ترفندهای جلوگیری از چربی گرفتن گاز ووسایل

• شروع کننده موضوع بانوی عمارت
  • تاریخ شروع

بانوی عمارت

Guest
زنگ خانه داری⏰
ترفندهای جلوگیری از چربی گرفتن گاز ووسایل ?

? اول اینکه همیشه وقتی میخوام مرغ ماهی یا سیب زمینی سرخ کنم داخل یک قابلمه ی بزرگ اینکار رو انجام میدم که روغن بیرون نپاشه دراین مورد مواظب دستتون باشید به لبه ی قابلمه نگیره وبسوزه.
?دوم با شعله ی متوسط وکم کار میکنم .
?اگر غذا سرریز شد یا موقعی که غذا رو آماده ی طبخ میکنم گاز کثیف شد ظرف رو روی شعله ی دیگه ای قرار میدم و اون قسمت رو تمیز میکنم که هنگام پخت چربیها سوخته وعمیق نشه .
?کتری قوری یا سماور رو از روی گاز برمیدارم که موقع پخت وپز چربی نگیره .
?موقع کشیدن غذا این کار رو روی گاز انجام نمیدم قابلمه هارو روی کانتر یا میز یا روی زیرانداز روی زمین میذارم و غذا رو میکشم .کشیدن غذا روی گاز باعث کثیف شدن گاز میشه .
?همیشه روی جا ادویه و وسایل کنار گاز یک پارچه پهن میکنم تا نیاز به شستشوی زود به زود نداشته باشند .

?? @ideKhaneedari

استارتر
استارتر

بانوی عمارت

Guest
برای براق كردن گاز استیل از مقداری روغن بدن فیروز استفاده کنید گاز مثل روز اولش براق و تمیز میشه اصلا هم چرب نمی شه ...

#نکات خانه داری ?

استارتر
استارتر

بانوی عمارت

Guest
??
نظافت سرشعله ی اجاق گاز و چدن :
سرشعله ها رو توی ی ظرف پلاستیکی بزارین و آب روشون بریزید چند دقیقه صبر کنید
و بعد صابون رنده شده رو بریزید.
فقط چند دقیقه صبر کنید تا صابون ها توی آب حل بشن (نه اینکه چندساعت بزارین!) اگه زیاد بمونن سرشعله هاتون سیاه میشن! از ما گفتن ?
ولی حالا اگه سرشعله هاتون سیاه شد توی سرکه سفید و جوش شیرین بزارید بمونه یک ساعت بعد با سیم بکشید روش ??
با سیم ظرفشویی شروع کنید به شستن سرشعله ها ??
آب کشی کنید و بزارید خشک بشن...
این ترفند رو واسه چدن گاز هم میتونین استفاده کنید ??

استارتر
استارتر

بانوی عمارت

Guest
?بجای استفاده از وایتکس از مخلوط سرکه سفید ،اب و تاید استفاده کنید فوق العادس و برای از بردن چربی ها و لکه عالیه ، میتونید برای سفید کردن سینک و ظروف ، شستن حمام ،دستشویی،کف آشپزخانه،سرامیک های خانه،دیوار ها،تمیز کردن هود و گاز ،گردگیری و... ازش استفاده کنید ،هیچ ضرری هم نداره
و در کل یه ضد عفونی‌کننده عالی هست

استارتر
استارتر

بانوی عمارت

Guest
سرکه" قاتل جرم و چربی آشپزخونه ی شما?

برای تمیز کردن چربی های روی اجاق گاز و دیوارهای آشپزخانه یه پارچه رو به سرکه آغشته کنید و اجاق گازتون رو باهاش تمیز کنید، خیلی بهتر و آسون تر تمیز می شه ☺️ #شیمیایی هم؟؟؟؟؟؟؟ نیست ☢️❌ ?

?❤@khaneedary

استارتر
استارتر

بانوی عمارت

Guest
طریقه تمیز کردن گاز #شیشه ای
اول اینکه توصیه میکنم تازه عروس اصلا #گاز شیشه نگیرن
من.
خودم با اب سرکه وجوش شیرین تمیز میکنم هفته یکبار بر اساس برنامه ریزی #هفتگیم ولی هر روز بعد وعده غذایی با اسپری مجبورم آب و سرکه و دستمال شیشه پاکن #نایژه تمیز میکنم

اگر هم چربی به چدن و یا گازتون چسبیده جوش شیرین و سرکه رو بریزین حدودا نیم ساعت تحمل کنید پاک میشه

دستمال شیشه پاکن نایژه خیلی کاربرد برای گازهای شیشه داره و راحت پاک میکنه.

?✨?✨?✨?

❤️?

بالا