم
الان حرف شما قضاوت نیست؟
تو کدوم پستم اجازه دخالت و قضاوت و غیبت دادم و گفتم خدا گفته؟؟؟؟
خدا تو کتابش گفته اگه ایمان آوردید عمل صالح انجام بدین و‌گرنه شما ایمان نیاوردید و فقط به زبون میگید که مسلمانیم
خدا تو کتابش به زن های مسلمان حکم حجاب واااجب کرده
خدا تو کتابش گفته که همدیگرو امر به معروف کنید
وگرنه زندگی شخصی شما به کسی مربوط نیست ولی جایی که تو اجتماعه و حقوق اجتماعی محسوب میشه حتی خدا این حکم واجب کرده که بی تفاوت نباشین نسبت به گناه تو جامعه
شما نمیخوای حجاب داشته باشی روزه بگیری و....تو خونه خودت آزادی ولی وقتی اومدی تو جامعه آزاد نیستی
درک این موضوع سخت نیست
هیچ حرفی رو هم از رو عقیده و نظر شخصی نگفتم همشون احکام کتاب خدا و حرف های پیامبرشه اگه هنوزم تردید داری با سند بگم
حالا چه اسراری هم داری منو قانع کنی!!!
بی‌خیال قصد ندارم اعتقاداتمو تحمیل کنم ،به طرز فکرت هم احترام میزارم

آخرین ویرایش:
استارتر
استارتر

رها

Guest
حالا چه اسراری هم داری منو قانع کنی!!!
بی‌خیال قصد ندارم اعتقاداتمو تحمیل کنم ،به طرز فکرت هم احترام میزارم
من اصرار ندارم شما رو قانع کنم
تو تاپیک‌من پست گذاشتین و نظر دادین منم نظرمو گفتم
یادتون باشه کسی که از رو پوشش یه نفر کل شخصیتشو قضاوت میکنه یه جای مسلمونیش میلنگه
بحث ما رو کل شخصیت یه شخص نیست چه بسا در مجموع از من نوعی بهتر باشه
بحث رو همون عمل مورد نظره که درست نیست هم از نظر فرهنگ پیشینه امون هم قانون کشورمون هم احکام دینمون
موفق باشین?

ایتادوری

Guest
من اصرار ندارم شما رو قانع کنم
تو تاپیک‌من پست گذاشتین و نظر دادین منم نظرمو گفتم
یادتون باشه کسی که از رو پوشش یه نفر کل شخصیتشو قضاوت میکنه یه جای مسلمونیش میلنگه
دمت گرم دقیقا منظور منم همینه
گاها پیش اومده اون ادمی که حجاب معمولی داشته تا اون ادمی که هرچی گفتن گوش داده بدون اینکه دربارش تحقیق کنه و از ته دلش به خدا ایمان داشته ولی با حجاب بوده ،مسلمون تر بود
از روی ظاهر نمیشه دین و ایمون کسی و بسنجی.

استارتر
استارتر

رها

Guest
دمت گرم دقیقا منظور منم همینه
گاها پیش اومده اون ادمی که حجاب معمولی داشته تا اون ادمی که هرچی گفتن گوش داده بدون اینکه دربارش تحقیق کنه و از ته دلش به خدا ایمان داشته ولی با حجاب بوده ،مسلمون تر بود
از روی ظاهر نمیشه دین و ایمون کسی و بسنجی.
درسته عزیزم
ما هم همچین حرفی نزدیم
ولی خب این دلیل نمیشه چون کل شخصیت یه بی حجاب ممکنه بهتر باشه بی حجابیش هم تایید بشه یا مشکلی نداشته باشه
قطعا حجاب یک ارزش دینی و یک ادب اجتماعی و یک فرهنگ که هر کسی که بهش پایبنده جدا از بقیه ی اعمالش در اون زمینه ی خاص هم رضایت خدا رو داره هم نشان از ادب اجتماعیشه که به قانون و فرهنگ دیرینه ی کشورش احترام گذاشته.
خدا به هممون کمک کنه در همه ی زمینه های دینمون که پذیرفتیم رضایتشو بدست بیاریم و یک مسلمون واقعی باشیم.

fatemex

Guest
الله اکبر
اون حدیثه خیلی قشنگ بود. راسته واقعا
من خیلی دوست دارم اعتقاد داشته باشم و خدا هدایتم کنه. سعی میکنم بهتر زندگی کنم و مسلمون بهتری باشم

• تاپیک جدید
  • بروز شده
  • پربازدید امروز
بالا