بیاین استخاره یاد بدم هر سوالی هم داشتید تا ساعت 12 هستم جواب میدم

• شروع کننده موضوع ساحلم
  • تاریخ شروع

ساحلم

Guest
اول میخوام بگم استخاره چیه؟؟

استخاره چیزیه که وقتی بین دوتا کار گیر کردی که نمیدونی کدومو انتخاب کنی استخاره میگیری یا نمیتونی دوتا کار رو با هم انجام بدی استخاره میگیری مثال اسونی میزنم مثلا میخوای برای محرم شام بدی به تکیه با دست نیازمندو بگیری چون هزینش سنگین میشه تو نمیدونی کدومو اتنخاب کنی ستخاره میگیری که کدومشون انجام بدی

اینم بگم استخاره برای کار حرام یا هر چیزی که کار درستی نیست از نظر دینمون اشتباه در میاد

استخاره فقط یکبار درست میاد بار دوم اشتباه یعنی شما یه استخاره گرفتین میبینید به میلتون نیست میگی من دوباره میگیرم میگیرید اون دیگه درست نیست فقط همون بار اول درسته

استخاره باید خود شخصی که نیاز داره بگیره اگر بلد نبود یا یه مشکل دیگه ایی داشت مثل اینکه وضو اشتباه در بیاد یعنی بدن نجس باشه و اگر نیاز فوریداشته به یه شخصی باید بده که مشکلشو ندونه اگه اون شخص بدونه مشکلشو و براش استخاره بگیره بازم اون استخاره اشتباه

پس اگه میخواین بدین به کسی نباید طرف مشکلتو بدونه

و نکته بعد اینه که اون طرف که براتون داره استخاره میگیره وقتی دعارو داره میخونه نباید قران باز باشه

اگه دعا داخل کتاب استخارتون بوده مثل من نباید تا طرف نییت نکرده کتابو ببندین

حتما باید طرف نییتشو کرد شما کتاب و ببندین

اگه کتاب ندارید با قران کسی داره براتون میگیره بگید درقرانو ببنده تا شما نیتتو کنی اون باز کنه

زمانیکه دارین استخاره میگیرین یا دعا رو میخونید اصلا نباید حرف بزنید مثل نماز

مثالم از نماز چی بود الان میگید یانه ؟؟؟

مثلا سر نماز بودید یه چیزی میشه شما با حرکت دست یا ابرو برای طرف اشاره میدید حرف نمیزنید ولی فقط اشاره میدید اینم برای کار ضروری هست مثلا یه بچه داره میره سمت کتری داغ شما یا نمازتو میشکنید میرید برش میدارید یا با حرکت دست یا صورت اشاره میدید نرید ....استخاره هم همینه فقط درصورت نیاز اشاره میکنید

و نکات اصلی استخاره : شما حتما باید بدنتون پاک باشه نباید نجس باشه یعنی غسل دارین بر گردنتون همه رو باید ادا کنید

اینم میگم که بعضی هاتون مثل بعضی از افرادی که دورو اطرافم هست مثلا لاک میزنن یا هرچیزی میزنن قشنگ پاک نمیکنن میرن غسل میکنن فکر میکنن درسته غسلشون ولی نمیدونن اون غسل کامل کامل اشتباه هست ولا خانواده ما یاد دادن اگه میخوای لاک بزنی بزن اما موقع غسل نباید یکذره حتی یه نقطه لاک نباید باشه

و از مطلبمون دورنشیم حتما باید بدن پاک باشه غسلی نباشی باید بدنت پاک باشه لباس باید پاک باشه

و از همه مهتر باید رو به قبله باشی و چهارزانو بشنی مثلا سفره جا نباشه برای نشستن شما روی زانوهاتون میشینید و پاشنه هاتون رو میزارید روی باسنتون منظورم اونطوری هست ...

و اگه کسی داخل اتاق نبود یا کسیو اذییت نکرد صداتون بلند بخونید اگه کسی بود و خجالت میکشید یا صداتون کسیو اذییت میکنه باید یواش یواش بخونید

انواعاستخاره داریم

ولی من براتون دعارو براتو فاسی مینویسم چون نمیتونم علامت های حروف رو بنویسم کیبوردم معمولی هست

ولی خب همه میدونیم که فارسی یا عربی هیچ فرقی ندارن پس با خیال راحت بخونید

اول راحت ترینو بگم که از طریق قلبتون انجام میشه و این نوع بهترین نوع استخاره هست

دورکعت نماز بخونید مثل نمازهای واجب یا نوافل و دررکعت دوم قنوت ((استخیرالله))

به انگلیسی مینویسم بخونید اون کلمه بالا رو

ASTAKHIROLLAHA

هرچی انگلیسی نوشتم اون کلمه اصلی هست اما چون کیبوردم فقط فارسی هست نوشتم به انگلیسی

خب از مطلبمون دور نشیم توی رکعت دوم قنوت و در سجده اخر ((

ASTAKHIROLLAHA

رو صد بار میگید و پس از اون میگید

((معبودی نیست مگر خداوند بردباربخشایشگر. معبودی نیست مگر خداوندبرتروبزرگتر از هرچیز . پروردگارا به حق محمد وال محمد درود برورحمت رابرمحمد و ال محمد فرو فرست و خیرو خوبیمرا در این کاری که اراده کرده ام قرار ده ))

حالا به عربیش مینویسم همین دعا بالارو که به فارسیش نوشتم برای شما مشکلی پیش نیاد

((لا اله الا الله الحلیم الکریم لا اله الا الله العظیم رب بحق محمد وال محمد صل علی محمد وال محمد و خر لی فی الامرالذی اردت))

بعد این کار رو کردین چشاتونو ببندین و به هیچیی فکر نکنید حتی به نییت خودتون جواب این کار توی قلبتون میاد

یه نکته دیگه وقتی دارید این کار رو میکنید یه حس عجیبی دستتون میده سرتون ازاد میشه تنتون مور مور میشه

میدونم الان میگید سرتون ازاد میشه یعنی چی ؟؟؟

تاخودتون انجام ندید متوجه نمیشید منظورم این نیست که مشکلاتم کم میشه نه یه حس دیگه ایی که نمیدونم چه جوری توصیفش کنم نزدیکترین حالتشو گفتم

البته اینم بگم اگه برای شما این اتفاق نیافتاد فکر نکنید غلط انجام دادید من تجربه شخصیمو گفتم شاید شما اینطور نشید

حالا استخاره ی دیگه ایی از طریق قلبتون

بعداز نماز فریضتون به سجده میرید وصدبارمیگید((اللهم خر لی ))

من این کلمه رو به انگلیسی مینویسم دوباره بخونید تا اشتباه نشه

ALLAHOMMA KHER LI

هرچی که نوشتم بالا به انگلیسی خوندنش این طوریه

بعدش متوسل به حضرت محمد وائمه ها میشید وصلوات میفرستید و اونهارو شفیع خودتون میکنید

و بعد اون هرچی که به قلبتون اومد انجام میدی که خداوند به قلب شما الهام میکنه

استخاره با شش رقعه یا همون ورق

هروقت خواستی امری بکنی شش ورق بگیر که توش خط دارنباشه غصبی نباشه و نجس نباشه و در سه تای اون بنویس

بسمالله الرحمن الرحیم خیرت من الله العزیزالحکیم لفلان بن فلانت افعل

ودر سه ورق دیگر افعل بنویس لاتفعل

یعنی همون دعارو بنویس بجای کلمه اخر بنویس لاتفعل

بعدش اون ورق هارو زیر سجاده نمازت بزار ودورکعت نماز بخون و وقتی تموم شد به سجده برو بگو

استخیرالله برحمته خیرت فی عافیت

حالا به انگلیسی مینویسم بخونید

ADTAKHIROLLAHA BE RAHMATEKA KHAYARATAN FI AFEYATEN

هرچی نوشتم به انگلیسی درستش اینه

بعد میشینی میگی: اللهم خرلی واخترلی فی جمیع اموریفی یسر منک و عافیت

حالا به انگلیسی مینویسم

ALLAHOMA KHER LI VAKH TAR LI FI GAMIE OMIRY FI YOSREMENKA VA AFEYATEN

بعدش ورقه هارو مخلوط میکنی و یکی یکی بیرون بیار و هرگاه سه ((افعل ))پشت سر هم اومد اون کار رو انجام بده و اگر سه ((لاتفعل اومد انجام نده .

واگر یکی ((افعل )) اومد و یکی ((لاتفعل ))اومد

پنچ ورق بیرون بیار و به اون نگاهخ کن اگر سه افعل اومد و دولاتفعل اومد اون مار رو انجام بده و اگر به عکس اومد انجام نده

استارتر
استارتر

ساحلم

Guest
ستخاره با بنادق

این استخاره معتبری هست و خیلی راحت تر از استخاره های دیگست

این دفعه باید اول حاجت خودتو قصد کنی بعد دوتا ورق میگیری تو یکی مینویسی ((لا)) ویکی دیگه ((نعم))

که معنی ((لا )) یعنی نه

معنی ((نعم)) بله هست

این دوتا ورقو هر کدوم میزاری توی گلوله ایی گل یا همون خاک

خاک باغچه هم بگیری درسته اما نباید غصبی باشه یا نجسی باشه مخصوصا اونایی که خونشون سگ دارن

بعد اوندوتا گلوله از خاکو یا همون گل رو میزاری بعدش دورکعت نماز میخونی بعد اون دوتا ورقو بزار زیر لباست بگو :

یا الله انی اشاورک فی امری هذا و انت خیر مستشار و مشیر فاشر بما فیه صلاح حسن عاقبت

چون من کیبوردم فارسیه نمیتونم به عربی بنویسم بخاطر همین به انگلیسی مینویسم هرچی مینویسم همون طوری هست بخونین

YA ALLAHO ANNY OSHAVEROKA FI AMRI HAZA VA ANTA KHAYRO MOSTASHAREN VA MOSHIREN FAASHER ALAYYA BEMA FIHE SAIAHON VA HOSNO AGHEBATEN

بعدش دستتو بزار تو لباست یکی رو بردار اگرنعم بود اون کار رو بکن اگه لا بود نکن که خیر نداره واست

استارتر
استارتر

ساحلم

Guest
استخاره با تسبیح
اول از هر چی سوره حمدو رو ده بار یا سه مرتبه یا یک مرتبه بخونید ولی سعی کنید همون ده بار رو بخونید بعد سوره قدر رو ده مرتبه بخونید و پس از ان سه مرتبه این دعارو میخونید
من اول به فارسی مینویسم بعدش به انگلیشی چون کیبوردم فارسی هست عربی نیست برای خوندن نیاز به تلفظ درست دارین
پس اول به فارسی مینویسم بعدش به انگلیسی هرچی میخونین انگلییسی اون درسته
اللهم انی استخیرک لعلمک بعاقبت الامور و استشیرک لحسن ظنی بک فی المامول والمحذور اللهم ان کان الامرالفلانی
وکار خودتو نام میبری وباز ادامه میدی به خوندن
بما قد نیطت بالبرکت اعجازه وبوادیه و حفت بااکرامت ایامه و لیالیه فخرلی اللهم فیه خیرت ترد شموسه ذلولا وتقعض ایامه سرورا اللهم اما امر واما نهی فانتهی اللهم انی استخیرک برحمتک خیرت فی عافیت
ALAHOMA ANNY ASTAKHROKA LE ELMEMEKA BEAGHEBATEL OMORE VA ASTASHIROKA LE HOSNE ZANNY BEKA FELMAMULE VAL MAHZURE ALLAHOMA EN KANAL AMROL FOLANI
وکار خودتونو نام میبزی وادامه میخونی
BEMA GHAD NITAT BELBARAKATE AGAZOHO VA BAVADIHE VA HAFFT BELKARAMATE AYAMOHO VA LAYALIHE FAKHER LEYA ALLAHOMA FIHE KHEYRETEN TARODDO SHOMUSAHO ZALULAN VA TAGHAZO AYAMAHO SORURAN ALLAHOMMA EMMA AMRON NAHYON FA ANATAHI ALLAHOMMA ANNY ASTAKHIROKA BERAHMATEKA KHEYARATAN FI AGHEBATEN
بعد تسیحو تو دستتون میگیرین و حاجت خودتونو در دلتون نیت میکنید و اگر فرد باشد این کار راباید انجام بدهید

استارتر
استارتر

ساحلم

Guest
شنبه : از طلوع افتاب تا ساعت 10 ، بعد از اذان ظهر تا ساعت 4
یکشنبه : از طلوع افتاب تا ساعت 12 ،بعد از ساعت 4 عصر تا مغرب
دوشنبه :از طلوع فجر تا طلوع افتاب ، ولعد از ساعت 10 تا 12 ظهر ،از ساعت 4 عصر تا عشا وقت خوابیدن
سه شنبه : از ساعت 10 صبح تا ساعت 12 ظهر ،بعد از ساعت 4 عصر تا عشا وقت خوابیدن

چهارشنبه :از طلوع افتاب تا ساعت 12 ظهر ، بعد از ساعت 4 عصر تا عشا تا وقت خوابیدن
پنچشنبه :از طلوع فجر تا طلوع افتاب ، و بعد از ساعت 12 ظهر تا عشع وقت خوابیدن
جمعه : از طلوع فجر تا طلوع افتاب ، وبعد از زوال تا ساعت 4 عصر

اگر غیر از این ساعت ها استخاره گرفته بشه اشتباه هست
برای اطمینان بیشتر 5 دقیقه دیرتر از ساعت استخاره بگیرین و 5 دقیقه اخر دیگر استخاره نگیرید
بخاطر چی الان میگید ؟؟
بخاطر اینکه ممکنه زمان شما 5 دقیقه این ور تر اون ورتر باشه
بخاطر همین میگم که کامل درست باشه
موفق باشید
اگر سوالی داشتید من هستم

مژده

Guest
آفرین خیلی تاپیک مفیدی بود ❤️ متاسفانه خیلیا نمیدونن استخاره آداب داره و همینطوری نمیشه قرآن باز کرد با تسبیح انداخت. باید آداب استخاره رو انجام داد

استارتر
استارتر

ساحلم

Guest
اره نمیدونن بخاطر همین دارم یاد میدم شاید دانسته های خودم به درد کسی بخوره

استارتر
استارتر

ساحلم

Guest
آفرین خیلی تاپیک مفیدی بود ❤️ متاسفانه خیلیا نمیدونن استخاره آداب داره و همینطوری نمیشه قرآن باز کرد با تسبیح انداخت. باید آداب استخاره رو انجام داد
راستی خیلی قشنگ شد سایتاااا
دست گلت درد نکنه
? ? ? ? ? :giggle::giggle::giggle:

مژده

Guest
خدا نکنه
???
راستی یه سوال مختصر
ما الان به یکی تو پیام خصوصی بدیم شما پیامارو میخونید ؟؟؟
❤️

نه عزیزم اصلا. چون سیستم این سایت رو برنامه نویس های خارجی نوشتن روی این مسائل خیلی حساسن. خارجی ها به خاطر privacy اصلا اجازه این کارا رو نمیدن و توی اینجاهم خوشبختانه یا متاسفانه حتی به مدیر کل و صاحب سایت هم اجازه دسترسی به پیام های خصوصی رو ندادن. فقط در صورتی مدیر به پیام های خصوصی کاربرا دسترسی داره که یکی از طرفین گفتگو از دکمه گزارش تخلف استفاده کنه تا گزارشش برای مدیر ارسال بشه

مژده

Guest
آره عزیزم تازه اگرهم بهمون دسترسی داده بودن من اصلا وارد حریم خصوصی کاربرا نمیشدم. تازه اگر اون گزینه حریم خصوصی روی پروفایلت رو فعال کنی و پروفت رو مسدود کنی دیگه نه تنها کاربرا بلکه مدیرها هم دیگه به پروفت دسترسی ندارن :( (به جز مدیرکل)

بالا