آیا قانون جذب پایه علمی دارد یا خیر؟

• شروع کننده موضوع مجله خبری
  • تاریخ شروع

مجله خبری

Guest
قانون جذب پایه علمی ندارد و همواره توسط پژوهشگران مورد انتقاد است آنها معتقدند قانون جذب خرافات و سوء استفاده است. قانون جذب تاکنون در هیچ دانشگاهی مورد مطالعه و بررسی و اثبات قرار نگرفته است. جنبش اندیشه نو از آموزه‌های فینیاس کویمبی در اوایل قرن نوزدهم شروع شد. وی در اوایل زندگی، به بیماری سل مبتلا شد. متأسفانه درمان دارویی جواب نداد، بنابراین تصمیم گرفت تا از وطنش، لبنان به نیو همسفیر برود. او سلامت خود را بازیافت و بهبود یافت. وی مطالعهٔ مبحث «ذهن در برابر بدن» را آغاز کرد. اگرچه او هرگز از واژهٔ قانون جذب استفاده ننمود، اما توصیفات پایهٔ او مشابه بود، ولی فقط مختص به مبحث سلامت بود:

مشکل در ذهن است، زیرا بدن فقط خانهٔ ذهن می‌باشد و ما بر اساس اهمیتش میزان ارزش آن را تعیین می‌کنیم؛ بنابراین اگر ذهن شما به وسیلهٔ یک دشمن پنهان به یک باور تبدیل شده‌است، با دانش یا بدون دانش، مجبورید آن را به عنوان نوعی بیماری در نظر بگیرید. با این نظریه یا شاید حقیقت، من با دشمن شما روبرو شدم و سلامت و شادی خود را بازیافتم. این کار را گاهی به صورت ذهنی و گاهی با صحبت انجام می‌دهم تا زمانی که توصیفات اشتباه را اصلاح کنم و حقیقت را بنیان بگذارم، و حقیقت خود درمان است نویسندگان جنبش اندیشه نو بر این باورند که قانون جذب همیشه فعال است و تجارب و شرایط هر فرد را بر اساس افکار غالب وی یا تمایلات و انتظاراتش، رقم می‌زند. چارلز هانال در کتابش با عنوان سیستم شاه کلید شوید(۱۹۱۲)، می‌نویسد: بدون شک قانون جذب، شرایط، محیط و تجارب شما در زندگی را بر اساس عادات، خصوصیات و رویکرد ذهنی غالب شما، رقم می‌زند

آمین_گفتم

Guest
من اولین بار که کتابشو خوندم یه نشدنی در حد کنکورو جدب کردم واسه همین مطمینم بهش
اما نه به شکلی که بقیه میگند

Bita

Guest
من يه دوست صميمي دارم اينكاره هست خيلي معتقده
موفق هم هست
انقدم انرژي مثبت داره
وقتي باهاش حرف بزني هر چقدم حالت بد باشه حالتو خوب ميكنه

دختر__بهار

Guest
وقتی یه چیزی رو باور کنی حتی اگه غلط هم باشه باز برات اتفاق میفته

آمین_گفتم

Guest